Zaloguj się Zarejestruj się
14-10-21 16:58
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
14-10-21 16:58
[G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Witam Szanowne grono modelarzy,
"Zaległa" galeria modelu

Z końcem 1914 r. dowódca 21.KAO (Korpuśny Oddział Awiacyjny) otrzymał od szefa rosyjskiego lotnictwa wojskowego Wielkiego Księcia Aleksandra Michajłowicza prośbę o ocenę przydatności „Lebieda VII” do działań bojowych.
Zamierzano uruchomić jego produkcję w krajowych fabrykach – armii brakowało samolotów a dostawy zagraniczne były opóźnione i wolno przeprowadzane.
Przekazano więc do 21.KAO dwa egzemplarze „Lebieda” VII.
Wojennyj liotczik (pilot wojenny - tytuł przysługujący lotnikom po szkole lotniczej) porucznik Wernicki (Polak) dokonał na nich ponad 30 lotów zwiadowczych na froncie 8. Korpusu Armii.
Najdłuższy - 2 kwietnia 1915 r. trwał 2 godz.30 min.
W swoim raporcie porucznik zaznaczył, że: „… lotów nie odbyłem dużo i nie ujawniły one wszystkich możliwości samolotu. Przy takiej samej prędkości jak Morane [Morane-Saulnier IV] jest lepszy [w sterowaniu] i lot nim jest łatwiejszy, jednak ze względu, że jest jednomiejscowym nie jest wskazanym dla celów wojskowych „ (w domyśle jako zwiadowczy bez obserwatora tylko z pilotem).
Można sądzić, że ta ocena była powodem nie rozpoczęcia seryjnej produkcji.

Poniżej właśnie ten "Lebed VII" z 21.KAO



Relacja z budowy
<[www.konradus.com];

Pozdrawiam,
Ryszard
PS - więcej o gospodinie Lebediewie i jego "pticach" zamieszczę na stronie "Lotnictwo" :-)
14-10-21 17:27
Na forum od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
14-10-21 17:27
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Ryszard - MODEL ZACNY .
Ależ ta galeria smakuje do piwka .
Nurtuje mnie ile zostało Ci z oryginalnej wycinanki ?

--

Post zmieniony (14-10-21 17:28)
14-10-21 17:42
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
14-10-21 17:42
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Tomek - zwykle zostają tylko białe brzegi arkuszy. Wbrew pozorom wykorzystuję prawie wszystkie elementy.
Czasami zostają "zbędne" koła, lotki części silnika itp.
14-10-21 20:37
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
14-10-21 20:37
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Jak zawsze perfekcyjne wykonanie.
Podziwiam Twój kunszt, jest na co popatrzeć zarówno podczas relacji jak i w galerii.
Super!
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
15-10-21 16:39
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
15-10-21 16:39
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
15-10-21 18:02
Na forum od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
15-10-21 18:02
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Nie wiedziałem, że z tego malucha można tyle wyciągnąć... Miał być prosty i nieskomplikowany dla każdego :)
Świetna robota!
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------
15-10-21 21:19
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
15-10-21 21:19
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Kapitalny model!
Podobnie jak i wszystkie poprzednie - gratuluję i wyglądam następnej galerii.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
15-10-21 21:40
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
15-10-21 21:40
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, piękny model, gratuluję wykonania , relacji, pozdrawiam Marek
23-10-21 22:15
Na forum od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
23-10-21 22:15
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 8
Galerie - 5
Posty - 486
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Ryszard, czy pokrywałeś osłonę silnika?
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego
24-10-21 11:05
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
24-10-21 11:05
Odp: [G] Lebed VII (Sopwith Tabloid) 1 : 33 Modelik Nr 27/11
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
NyFu
Wszystkie okapotowania silników w modelach robię jedną metodą.
1 - po sklejeniu osłony w środek wklejam wąskie pasemka bibułki papierosowej (dwie, trzy warstwy)
2 - po zaschnięciu zalewam wnętrze klejem cyjanopanem (powstaje sztywna skorupa).
3 - zewnętrzną powierzchnię lekko szlifuję b. drobnym papierem ściernym
4 - maluję srebrną farbą akrylowa (marker)

5 - pokrywam klejem cyjanopanem
6 - szlifowanie i malowanie (kilka razy)
Ślady eksploatacji - miękki ołówek B6, zacieki paliwa - bejca ciemna
Tak to wychodzi:

Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować