Zaloguj się Zarejestruj się
22-03-20 16:23
[G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
IJN Łukasz
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 19
Posty - 1 270
W Rupieciarni - 1
Cześć,

zapraszam do oględzin modelu, który udało mi się właśnie ukończyć. Choć nie posiadam jeszcze warunków optymalnych w minimalnym nawet stopniu do fotografowania modeli to prezentuję model na najbardziej jednolitym tle jakie znalazłem a zdjęcia oczywiście robione kartoflem.

Budowa trwała długo bo dopadł mnie jakiś kryzys twórczy, nie wiem może też zmęczenie wykończeniówką w domu. W każdym razie opracowanie modelu wzorowe. Dużo szablonów, nietypowe relingi na nadbudówkach, dość skomplikowane siatki kominów i ich podstaw jak i dwukrotnie większa ilość drutów w porównaniu do kartonowych części modelu, olinowanie - to wszystko również wydłużyło budowę. Jest to też jedyny jak dotąd model, w którym malowałem dno. Kolor z wycinanki mi nie odpowiadał i nie ukrywam, że z poszyciem z barwionki też mi nie wyszło. Bardzo podoba mi się grafika wyrzutni torpedowych i wież artylerii głównej. Nity i subtelna kreska dają radę.































Post zmieniony (25-02-24 10:33)
22-03-20 16:51
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
Borowy
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
22-03-20 17:10
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
yak
Na forum
Od 2004
Posty - 1 997
Jest się czego czepić: nie umiesz źle sklejać modeli :-) .
22-03-20 17:13
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
marek1
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,bulaje,rynienki,,,tenty ,miód ,cud i takie różne tam,gratuluję,pozdrawiam Marek
22-03-20 18:02
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
97
Na forum
Od 2003
Galerie - 3
Posty - 1 049
Klub
PIWKO - Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
piękny
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II Mirage 2000D
22-03-20 18:17
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
sztukmistrz
Na forum
Od 2019
Galerie - 12
Posty - 285
Jest na co popatrzeć ehhh
uwielbiam zapach butaprenu o poranku
22-03-20 21:22
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
radomir
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 517
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie jak powinno wyglądać mocowanie tych różnych lin. Nie czuje się przekonany do klejenia na styk. Jak mocowane były liny kończące się na maszcie, na ścianach nadbuduwek. Czy na końcu lin nie powinno być jakiś "ok", "oków", "oczu" ☺otworów w ścianie nadbudówki.
22-03-20 21:49
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 145
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Piękne wykonanie i bandera na rufie i flagi kodu nie sztywne jak dykta a naturalnie zwisają i szkoda tylko, że koła ratunkowe zbyt kanciaste :-)
22-03-20 22:32
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
QN
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Rewelacyjnie sklejony. Robi wrażenie.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
22-03-20 22:33
Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
cantakawah
Na forum
Od 2013
Galerie - 11
Posty - 120
Projekt 50 Lat MM
Dobre pytanie . też mnie to nurtowało ... gdzie te wszystkie liny były mocowane , albo jak ?
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 , Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować