Zaloguj się Zarejestruj się
07-05-21 23:27
Na forum od 2021
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
Posty - 342
Projekt 50 Lat MM
07-05-21 23:27
[G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2021
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
Posty - 342
Projekt 50 Lat MM
Cześć wszystkim.

Jako nowicjusz na forum chciałbym się przywitać i zaprezentować model Tygrysa którego udało mi się ostatnio skończyć. Jest to pierwszy mój model po wielu latach i palce nieco mi zgrabiały przez ten czas dlatego traktowałem go jako taki mały poligon doświadczalny na rozgrzewkę. Pierwszy raz stosowałem retusz i testowałem klej BCG. Używałem też butaprenu do podklejania wręg i innych większych powierzchni oraz CA do drobnych elementów. Przed rozpoczęciem klejenia wszystkie arkusze zaimpregnowałem Caponem raz od strony nadruku. Niestety arkusze na cienkim papierze nie zniosły tego dobrze i druk się okrutnie rozmył przez co byłem zmuszony wydrukować gąsienice ze skanu. Pozwoliło mi to na nieco więcej swobody w ich uplastycznieniu:) Trochę zmieniłem też konstrukcję kół nośnych względem tego co proponował autor wycinanki. Ucha holownicze zrobiłem z drutu miedzianego 2mm, ukształtowałem, polutowałem i pomalowałem. Antena jest ze struny gitarowej E1 a jej podstawę dorobiłem sam. Liny holownicze to produkt firmy Eureka XXL zakupiony w sklepie Panzer Hobby Art. Miałem trochę problemów ze spasowaniem kół nośnych z gąsienicami. Ciężko było to wszystko ze sobą zgrać ale jakoś się udało. Jarzmo też mi dało w kość bo postanowiłem porozcinać oklejkę na poszczególne płaszczyzny i miałem potem problem ze spasowaniem wszystkiego do kupy. Musiałem trochę podocinać żeby się to jakoś zeszło. Element którego obawiałem się najbardziej ze względu na gruby, wiekowy i rozwarstwiający się karton nie sprawił mi o dziwo żadnego kłopotu. Mowa o lufie. Świetnie sprawdził się tutaj klej BCG. Cały model pokryłem na koniec matowym lakierem bezbarwnym. Zapraszam do galerii.



--

Post zmieniony (07-05-21 23:39)
08-05-21 00:54
Na forum od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
08-05-21 00:54
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 326
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Niezłe wejście smoka, tzn tygrsa: ],
Jak na 1 model po latach, to łał, mega zacnie. Widzę tu dużo dbałości i staranności.
Gratuluje.
08-05-21 07:52
Na forum od 2008
Relacje z galerią - 2
Galerie - 22
Posty - 202
Projekt 50 Lat MM
08-05-21 07:52
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2008
Relacje z galerią - 2
Galerie - 22
Posty - 202
Projekt 50 Lat MM
Piękny model i świetne zdjęcia!
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm
08-05-21 07:59
Na forum od 2020
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3
Posty - 512
08-05-21 07:59
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3
Posty - 512
Bardzo ładny i czysty standard :) Gratulacje!
08-05-21 08:31
Na forum od 2019
Galerie - 1
Posty - 112
Projekt 50 Lat MM
08-05-21 08:31
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2019
Galerie - 1
Posty - 112
Projekt 50 Lat MM
Perfekcyjne wykonanie! Czysto, precyzyjnie i świetnie dobrany kolor retuszu.

Gratuluję i pozdrawiam!
08-05-21 09:08
Na forum od 2020
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Posty - 352
08-05-21 09:08
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2020
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Posty - 352
Gratuluję, wykonanie perfekcyjne, podziwiam Twoją staranność i idealny retusz, jak Ty to robisz że ten model jest taki czysty. Podobają mi się lufy MG, mnie tak dobrze nigdy nie wychodzą
pozdr, Radek
08-05-21 09:29
Na forum od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
08-05-21 09:29
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
Wykonanie bardzo dobre. Nawet gąsienice by się mogło wydawać że bez laserów to się cudu nie ma co spodziewać. A tobie jednak cud wyszedł.
08-05-21 10:16
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
08-05-21 10:16
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
08-05-21 19:54
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
08-05-21 19:54
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
Piękny klasyk! Choć sam maluję modele, to podziwiam kolegów klejących perfekcyjnie "standard". Brawo!
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska
08-05-21 21:32
Na forum od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
08-05-21 21:32
Odp: [G] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Model sklejony czysto i schludnie, piękny "standard".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować