Zaloguj się Zarejestruj się
08-06-18 21:23
Na forum od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
08-06-18 21:23
[R] /[G] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
Witam w kolejnej relacji. Konkurs w Krakowie już za nami. Jak to zwykle bywa, przybyło trochę modeli do kolekcji :D Zakupiłem m.in tę drezynę z serii Wrzesień '39. Jest to pierwsze wydanie tego modelu z 1999r.



A tak wygląda bieżący postęp prac:


Ogólnie model skleja się bardzo przyjemnie mimo 19lat...Jedynie co może być zastanawiające to brak objaśnienia na jaką grubość tekturki mamy nakleić części z "gwiazdką". Przyjąłem 0,5mm.
W następnej odsłonie powalczę z poszyciem :)

Post zmieniony (27-07-18 17:42)
09-06-18 10:38
Na forum od 2018
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
Posty - 147
09-06-18 10:38
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2018
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
Posty - 147
Skleiłem to wydanie niedługo po jego ukazaniu się. Chyba tylko jedyny małe problemy są ze sprzęgami i może ciut za długimi celownikami do km-ów.
10-06-18 09:09
Na forum od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
10-06-18 09:09
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
Mr.Tsing napisał:

> Skleiłem to wydanie niedługo po jego ukazaniu się. Chyba tylko jedyny małe problemy są ze sprzęgami
> i może ciut za długimi celownikami do km-ów.

Dzięki, zwrócę na to uwagę ;)
10-06-18 16:34
Na forum od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
10-06-18 16:34
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
Pora na kolejną odsłonę. Zgodnie z zapowiedzią, "poszycie" naszej bohaterki.


Na razie wszystko ładnie do siebie pasuje. Wszystkie niedociągnięcia wynikają z moich wątpliwych umiejętności :) jak to mawiają, "człowiek uczy się całe życie" ^^
10-06-18 16:59
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
10-06-18 16:59
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
A gdzie nity? NITOWANIE SOLĄ MODELARSTWA! ;)

Fajnie Ci idzie :) Będzie do tego jakaś podstawka?
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska
10-06-18 20:18
Na forum od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
10-06-18 20:18
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
Dzięki Viking ;) nie, tym razem ich nie robię :D choć coś czuję, że chyba dokupię sobie II wydanie i wtedy popracuję nad uplastycznieniem. Bo jest nad czym popracować.

Podstawka będzie ta z opracowania - taka jak we wszystkich GPM'ach z tych lat ;)
Rafael Moderator
10-06-18 22:32
Na forum od 2002
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6
Posty - 5 094
Projekt 50 Lat MM
10-06-18 22:32
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Rafael
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6
Posty - 5 094
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Viking, jakie nity? Tam jest srub od cholery ;)
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)
11-06-18 08:26
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
11-06-18 08:26
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
Posty - 2 328
@Rafael - masz rację. Ale to jeszcze ciekawiej: sześć cięć zamiast jednego wybicia :D Malutki modelik a roboty na dwa lata hahahaha
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska
11-06-18 12:29
Na forum od 2015
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Posty - 307
W Rupieciarni - 18
11-06-18 12:29
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Aras45, ja wykonałem wszystkie trzy wersje: czechosłowacką, niemiecką i polską.
Stawiając je obok siebie, prezentują się całkiem fajnie.
Może dasz się namówić na zrobienie wszystkich?
Żałuję tylko, że nie dodałem śrub czy nitów. Bo chłopaki mają rację, wtedy Tatry prezentują się naprawdę czadersko.
21-07-18 22:43
Na forum od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
21-07-18 22:43
Odp: [R] Drezyna Tatra GPM 169
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 3
Galerie - 3
Posty - 63
Witam ponownie.
Minęło już sporo czasu od ostatniego wpisu, ale jakoś tak w życiu bywa... :)

Tatra ruszyła nieznacznie do przodu: pojawiła się wieża oraz zawieszenie z podstawką. Tak się prezentują moje "udane" wypociny :)



Międzyczasie prowadzę walki z dodatkowym reflektorem oraz wyposażeniem wieży, ale to już temat na kolejną aktualizację.

Krzysztof NT napisał:

> Aras45, ja wykonałem wszystkie trzy wersje: czechosłowacką, niemiecką i polską.
> Stawiając je obok siebie, prezentują się całkiem fajnie.
> Może dasz się namówić na zrobienie wszystkich?
> Żałuję tylko, że nie dodałem śrub czy nitów. Bo chłopaki mają rację, wtedy Tatry prezentują się
> naprawdę czadersko.

Obejrzałem galerię, piękna robota! a jak się prezentują trojaczki ! :D

Viking_BB & Rafael - koledzy litości :D to ma być model odpoczynkowy, a nie projekt na lata ^^
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować