Witam,
Silnik wyregulowany, obroty prawidłowe można startować !
Friedrichshafen FF-33E rozpoznawczy wodnosamolot zakupiony w lipcu 1920 r. i użytkowany do 1923 r. w Bazie Lotnictwa Morskiego w Pucku.
Pierwsze malowanie - bez szachownic.
Bazą wyjściową do budowy był model wydany przez GPM 19/2006 i Answer 12/2006.
Pewne trudności sprawiało właściwe ustawienie płatów ze względu na trzy pary rozpórek i parę zastrzałów w każdej komorze płatów oraz rozbudowany stelaż pływaków.
Szary "Fryderyk" pomyślnie odbył swój pierwszy lot i dołączył do kolorowego ptactwa wodnego...
Ukłony,
Ryszard
Panowie - dziękuję za wpisy !
Petrov - naciągi robię ze zwykłych nici wiskozowych, które maluję kilkakrotnie akrylową farbką (biała + czarny tusz kreślarski) co nadaje jej pewną sztywność i nitka nie "włoskuje".
Mucha - SWL pozostają w tematyce "ptactwa wodnego".
Miejsce zostaje to samo - Puck koniec at 20-tych XX w. ale już nie BLM a MDLot. Będzie to ziemno-wodna konstrukcja znanego Alzatczyka :-)