Zaloguj się Zarejestruj się
23-01-22 23:53
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
23-01-22 23:53
[G] ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Słowo się rzekło. Model po dwóch latach skończony (brak jeszcze tylko tabliczki z nazwą). Założenia na samym początku budowy były inne ale w jej trakcie moje plany zaczęły mocno ewoluować. Z racji tego iż w tak zwanym międzyczasie wyszły bardzo dobre plany w Modelarstwie Okrętowym autorstwa Pana Jana Schmidta, postanowiłem zaszaleć. W tym samym czasie udało mi się uwolnić od grania w World of Warships i kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. W związku z tym model stał się jednym wielkim eksperymentem. Postanowiłem przypomnieć sobie jak się lakieruje aerografem a także po raz pierwszy w życiu zrobiłem na modelu lekkie ślady użytkowania oraz wpływu warunków atmosferycznych na okręt. Natomiast druk 3D to był totalny żywioł, szczerze i bez bicia na "Piorunie" uczyłem się wszystkiego. Model ma ogromnie wiele błędów, merytorycznych i technicznych. Natomiast nie chciałem poprawiać go w nieskończoność i postanowiłem zamknąć etap budowy a doświadczenie na nim zdobyte wykorzystać w następnych modelach. Swoją drogą jest to mój powrót do modelarstwa po jakichś 20 latach, więc chyba nie jest aż tak źle.
Jeszcze raz proszę wybaczcie, że pozwalam sobie wrzucać na forum modeli kartonowych taką hybrydę. Jak pisałem wcześniej, gdy zaczynałem model plany były takie aby zrobić go klasycznie całego w kartonie, plus niewielkie dodatki jak toczone lufy i fototrawione blaszki. Natomiast po tym jak się rozwinąłem w 3D, nie chciałem aby to była kolejna nieskończona relacja dlatego postanowiłem ją ciągnąć do końca.

Miałem ambicję aby zrobić zdjęcia jakimś porządnym aparatem, niestety nie dorobiłem się takowego. Tak więc zdjęcia są z komórki, natomiast starałem się z nich wyciągnąć ile się da. Pozostaje mi tylko zaprosić do oglądania zdjęć.



























































Post zmieniony (12-02-22 02:32)
24-01-22 01:42
Na forum od 2010
Relacje w toku - 6
Galerie - 7
Posty - 438
24-01-22 01:42
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 6
Galerie - 7
Posty - 438
Brawo,bardzo ładny,to najlepszy model Pioruna jaki widziałem. Gratuluję
24-01-22 07:28
Na forum od 2009
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3
Posty - 2 008
24-01-22 07:28
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3
Posty - 2 008
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Świetna robota. Dbałość o szczegóły i mnóstwo detali! Gratuluję!
Pozdrawiam!
24-01-22 08:28
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 517
24-01-22 08:28
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 517
Wejście Smoka nie powrót do modelarstwa.
Moje pytanka z czego robisz olinowanie w tym relingi, jak i czym malujesz. Skąd pozyskałeś słupki relingów?

...

Czy farby Tamiya dadzą tak samo dobry efekt przy malowaniu drutów metalowych

Post zmieniony (24-01-22 12:12)
24-01-22 08:36
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
24-01-22 08:36
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
radomir - słupki mam z GPMu, a linki robiłem z gumonitki MIGa. Jest z nimi natomiast spory problem bo po pomalowaniu tracą swoje właściwości samonapinania się i trzeba bardzo uważać, żeby ich nie trącić jak już są pomalowane. Maluję standardowo pędzelkiem farbkami Tamiya. Oczywiście pędzelkiem samo olinowanie, generalnie model aerografem
24-01-22 09:08
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
24-01-22 09:08
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, ogrom pracy pięknie się prezentuje ,gratuluję, pozdrawiam Marek
24-01-22 11:54
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
24-01-22 11:54
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Pięknie wykonany model.
Ogromne gratulacje!
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
24-01-22 14:36
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
24-01-22 14:36
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
24-01-22 19:52
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
24-01-22 19:52
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 415
Dzięki Panowie za dobre przyjęcie, to dla mnie dużo znaczy.
Stanisław - najlepiej sklejony model Pioruna całkowicie w kartonie i standardzie był kiedyś tutaj na forum i to był model Mavericka, niestety przez zamieszanie z różnymi fotosikami nie jest już dostępny do zobaczenia. Na szczęście mam te zdjęcia na kompie i bardzo mocno mnie to wykonanie inspirowało. Mój to już jak to lubię mówić hybryda a nie w pełni kartonowy model, mimo wszystko jestem z niego zadowolony.
24-01-22 19:55
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
24-01-22 19:55
Odp: [G]ORP Piorun MM 2001 - trochę karton, trochę 3D
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Super ! Suchy dok i kilbloki. Wykonanie rewelacyjne !
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować