Zaloguj się Zarejestruj się
04-05-19 15:23
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
04-05-19 15:23
[G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Cześć
Poniżej mała galeria modelu 155 mm haubicy Schneidera. Działo dość powszechnie używane na frontach obu wojen światowych i licznie stosowane w Wojsku Polskim w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W 1939 roku było tego około 340 sztuk i stanowiły wyposażenie dywizjonów artylerii ciężkiej.Miłego oglądania.






Pozdrawiam

Tomek

--

Post zmieniony (06-06-20 14:39)
04-05-19 15:43
Na forum od 2016
Posty - 194
04-05-19 15:43
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2016
Posty - 194
Fajna - podoba mi się, szkoda że taka biała, rozumiem że to surówka i dlatego nie pomalowana - Pozdrawiam
04-05-19 18:19
Na forum od 2003
Posty - 2 111
04-05-19 18:19
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
Przygotowane do wydania ?

Ja mam swoją "na warsztacie" od jakiegoś czasu, ale prace idą bardzo pooowooli.
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
04-05-19 18:54
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
04-05-19 18:54
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Tak, zamierzam gdzieś wydać ten model. Wszystko jest już opracowane i gotowe.

Tomek
04-05-19 20:57
Na forum od 2017
Relacje w toku - 3
Galerie - 9
Posty - 533
04-05-19 20:57
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2017
Relacje w toku - 3
Galerie - 9
Posty - 533
Faja rura. Czekam na wydanie.
04-05-19 22:53
Na forum od 2003
Posty - 2 111
04-05-19 22:53
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Posty - 2 111
OK. Dzięki za wyjaśnienie.
Odpuszczam swoje.

Aaaa, czy będziesz robił koła gumowe do niej ?
Zakład doświadczalny i biuro projektowe - ZAMKNIĘTE bezapelacyjnie do odwołania.
04-05-19 23:53
Na forum od 2018
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
Posty - 726
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
04-05-19 23:53
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Super projekt, ładne i czyste wykonanie, to się chwali 👌
Coś kolejnego będziesz projektował?
Pozdrawiam
Wojtek

W budowie: Szkuta Wiślana
Ukończone: A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I | Łódź z Gokstad
05-05-19 08:00
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
05-05-19 08:00
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Nie planuję kół z ogumieniem. Chciałem zrobić wersję używaną w Polsce, a u nas były tylko te na kołach drewnianych. Co prawda na tej samej lawecie osadzono 120 mam armaty dalekonośne i te były na kołach do ciągu motorowego, ale to już inne działo.

Tomek

Post zmieniony (05-05-19 10:37)
05-05-19 09:43
Na forum od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
05-05-19 09:43
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2013
Posty - 1 616
W Rupieciarni - 23
To teraz z rozpędu opracuje jeszcze aramty Krupp z I wojny. Tą ma kołach z z kapciami na sworzniach i tą najgrubszego kalibru na stacjonarnym stanowisku
05-05-19 10:34
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
05-05-19 10:34
Odp: [G] Schneider MLE 1917 - projekt własny
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
ABC, to nie jest tak łatwo "machnąć" kolejny model :-)
Schneidera męczyłem ponad rok i póki co muszę trochę odpocząć.

Tomek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować