Zaloguj się Zarejestruj się
17-11-12 08:43
Na forum od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 08:43
[Relacja/Galeria] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
UWAGA! Relacja niekompletna z powodu braku zdjęć (zaginęły w akcji). Galeria końcowa na stronie 4.

Witam wszystkich zainteresowanych w mojej pierwszej relacji. Wycinanką, za którą obecnie się zabrałem jest model polskiego trałowca ORP Jaskółka w skali 1:100 (Military Model 2/97) wydawnictwa Andrzej Haliński sc. Jakby ktoś nie wiedział to okładka wygląda tak:
(Tu było zdjęcie okładki, ale komu ono potrzebne jak każdy może sobie sprawdzić jak wygląda okładka modelu w internecie)
Jako, że jestem tylko przeciętnym "sklejaczem kartonowym" model wykonany będzie w standardzie. W tej chwili, po dwóch dniach zmagań uporałem się ze szkieletem. Zdjęcie, na którym leży obok śpiącej bestii pozwala ocenić wielkość kadłuba:
(Tu było zdjęcie szkieletu, ale już nie będzie bo dawno skasowane z cała resztą zdjęć z relacji)
Na chwilę obecną to tyle.

--

Post zmieniony (25-05-21 17:39)
17-11-12 09:25
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 7
Posty - 290
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 09:25
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 7
Posty - 290
Projekt 50 Lat MM
Oryginalny "obiekt porównawczy" :-)
Pozdrawiam. Bartko28
17-11-12 09:50
Na forum od 2007
Galerie - 5
Posty - 78
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 09:50
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2007
Galerie - 5
Posty - 78
Projekt 50 Lat MM
MirZ, burty są za krótkie z tego co kojarzę jak mój brat sklejał ten model.
17-11-12 10:54
Na forum od 2003
Relacje w toku - 9
Galerie - 6
Posty - 2 496
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 10:54
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 9
Galerie - 6
Posty - 2 496
Projekt 50 Lat MM
Nie wiem, czy miałeś kiedyś do czynienia z kartonem kredowym, ale uprzedzam, że jedyna rozsądna opcja, to kleić go butapenem
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.
17-11-12 11:48
Na forum od 2012
Posty - 51
17-11-12 11:48
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2012
Posty - 51
Posiadam dwa takie obiekty porównawcze :)

Kadłub fajny, ważne co by prosty był i do przodu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.
17-11-12 12:54
Na forum od 2007
Posty - 241
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 12:54
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2007
Posty - 241
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Witam! Do kredy w standardzie raczej zastosował bym klej szewski . Klej ten jest przeźroczysty , klei jak butapren i łatwo go usunąć z niepożądanych miejsc.
Robiłem ten model z MM-a z lat 80-tych i sklejał się rewelacyjnie.
W military model jest to samo opracowanie tylko poprawione nieznacznie z dodanymi elementami wyposażenia pokładowego.
17-11-12 22:13
Na forum od 2008
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
Posty - 761
W Rupieciarni - 31
Projekt 50 Lat MM
17-11-12 22:13
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
Posty - 761
W Rupieciarni - 31
Projekt 50 Lat MM
Witam

To ja siadam i czekam na kolejne aktualizacje :)


Pozdrawiam
Jacek
18-11-12 00:50
Na forum od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
18-11-12 00:50
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
No i super że dałeś się namówić na relację.

Mój pomysł na Jaskółkę znasz, ale zanim ją zacznę pozwól że poprzyglądam się twojej pracy.
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama
18-11-12 10:15
Na forum od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
18-11-12 10:15
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
Witam ponownie w mojej relacji. Wczoraj chciałem coś zrobić z błędem na styku obu części pokładu. Próbowałem metodą siłową (wyciąłem fragment i naciągnąłem w obie strony). Efekt był kiepski. Pokład sfalował się i skręcił:

Aby usunąć tę deformację musiałem podkleić pokład w miejscu sfalowania dodatkową warstwą tektury i dodać dodatkowy element do szkieletu (na zdjęciu zaznaczone strzałkami). Po przyklejeniu pokładu do szkieletu okazało się, że niestety cała ta robota była bez sensu. W magiczny sposób przesunięcie pojawiło się znowu :-(

Trzeba się będzie z tym pogodzić, ale mam nadzieje, że po przyklejeniu torów minowych jakoś się to zamaskuje.

--

Post zmieniony (25-05-21 17:40)
18-11-12 16:50
Na forum od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
18-11-12 16:50
Odp: [Relacja] Polski trałowiec ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Na forum
Od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
Chcąc powetować sobie sobotnią porażkę z pokładem postanowiłem, że zrobię model z oszklonymi bulajami. Kilka godzin zajęło mi wycinanie otworów.

Po przyklejeniu burt do szkieletu wygląda to tak:

Poszycie burt na szczęście nie okazało się za krótkie. Teraz czeka mnie poszycie części podwodnej i mam podejrzenie graniczące z pewnością, iż tempo prac przy wycinance znacznie spadnie.
ps.Co do kleju, to do tego modelu używam kleju poliuretanowego Ansercoll Pu-Falco.

--

Post zmieniony (25-05-21 17:40)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować