Zaloguj się Zarejestruj się
10-03-14 19:45
10-03-14 19:45
[G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Witam

Zauroczony wydanymi przez firmę Pana Andrzeja Halińskiego modelami, zakupiłem kilka opracowań interesujących mnie jednostek. Jednym z nich był okręt podwodny ORP ‘Dzik’ w skali 1:100 z kolekcji Kartonowy Arsenał, który opracował Sławomir Jakuć. O jego sklejeniu marzyłem od czasów MM z lat 70-tych.

Model wydany z równie wysoką jakością, której spodziewałem się po wydawnictwie A.Halińskiego – bardzo dobry karton, ładny druk, trwałe kolory. Po naklejeniu szkieletu na tekturę i wykonaniu pomiarów porównawczych wzdłużnic z poszyciem kadłuba stwierdziłem, że szkielet będzie za długi jak w S-2 ‘Wilczur’. I tu eureka – to użyty do naklejania klej introligatorski na bazie wody (podobny do ‘wikolu’, ale to nie to samo!) powodował wydłużenie elementów. Nauczka na przyszłość. Poprawiłem szkielet i budowa kadłuba poszła gładko. Zastosowałem inną metodę zabezpieczenia poszycia przed wystąpieniem ‘krowich żeber’. Otóż wszystkie główne części poszycia podklejałem na okrągłym wałku kartonem 0,55 mm. Efekt był zadowalający i mam zamiar powtórzyć tę metodę jeszcze na innych modelach.

Instrukcja wykonania i rysunki montażowe były wystarczające.
Jestem bardzo zadowolony z wykonanego w standardzie modelu i zapraszam do obejrzenia mojej galerii.







--

Post zmieniony (28-09-18 19:38)
10-03-14 19:48
10-03-14 19:48
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 6
Galerie - 2
Posty - 139
Gratuluję , bardzo ładne podwodne pływadełko .
Pozdrawiam
10-03-14 19:56
10-03-14 19:56
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
Model prezentuje się bardzo dobrze.
Moje gratulacje.
O ile jednak dobrze widzę to brakuje godła Polski na banderze.
10-03-14 20:41
10-03-14 20:41
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 1
Posty - 537
Oj przydało by się nowe opracowanie, przydało ;)


Ładny standard.
Rock Honor Ojczyzna
10-03-14 21:30
10-03-14 21:30
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2005
Posty - 2 062
... gratuluję wykonania.
---------
... to opracowanie jest bardzo dobre, wystarczy trochę poszperać (np. w necie) i nieco zwaloryzować :-)
... za to przydałoby się opracowanie ORP "Sokół" , bo jeszcze nikt go nie opracował ani w 1/200 ani w 1/100.
... a nieco (mimo że bliźniak) różni się jednak od "Dzika".
-------------------------------------------------------------------------
10-03-14 23:13
10-03-14 23:13
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 2
Posty - 1 055
W Rupieciarni - 1
WINEK, gratuluję fajnego modelu !!! Po raz pierwszy Dzik był w numerze 5/1980 MM. I to
opracowanie do dzisiaj się broni.. To był pierwszy model doskonale zrobionego okrętu podwodnego !
Porównajcie choćby tego Dzika z modelem Orła z MM 4/1973.
11-03-14 00:06
11-03-14 00:06
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 2 326
W Rupieciarni - 2
Gratuluję bardzo ładnie i starannie wykonanego modelu.

Pozdrawiam.
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/
11-03-14 08:59
11-03-14 08:59
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2013
Posty - 1 493
W Rupieciarni - 1
Bardzo ładnie wykonany model. Gratulacje
Pozdrawiam Darek
11-03-14 09:22
11-03-14 09:22
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 099
Projekt 50 Lat MM
Fakt. Bandera niewłaściwa.
11-03-14 11:31
11-03-14 11:31
Odp: [G] ORP ‘DZIK’ Kartonowy Arsenał 9/1995 - A.Haliński
Na forum
Od 2013
Posty - 570
Bardzo ladnie sklejony standard :)
pozdrawiam Kuba
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować