Zaloguj się Zarejestruj się
02-03-20 23:31
02-03-20 23:31
[R] [G] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Rozpoczynam kolejną relację - w sumie nic oryginalnego, kolejny "cruiser tank" do kolekcji - czołg szybki Crusader IICS, uzbrojony w 3-calową haubicę, w barwach 10 Pułku Strzelców Konnych, z 1 Dywizji Pancernej. Model w dużym stopniu stanowi połączeniu dwóch poprzednich projektów - Crusader'a AA ( kadłub ) oraz Covenanter'a ( wieża) plus odpowiednie zmiany i dodane elementy.
Budowę modelu w zasadzie zacząłem jeszcze w wakacje, nietypowo - bo od wycięcia wszystkich otworów ulgowych w bandażach kół; tak żeby mieć to już z głowy:



Potem już prawie standardowo - kadłub:




Poza imitacjami śrub ( to co się wokół nich świeci, to lakier bezbarwny nałożony celem ich wzmocnienia) wytrasowałem również linie podziału blach oraz śruby z łbem schowanym.
Podczas pracy z kadłubem rozpocząłem również montaż ogniw gąsienic. Tym razem nietypowo - zamiast gąsienic wycinanych laserowo w formie pasków, dzięki uprzejmości wydawnictwa Model Hobby, mam gąsienice z pojedynczych ogniwek. Takie jak w wycinance, ale wycięte laserem. Świetnie wycięte, grubości podzespołów zgodne z projektem; choć pracochłonne w budowie, to efekt jest tego wart. Poniżej widać kolejność budowy ogniw - te w zasadzie mam gotowe (ponad 230 sztuk), muszę jeszcze je tylko uzupełnić o zęby:




--

Post zmieniony (19-12-20 00:07)
03-03-20 07:39
03-03-20 07:39
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 48
Galerie - 19
Posty - 2 935
W Rupieciarni - 3
Te gąsienice to są całe wycinane? Tzn. chodzi mi o zwijane na 3 korpusy również? Czy jest to produkt z oferty, czy na specjalne zamówienie?
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.
03-03-20 08:15
03-03-20 08:15
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2015
Posty - 147
Michał, patrzę na tę wannę i stwierdzam, że albo masz bardzo dobre oświetlenie albo ja w Rypinie pitoliłem głupoty odnośnie "plastyczności" zielonych Angoli ;)
Z przyjemnością będę biczował swe ograniczenia umysłowe patrząc na Twoją relację!
03-03-20 08:36
03-03-20 08:36
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Demon - gąsienice powstały na specjalne zamówienie, na bazie pojedynczych ogniwek, które normalnie są zamieszczone w wycinance. Przede wszystkim zależało mi na wycięciu laserem samego "korpusu" ogniwa.
Leszku - oświetlenie to dwie żarówy po 1100 lumenów, do klejenia wystarczy :). Kolorystyka modelu - rozmawialiśmy - jest nudna. Spróbuj mnie zmotywować, to może przemaluję go w barwy pustynne, np. takie:

[modelingmadness.com]
03-03-20 14:39
03-03-20 14:39
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Ładnie, ładnie. Zasiadam, oglądam i kibicuję ;)
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
StuGu
Moderator
03-03-20 21:31
03-03-20 21:31
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 897
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Ajajaj... a miałem nadzieję, że może jakiś Halftrack, a Ty mi tu z łatwizną wyjeżdżasz:-)
Tak naprawdę marzy mi się Vickers Mk VI, ale może kiedyś, jak już zaprojektujesz wszystkie pojazdy z naszej 1 Dywizji Pancernej:-)
StuGu
03-03-20 21:38
03-03-20 21:38
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Przykro mi, że Cię zawiodłem. Vickers Mk.VI jak najbardziej jest godny zaprojektowania, zwłaszcza że nasi jeździli tym trochę w Afryce. W sumie to nawet widziałem gdzieś, kiedyś taki projekt, nie wiem czy autorem nie był ktoś z Ukrainy/Rosji.
StuGu
Moderator
04-03-20 09:17
04-03-20 09:17
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 897
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Czekaj, bo mi się coś pomyliło:-)
Z powodu starczego wieku i wady wzroku myślałem, że to nowy projekt, a Ty kleisz swój model!:-) O głupi ja, głupi:-)
Możesz zdradzić ile taka przyjemność jak gąsienice na zamówienie kosztuje? Chyba, ze to tajemnica handlowa?:-)

Ładnie to wygląda i na takie coś to mógłbym się skusić - odpada najżmudniejsza robota, czyli równe wycinanie, co przy moich "parkinsonowych" łapskach jest nieco utrudnione:-)
StuGu
04-03-20 10:25
04-03-20 10:25
Odp: [R] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2015
Posty - 147
Michał a jak ja mam Cię zmotywować na coś kolorowego?
Czy motywacja werbalna będzie skuteczna?
Czy przechodzimy od razu do interakcji przedmiotowej?
Bo interakcję cielesną traktuję jako ostateczność ;)
19-12-20 00:18
19-12-20 00:18
Odp: [R][G] Crusader IICS - WAK - skala 1:25
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 12
Galerie - 37
Posty - 1 980
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Nie udało się mi się poprowadzić dalszej części relacji z budowy Crusadera - będzie od razu galeria.
Model został trochę pobrudzony, głównie technikami, które na bieżąco podpatruję na forach modeli plastikowych.




2




















A koniec zdjęcie "rodzinne" - Crusader III AA Mk.III; Crusader IICS; Covenanter IV

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować