Zaloguj się Zarejestruj się
13-08-15 01:00
[R/G] Type 1 Chi He (Mały Modelarz)
Jorzik
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23
Posty - 1 822
Projekt 50 Lat MM
Witam w ostatniej pancernej relacji.
Model ten jest dobrze znany, wydany w Małym Modelarzu, nr 1-2/2006, autorstwa Pawła Mistewicza.



Chi He (średni szósty) to kolejna modernizacja wcześniejszych czołgów Chi Ha. Od poprzedników różnił się uproszczoną konstrukcją kadłuba- była spawana,
pogrubiono pancerz czołowy, zastosowano radiostację, wieżę zaadoptowano z typu ,,Shinhoto" .Porodukowano go od roku 1941 aż do końca wojny w ilości 600 sztuk.



Podstawowe dane:
moc silnika - 240KM, prędkość 44 km/h, pokonywanie przeszkód: rowy - 2,5m, brody - 1m.
Opancerzenie kadłuba: przód-50mm, boki - 25mm, tył - 25mm.
Uzbrojenie: armata kal.47mm, 2x km 7,7mm. Załoga - 5 osób.

Model będę lekko waloryzował i brudził. Zamierzam dodać nity i śruby.

Do chwili obecnej wykonałem częściowo oklejony kadłub i przygotowałem kolejne oklejki.
Ponieważ model nie oferuje dna szkieletu, ja nakleiłem poszycie denne na 1mm karton pozostawiając marginesy po bokach(1mm). Ten zabieg wymaga również skrócenia wręg 2,3,4 od spodu o tenże 1mm.



c.d.n...

--

Post zmieniony (18-11-15 23:27)
13-08-15 06:07
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
marcin2248
Na forum
Od 2010
Galerie - 11
Posty - 284
W Rupieciarni - 2
Jurek, dlaczego ostatnia pancerna relacja?
Czyżbyś skleił już wszystkie japońskie pojazdy dostępne na rynku?
Podziwiam, że w tej temp. masz siłę na klejenie. Ja od tygodnia nic nie ruszyłem.
Jak zawsze będę zaglądał. Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam.
Marcin
13-08-15 07:43
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
Doody
Na forum
Od 2013
Posty - 1 493
W Rupieciarni - 1
Kibicuję i życzę powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (13-08-15 10:04)
13-08-15 09:07
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
Borowy
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
13-08-15 13:03
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
Jorzik
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23
Posty - 1 822
Projekt 50 Lat MM
Ostatni to tak przewrotnie, aczkolwiek jest to dziesiąty typ pojazdu japońskiego wydany w kartonie.
I tym samym do chwili obecnej będę miał skompletowaną całą kolekcję. Jest jeszcze ciągnik Komatsu ale to już inna historia.
Po ukończeniu tegoż czołgu wracam do pływadeł.
14-08-15 22:09
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
syriusz
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 3
Galerie - 9
Posty - 823
Projekt 50 Lat MM
Jorzik widzę, że rozpocząłeś klejenie wylicytowanego modelu. Miło mi.
Kiedyś go skleiłem i byłem bardzo zadowolony, bo części dobrze pasują.
Pan Mistewicz wg. mnie dokładnie opracował ten model, który jest pracochłonny.
Udanego działania.
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - [www.syriusz.tkdami.net]

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki
15-08-15 09:48
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
OSTOJA
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Też tu będę zaglądał. Powodzenia.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
15-08-15 12:12
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
Pyrrus
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 154
Ja też przyłączam się do kibicowania.
15-08-15 12:49
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
Kylo Ren
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 612
Projekt 50 Lat MM
Ja również zasiadam w rzędzie. Pamiętam budowę swojego czołgu bardzo ciekawy projekt , ale kto wie może drugi raz skleję.
16-08-15 19:29
Odp: [R] Ostatni samuraj czyli Chi He Jorzika
konradoo
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 811
Jurek dajesz, dajesz!! Widzimy się już niedługo w Szczecinie ;)
"Tworzy mnie dyscyplina, żadna motywacja"
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować