Zaloguj się Zarejestruj się
07-07-17 09:04
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
07-07-17 09:04
[G] krzywa wieża w ząbkowicach Śląskich [gpmnr 815]
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
...czyli trochę lokalnego patriotyzmu. ;)

Kiedy zobaczyłem zapowiedź tego modelu wiedziałem że trzeba będzie lepiej mu się przyjrzeć - w końcu mieszkam rzut beretem od oryginału.


Okazja trafiła się na zlocie we Wrocławiu. Zanabyłem, przywiozłem do domu, rozłożyłem na stole i do dzieła.
Model wydany został w serii "Kartonowe mini ABC" i jest dokładnie taki jaki powinien być - prosty, nieskomplikowany i do tego ładnie wydrukowany.
O taki:


Przy moim tempie klejenia skończyłem go w tydzień ( tylko !! ) i powiem wam że było mi to potrzebne. Klejenie kartoniaków w standardzie to wyższa szkoła jazdy. Polecam każdemu komu się wydaje że już dużo potrafi. :)
Mnie na przykład lekko zapadły się ściany segmentów - efekt podklejenia kartonem boków segmentów.
To zresztą jedyna przeróbka w modelu. Reszta pasowała idealnie.
Gotowiec wygląda tak:


No i moje ulubione zdjęcie - nie każdy może zrobić sobie fotkę modelu z oryginałem. ;)



Przy okazji zapraszam wszystkich na zaczynające się dziś Dni i Noce Krzywej Wieży.
Ot, festyn w niedużym mieście ale jest kilka punktów wartych szczególnego polecenia.
Choćby wizyta w miejscowym muzeum ( Frankenstein ! ) albo wycieczka "Śladami Narrenturmu" z człowiekiem który historię miasta i okolicy ma w małym palcu.

Najlepszy jest jednak fantastyczny widok ze szczytu Krzywej Wieży.

Pozdrawiam i do zobaczenia. :)
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
07-07-17 12:59
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
07-07-17 12:59
Odp: [G] Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich [GPMnr 815]
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Super ! Poczytałem sobie o tym krzywulcu.
Wypisz wymaluj taka sama - no może tylko zegar w wycinance został za bardzo przesunięty w prawo.
07-07-17 13:26
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
07-07-17 13:26
Odp: [G] Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich [GPMnr 815]
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
E tam, krzywa wieża... też mi coś! Mi kiedyś wyszedł krzywy kadłub okrętu!
07-07-17 14:21
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
07-07-17 14:21
Odp: [G] Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich [GPMnr 815]
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
fajny model :)
ale zegar na modelu ciut za mały w stosunku do ryginału
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
07-07-17 15:35
Na forum od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
07-07-17 15:35
Odp: [G] Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich [GPMnr 815]
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
Brawo piotter za model i lokalny patriotyzm.
Też chyba muszę skleić latarnię morską z Kołobrzegu ;)
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama
08-07-17 11:38
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
08-07-17 11:38
Odp: [G] Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich [GPMnr 815]
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować