Zaloguj się Zarejestruj się
27-11-20 09:31
27-11-20 09:31
[R] Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Posty - 137
Witajcie;

Ponieważ mam na macie też ten sam okręt ale z wydawnictwa "Dom Bumagi: w skali 1:200 to postanowiłem zapuścić obie relacje. Będę próbował budować oba naraz.
Zobaczymy jak wyjdzie.
Póki co od szkielet od "Hala". Rewelacyjnie spasowany i perfekcyjnie się składa z leciutkim wciskiem wszystko. Bardzo sztywny. Wręgi i wzdłużnica 2x1mm. Nietypowy pokład bo 2x0,5mm i na to dopiero wycinankowy.
Szkielet na sucho. Spawanie rozwodniony Wikol. Wypełnienie będzie Styrodurem- chyba:) Albo okleję kalką techniczną i na to właściwe poszycie.



]
]
]

--

Post zmieniony (23-02-21 08:14)
27-11-20 09:44
27-11-20 09:44
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Posty - 2 168
W Rupieciarni - 3
Po takim hałasie medialnym i 10 latach oczekiwania, zasiadam :)
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy
27-11-20 10:23
27-11-20 10:23
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6
Posty - 1 315
W Rupieciarni - 1
Także będę śledził . Przemyśl dobrze czy chcesz stosować rozwodniony wikol ,ten klej lubi pokrzywić szkielet . W czasie odparowywania wody , klej będzie "ściągał " elementy .
Powodzenia w budowie .
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze
27-11-20 11:05
27-11-20 11:05
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2020
Posty - 135
"Pospawaj" to lepiej rzadkim Super Glue
27-11-20 11:06
27-11-20 11:06
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Posty - 137
Już mam do dopracowane. Zero deformacji. Dawkowanie z buteleczki przez podajnik średnicy ~1mm. Zalewane połączenia wysychają w ciągu godziny. Jak do tej pory żaden kadłub mi się nie zdeformował.

--

Post zmieniony (27-11-20 11:27)
27-11-20 19:18
27-11-20 19:18
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2020
Posty - 7
Witam
Kupowałeś dwa komplety wręg czy tak jest oryginalnie ?
28-11-20 09:29
28-11-20 09:29
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Posty - 137
hej
Do tego modelu akurat już tak jest ze są pogubione 2x1mm wręgi i wzdłużnice. Polecam klej do naklejania klej w sprayu Motip z OBI wg mnie lepszy od Tesy w sprayu. Nie zostawia mikro drobin na krawędzi psikanego elementu.
--

Post zmieniony (28-11-20 09:56)
28-11-20 14:41
28-11-20 14:41
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Ciekawy pomysł, na zrobienie połączeń pióro-wpust dla wręg i pokładu.
Podglądam dalej ten zapowiadany od dekady model ;)
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
28-11-20 19:36
28-11-20 19:36
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Posty - 137
Nie da się spartolic. To fakt.
Modelarz okrętowiec
23-02-21 08:00
23-02-21 08:00
Odp: [R]Japoński ciężki krążownik Takao 1:200 wyd. Haliński plus z Dom Bumagi
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Posty - 137
Kruszyna napisała :)
Ciekawy pomysł, na zrobienie połączeń pióro-wpust dla wręg i pokładu.
Podglądam dalej ten zapowiadany od dekady model ;)

Obciołem te wypusty. Trochę przekombinowane ten pokład. Za dużo warstw - nie wiem po co. Nakleiłem na 1mm bez wpustów.
Modelarz okrętowiec
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować