Zaloguj się Zarejestruj się
20-03-19 15:42
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
20-03-19 15:42
[G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Witam,
Ptaszysko wykluło się niecałe pięć miesięcy temu. Wzrastało, pojawiły się pióra aż wreszcie nadszedł dzień gdy zdolne było do lotu.




Model trudny, wymagający. Pewne zmiany, których dokonałem nie rzutują na opracowanie tak ciekawej konstrukcji. Dodatkowo atrakcyjność podnosi malowanie. Dziękuję projektantowi za przesłanie modelu.
Przyznam się szczerze, że nie byłem pewien czy uda mi się skończyć jego budowę.
Skomplikowanych elementów jest kilka, do których przede wszystkim zaliczyłbym rusztowania - „opierzenia” i silnika wraz z naciągami, mocowanie dolnych skrzydeł do kadłuba i ukośne stójki na końcach komory płatów.
Po dokładnej analizie archiwalnych zdjęć (dziękuję p. J.Budkiewiczowi za ich przesłanie) oraz innych materiałów źródłowych model wzbogaciłem o pewne elementy konstrukcyjne.
Szczegółowo o historii L 127 można przeczytać
[www.konradus.com]
Pozdrawiam,
Ryszard
20-03-19 16:16
Na forum od 2016
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Posty - 2 168
W Rupieciarni - 3
20-03-19 16:16
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Posty - 2 168
W Rupieciarni - 3
Zapiera dech. Podtrzymuje zdanie, że to najbardziej efektowny druciak tego forum.
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy
20-03-19 16:39
Na forum od 2007
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6
Posty - 1 315
W Rupieciarni - 1
20-03-19 16:39
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6
Posty - 1 315
W Rupieciarni - 1
Pięknie wykonany model . Choć ja bardziej podziwiam Twoje podejście do tematu ,dbałość o odwzorowanie detali , ogromną wiedza na tematy lotnicze ( i nie tylko ) i precyzję .

pozdrawiam i podziwiam :)

Andrzej
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze
20-03-19 16:42
Na forum od 2005
Relacje z galerią - 19
Galerie - 77
Posty - 1 327
Projekt 50 Lat MM
20-03-19 16:42
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2005
Relacje z galerią - 19
Galerie - 77
Posty - 1 327
Projekt 50 Lat MM
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Rewelacja:)
Druciaki to Twoje drugie imię:)
Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
A6M5 Zero, A6M3 Zero, A6M2 Zero, MiG-21UM, HS-123, Su-27UBM, MiG-29MU.

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501
20-03-19 16:58
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
20-03-19 16:58
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Pełen zachwyt. GRATULACJE !!!
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
20-03-19 17:05
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 2 326
W Rupieciarni - 2
20-03-19 17:05
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 2 326
W Rupieciarni - 2
Piękny model. Podziwiam ogrom pracy włożonej, dbałość o detale i precyzję wykonania. Brawo.

Pozdrawiam.
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/
20-03-19 17:13
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
20-03-19 17:13
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Relacja kompletna jak zresztą wszystkie Twoje relacje.
Sposób jej prowadzenia i te wszystkie dodatki, model i jego wykonanie tworzą niepowtarzalny klimat.
Gratuluję i biję brawo.
20-03-19 17:13
Na forum od 2012
Galerie - 1
Posty - 2 513
20-03-19 17:13
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2012
Galerie - 1
Posty - 2 513
Kolejna wybitna hybryda - podłączając się do wpisów powyżej należy docenić wybitne zdolności manualne - weź człowieku to nie połam, nie upuść - przecież to by była katastrofa, szczególnie w końcowej fazie sklejania - szacun niesamowity !
20-03-19 17:27
Na forum od 2016
Posty - 194
20-03-19 17:27
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2016
Posty - 194
Niesamowity tylko podziwiać - Brawo - Pozdrawiam
20-03-19 18:16
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
20-03-19 18:16
Odp: [G] Łódź latająca Lohner T1 127 Austro-Węgry 1917 r. (1 : 33)
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,Panie Ryszardzie,,no,śliczności,,pozdrawiam Marek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować