Zaloguj się Zarejestruj się
26-07-11 14:36
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
26-07-11 14:36
[G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Witam

Sprowokowany malkontencką uwagą forumowego kolegi ( "myślałem że nikt już nie klei szmatopłatów" ) postanowiłem pokazać, że nie jest źle póki my żyjemy. ;)

Model autorstwa Macieja Lewana, wydany przez znane wydawnictwo WAK, w popularnej skali. Ukończony ledwie wczoraj, kosztował mnie trochę nerwów i początkowo miał nawet nie występować na forum.
Na pierwszy i drugi rzut oka - nic skomplikowanego. Porządny papier, sprawdzony autor, prosta konstrukcja samolotu. Przy sklejaniu okazało się nie wszystko jest proste i łatwe. Projekt nie ma "zaporowych" błędów za to sporo denerwujących drobiazgów - a to wręga za duża, a to miejsce na dźwigar źle zaznaczone, a to łopaty śmigła do przycięcia.

Tym większa satysfakcja na koniec, bo samolot ładny i mimo błędów wykonawczych nieźle wygląda.
Zwłaszcza z daleka. ;)






Post zmieniony (16-10-18 07:15)
26-07-11 17:21
Na forum od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
26-07-11 17:21
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
To nie była uwaga malkontencka, tylko motywująca;-)

Fajnie widzieć ten model sklejony. Na co dzień jest marudzenie, że wychodzą same spity i messery, a jak wyjdzie coś nowego i nietypowego jak np ten Hawker Fury, to nikt tego nie klei. Sylwetka piękna, widzę że warto wziąć go na matę;-)
pozdrawiam
Piotr

26-07-11 17:45
Na forum od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
26-07-11 17:45
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
"...a jak wyjdzie coś nowego i nietypowego jak np ten Hawker Fury, to nikt tego nie klei..."
a skąd wiesz ? :-)
Może tylko nie pokazują. A to zupełnie coś innego.
Nie wierzę w tezę , że modelarstwo internetowe to większy procent modelarstwa.

A modelik fajny. To teraz coś sił powietrznych generalissimusa , dla równowagi ?
26-07-11 18:58
Na forum od 2003
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 1 660
26-07-11 18:58
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
Posty - 1 660
No ładnie, ładnie... kolega po prostu jest łasy na Grand Prix WAK na następnym WSMK :)
Może teraz pora na coś hardkorowego - Martin Kitten
-----------------------------------------------------------------------
[www.facebook.com]
26-07-11 20:13
Na forum od 2006
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43
Posty - 464
Projekt 50 Lat MM
26-07-11 20:13
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43
Posty - 464
Projekt 50 Lat MM
Gratulować tym bardziej ,że nie często lub praktycznie nigdy nie widziałem tego modelu sklejonego. Z ciekawostek powiem ,że przed Balillą była rozważana kandydatura tego modelu na warsztat:). Czyli można i dzięki za galerię na pewno się kiedyś przyda.

Pozdrawiam.
27-07-11 08:53
Na forum od 2010
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
Posty - 55
Projekt 50 Lat MM
27-07-11 08:53
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
Posty - 55
Projekt 50 Lat MM
Model zacny, a czy ktoś mi może wyjaśnić skąd wynikają te "garby" na dolnym płacie zaraz obok zastrzałów? Czy to wynika z konstrukcji takich samolotów i potrzebnych wzmocnień tej części płata? Widać to dobrze na zdjęciu nr 8. Chyba, że to złudzenie optyczne.
27-07-11 11:42
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
27-07-11 11:42
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Fajnie czytać i słuchać miłych słów pod swoim ( i modelu ) adresem.
Dzięki za poświęconą uwagę i chęć skomentowania. ;)

PiotrD, Raduss - Też uważam że modelarskie fora to nie cały świat. Staram się jednak o to żeby internetowych galerii nie wypełniały tylko Messerfajery i Spitszmity :).

Homik - Grand Prix WAKu na WSMK ? No jasne że tak !
Tylko nie tym modelem. :))


Zielony - Nie wiem na pewno o co pytasz. Sądzę że chodzi o deformacje skrzydeł na skutek sklejenia, grubych przecież płatów, "na styk", beż żadnych "końcowych" elementów.
Mimo starannego ( w mojej opinii) tłoczenia i formowania oraz dodania jeszcze kilku nacięć, końcówki nie są takie jak bym chciał.
Na usprawiedliwienie mam też to, że aparat przekłamuje ;).

Dobrze że człowiek po tych paru latach na forum wie jak taki nienajlepszy model sfotografować i pokazać w necie :))

Gdzie ja mam tego Kitten'a...
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
28-07-11 10:59
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
28-07-11 10:59
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
Fajny modelik, ładnie sklejony i bardzo atrakcyjny. Teraz dla równowagi proponuję 109-tkę z Legionu Condor :-)
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
28-07-11 12:16
Na forum od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
28-07-11 12:16
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
Nie nie 109-tkę ,ale He-51 .
A najlepiej Fiacika 32, tylko ktoś go musi w końcu wydać.
28-07-11 14:04
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
28-07-11 14:04
Odp: [G] Hawker Spanish Fury - WAK 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Myślałem właśnie o He-51. Marek Pacyński zrobił jednego w ładnym, frankistowskim malowaniu. Jest też wspomniany Me-109.
Ze strony republikańskiej widziałem jeszcze I-15 i I-16.
Znacie jeszcze jakieś z Hiszpańskiej wojny domowej ? To ciekawy temat modelarski a trochę zapomniany.

A Fiat CR-32 byłby miodzio.Czekamy, czekamy...

--

Post zmieniony (28-07-11 14:11)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować