Zaloguj się Zarejestruj się
30-05-18 20:16
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
30-05-18 20:16
[G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Witajcie

Niedawno jeden taki (pozdrawiam !) wyraził głęboką myśl: lepiej pokazać słabszy model niż tkwić w jałowej obecności na forum. Zmobilizował mnie więc pokazuję. :)

Nie wszystko w tym modelu nadaje się do pokazywania ale trudno. Relacji nie było bo sama budowa zaczęła się od wyzwania - czy da się wyrezać z balsy ładne, czterołopatowe śmigło. Odpowiedź: owszem. Tylko gorzej z malowaniem. :)
Eksperymentalne dla mnie były też śruby rzymskie albo raczej to żałosne coś, co mi wyszło na modelu. Niestety, lepszy pomysł wdrożyłem już po sklejeniu przedmiotowego latadła.
Dodałem kilka drobiazgów (np. zagłówek pilota, "oszklenie" wzierników). Popełniłem parę błędów (np. za grube koła, zwiotczałe gdzieniegdzie linki).
Ale...Proszsz...
Jaki jest każdy widzi. ;)




Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko że model stanowi połowę numeru 10/2009 wydawnictwa WAK, a autorem jest Maciej Lewan - Fitter.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

PS. Strasznie ciemne zdjęcia. Zrobię jeszcze jedną sesję w lepszym świetle.

--

Post zmieniony (03-06-18 15:31)
30-05-18 20:39
Na forum od 2017
Posty - 252
30-05-18 20:39
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2017
Posty - 252
Witaj ,bardzo ładnie wykonany model - podoba mi się. Pozdrawiam Jacek. 😊
modele to moja pasja.jn
30-05-18 21:49
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
30-05-18 21:49
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
30-05-18 22:42
Na forum od 2014
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 20
Posty - 1 850
Projekt 50 Lat MM
30-05-18 22:42
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2014
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 20
Posty - 1 850
Projekt 50 Lat MM
Mnie tam się również podoba. Fajny model. Zdradzisz, jak wykonałeś celownik i z czego są linki?
30-05-18 23:21
Na forum od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
30-05-18 23:21
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2015
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 899
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Piotter - kolejny ładny druciak w gromadce która już masz :)
31-05-18 10:07
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
31-05-18 10:07
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
I mnie się podoba, zwłaszcza śmigło. Gratuluję :-)
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
31-05-18 10:27
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
31-05-18 10:27
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Się podoba. Ładny !
Tylko lotki bym wychylił odwrotnie :-)
31-05-18 20:34
Na forum od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
31-05-18 20:34
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Już zapomniałem, że takie cóś popełniłem ;)
Fajnie wyszedł, nie narzekaj :D
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------
MARIUSZ Moderator
31-05-18 21:03
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
31-05-18 21:03
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Fajnie sklejony.
Jasne,że są uproszczenia wynikające z projektu, ale efekt końcowy jest ok.
Przypomniało mi się sklejanie mojego SE , choć on z innej wycinanki.
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
31-05-18 21:27
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
31-05-18 21:27
Odp: [G] SE5a James'a MacCuden'a - 1:33 WAK
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Dzięki za Wasze miłe słowa - to naprawdę motywujące.
Fitter - popełniaj następne - ten był fajny. ;)
Ryszard - czemu lotki odwrotnie ?

Żeby nie robić "pustych przebiegów" zdjęcie poglądowe z powstawania śmigła. Tak, zrobiłem od razu trzy - jedno połamałem. :)
Po szlifowaniu nałożony capon, szlif, capon i trzy warstwy lakierobejcy ze szlifowaniem po pierwszej.



I jeszcze dwa zdjęcia na innym tle i z trochę innym światłem. Dodatkowa sesja będzie na pewno ale "mało casu, kruca bomba"...





--

Post zmieniony (03-06-18 15:34)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować