Zaloguj się Zarejestruj się
21-01-17 21:34
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
21-01-17 21:34
[G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Hej,
Wstawiam galerię Starfightera z KK. Projekt Pawła Mistewicza. Model sklejał się bez problemów.
Proste i celowe rozwiązania konstrukcyjne i doskonałe spasowanie elementów. Kłopot miałem jedynie
ze środkowym segmentem kadłuba. Element trudny do formowania i trochę mnie przerósł. Na zdjęciach
widać "krowie żebra" przy przejściu wlotów powietrza w kadłub. Kabinkę kupiłem w GPM-ie, ale nie polecam.
Nie pasuje (przynajmniej do modelu z KK, bo GPM wydał projekt Łukasza Fuczka) i kształt ma się nijak
do oryginału. Ostatecznie jakoś wyciąłem fragment środkowy a wiatrochron i tył kabiny zrobiłem sam.
Od siebie dodałem też wskaźnik HUD i pokryte materiałem panele po jego bokach.

Zapraszam do oglądania.









Pozdrawiam,

Tomek

Post zmieniony (21-01-17 21:37)
El Comandante Administrator
21-01-17 21:41
Na forum od 2003
Relacje z galerią - 6
Galerie - 13
Posty - 1 523
21-01-17 21:41
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
El Comandante
Administrator

Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 6
Galerie - 13
Posty - 1 523
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Tomek! Miło widzieć że znowu kleisz :)
Bardzo fajny model, gratulacje!
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
21-01-17 21:47
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
21-01-17 21:47
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Cóż, okazuje się, że. można być niepijącym alkoholikiem, ale niesklejającym kartoniarzem to się za długo być nie da :-)
21-01-17 23:20
Na forum od 2012
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 29
Posty - 1 719
Projekt 50 Lat MM
21-01-17 23:20
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2012
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 29
Posty - 1 719
Projekt 50 Lat MM
No bardzo ładnie sklejony ! Chociaż sam samolot jest okropny (sorry, muszę...) to warsztat modelarski wysokich lotów, szczere gratulacje. Ciekaw jestem tłoczysk siłowników przy głównym podwoziu - one są w jakiejś folii, tak powinno być ?
21-01-17 23:45
Na forum od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
21-01-17 23:45
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2014
Relacje z galerią - 8
Galerie - 17
Posty - 1 501
Projekt 50 Lat MM
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
Bardzo ładnie sklejony model. Gratulacje.
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)
22-01-17 07:35
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
22-01-17 07:35
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Kilminster,
ta folia ma imitować chromowane powierzchnie tłoczysk.
Z prawej strony wyszło jak wyszło, a zdjęcie jescze to uwypukliło.

Pozdrawiam,
Tomek

Post zmieniony (22-01-17 07:36)
22-01-17 09:08
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
22-01-17 09:08
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 25
Galerie - 8
Posty - 3 428
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Całkiem przyjemny model.

Ja bym się jeszcze przyczepił do kształtowania kadłuba przy wlotach powietrza do silników. Ale ten wklęsło-wypukły kształt na pewno musiał dać się we znaki.
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------
22-01-17 14:11
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
22-01-17 14:11
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Qń,
O problemie z kształtowaniem tego segmentu kadłuba
piszę na początku postu. Autor zasugerował w instrukcji wykonanie
podposzycia, ale nie miałem pomysłu jak to zrobić
na takich obłościach. W modelu z GPM-u wloty są na
całej długości oddzielnymi elementami,więc jest
prościej.

Pozdrawiam

Tomek

Post zmieniony (22-01-17 15:15)
22-01-17 17:43
Na forum od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 375
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
22-01-17 17:43
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 375
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
Ładny model. Też go skleiłem i potwierdzam, że ten środkowy segment jest najtrudniejszy w ukształtowaniu.
24-01-17 23:36
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Posty - 472
24-01-17 23:36
Odp: [G] F104 Starfighter Kartonowa Kolekcja
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Posty - 472
Ostrzyłem sobie zęby na ten model i teraz nie mam rozterek.
Gratuluję!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować