Zaloguj się Zarejestruj się
02-06-25 22:04
02-06-25 22:04
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Morskiego "Halny"
Na forum
Od ???
Posty - 41
Halny to jednostka PRO czyli Polskiego Ratownictwa Okrętowego . Skąd pomysł że to PRM ?
Pozdrawiam Mariusz NG
03-06-25 08:25
03-06-25 08:25
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Nie mam pojęcia, może coś źle odczytałem z okładki.

Znalazłem przed chwilą w sieci ze jednak nic nie pokręciłem.

"Halny I jest specjalistycznym statkiem, pierwotnie używanym przez Polskie Ratownictwo Morskie."

Post zmieniony (03-06-25 08:28)
W budowie: Halny
03-06-25 16:37
03-06-25 16:37
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Morskiego "Halny"
Na forum
Od ???
Posty - 41
Sprawdz co na ten temat napisane jest na drugiej stronie okładki modelu.


Pozdrawiam Mariusz NG
03-06-25 22:25
03-06-25 22:25
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Morskiego "Halny"
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
No tak masz rację. Zmienię tytuł na pierwszej stronie dalej i tak nie zdołam.
W budowie: Halny
04-06-25 11:57
04-06-25 11:57
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od ???
Posty - 41
PRO powstało w 1951 a PRM w 2005 lub w 2006 .Kiedy powstał Halny wiadomo.

Pozdrawiam Mariusz NG
04-06-25 22:06
04-06-25 22:06
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Relacja
Osłona przednia na skutek nie dopasowania i braku pomysłu/weny z mojej strony, na wymyślenie sposobu jej wykonania, spowodowało pewne widoczne błędy.
W górnej części, tam gdzie jest cieniutka i witka folia, ten element mi się pofalował i nie układał symetrycznie. Próbowałem to nasączać klejem i układać, trochę to poprawiłem ale nadal biło w oczy.
Mam trochę rożnych zdjęć od kolegi Czarka, za które bardzo dziękuje, to one podsunęły mi pomysł na to jak poprawić ten element i nadać mu bardziej rzeczywisty kształt. Dzięki temu zapanowałem nad niesforną i pracującą krawędzią owiewki.

Moim skromnym zdaniem to się udało i nawet mi się efekt podoba. To jeszcze oczywiście nie koniec, proszę jednak uzbroić się w cierpliwość.
Kiedy wykonam całość to zademonstruje efekty.



CDN...
W budowie: Halny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-01-26 13:42.
05-06-25 09:29
05-06-25 09:29
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od ???
Posty - 10
Ależ bardzo podoba mi się wykonanie. Kibicuje!!! Sam go kleiłem:))) lata temu. Wróciły wspomnienia!!!
Wychowany na MM:)
05-06-25 09:54
05-06-25 09:54
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Captain Nemo, dziękuje za miłe słowa, podnoszą na duchu, bo czasem już ma nim podupadam jak np przy tej owiewce, kiedy ją montowałem.
Dla mnie ten model to jest taki "demon" z przeszłości. Jest przecież jego nowe wydanie, które również można "podkrecić" i to chyba nawet łatwiej niż ten stary model.
Jednak Halny w momencie jego ukazania się w sprzedaży był dla mnie wyzwaniem, którego nie odważyłem się podjąć. Stąd po latach ta decyzja o jego sklejeniu. Sądzę, że to jeden z ostatnich starych MM, które ruszyłem. Obecnie wdrażam się i uczę kleić nowe opracowania.
W budowie: Halny
06-06-25 14:55
06-06-25 14:55
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od 2017
Posty - 31
To jest zawsze subiektywne, ale oryginalny Halny to jeden z kilku modeli MM które wyróżniały się spośród pozostałych, w szeroko pojętych latach 80-tych. "Pozostałe" to te które pamiętamy że skleiliśmy w 3 dni. Te wyróżniające (subiektywnie) to Halny, KGV, T-72, GAZ-69M, Potez XXV, Breguet XIX. A z nich Halny i T-72 na pudle na pewno. Podziwiam, szanuję, nie miałbym dziś cierpliwości.
06-06-25 17:26
06-06-25 17:26
Odp: [R] Statek Polskiego Ratownictwa Okrętowego "Halny"
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Posty - 2 067
Projekt 50 Lat MM
Klub
QWKAK - Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika
Z tych, które wymieniłeś to na KGV poległem sromotnie, przyczyną był pewnie brak dobrego materiału bo miałem pofalowany cały pokład, coś nie tak poszło już na etapie szkieletu. zbudowałem zaś Poteza, nie pamiętam jak mi wyszedł, możliwie że nieszczególnie. Reszty nie ruszyłem i nie zamierzam, jedyny wyjątek, taki jak Halny, to GAZ którego mam w pewnym stopniu zaawansowania. Dla mnie z tamtych lat to jeszcze ikonami były Potiomkin (od niego zacząłem) i Błyskawica.
W budowie: Halny
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować