Zaloguj się Zarejestruj się
12-05-26 04:13
12-05-26 04:13
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2003
Galerie - 1
Posty - 223
@Żółtodziób - Dziękuję za wyjaśnienie.
12-05-26 09:03
12-05-26 09:03
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
a tu jako ciekawostka inny układ s.ex.-u ;)
Stosowany rzadko i raczej w erze komputrów - w swojej 30letniej karierze spotkałem się max kilkanaście razy
a przejrzałem w tym czasie pewnie grubo ponad 500 dokumentacji statków

osie y+z są w 1:1 i wzajemnie prostopadłe , więc kształt wręg jest rzeczyswisty
a oś x 45 st do nich i w skali 1:2 w stosunku do y z
sznurek
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
13-05-26 18:17
13-05-26 18:17
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Cześć,

Dzisiaj tylko trochę zdjęć historycznych statków klasy Shiretoko - siostrzanej klasy "Ondo" który będzie reprezentował mój model.

Notoro (1943)


Shiretoko (1931/1943),


Erimo (1938)


Tsurumi (1935) z krążownikiem Furutaka,


Iro (1920)


Shiriya (1938)


Sata (1921)


Nie ma za wielu zdjęć tych jednostek z czasów wojny. Dotarłem jedynie do opisów w japońskich książkach. Wiadomo że Shiryia miała zamontowane działa 140mm na dziobie i na rufie i dwa pojedyńcze działka przeciwlotnicze w okolicach nadbudówki.

A okręt wybrałem dlatego bo każdy klei niszczyciele/krążowniki/pancerniki a ktoś musi wam je tankować bo jak popłyną na misję? :-)
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 20-05-26 14:32.
14-05-26 12:28
14-05-26 12:28
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 35
Posty - 4 551
W Rupieciarni - 2
"A okręt wybrałem dlatego bo każdy klei niszczyciele/krążowniki/pancerniki a ktoś musi wam je tankować bo jak popłyną na misję "

jest w kartonie podobny tankowiec-zaopatrzeniowiec, ino Kriegsmarine,
i nomen-omen, zakończył żywot jeszcze w czasie wojny w Japonii, wysłany tam spalił sie

wydany dawno temu przez HMV , "Altmark", bardzo zdetalizowany , z dnem, 1:250, jest w ofercie .

Kiedyś ktoś na jednym z polskich forumów zabrał sie za niego, ale pęcnął.

Kubeksus napisał:

"Jeśli chodzi o mój punkt widzenia dotyczący modelarstwa kartonowego to nie interesuje mnie idealne odwzorowanie czegokolwiek w kartonie..."

Szufla Panie Dzieju !

z przyjemnością i satysfakcją czytam o takim rozsądnym i trzezwym podejściu do sklejania modeli kartonowych, nie dajmy sie zwariować i terroryzować

pozdrawiam serdecznie
brystol jest gupi! lalalalaala!

wieje nudą, kiczem i kaszaną
14-05-26 21:42
14-05-26 21:42
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Fajny ten Altmark. Szkoda że moje serce jest z flotą japońską. Chociaż też widać że statki tego typu nie różniły się za bardzo między krajami w tym okresie.
Widziałem inne typy japońskich tankowców które wyglądały bardzo podobnie jak ten. Dzięki za pokazanie go.

Mam jeszcze plan na inny okręt pomocniczy (tankowiec) ale zbieram jeszcze materiały. Może sie uda a może nie.

A tymczasem progres w moim okręciku:
Szkielety nadbudówek i dalsze oklejanie kadłuba.



Na wszelki wypadek uspokoję niektórych że rozmiar blach nie jest docelowy. Moje pliki mają wiele warstw i zwyczajnie nie wydrukowałem przypadkiem wszystkich. I to się będzie tak ciągnęło aż dojdę do pasków które nakleję na niebieskie fragmenty. Po malowaniu zakładam że będzie to i tak niewiele widoczne co i jakiej jest długości. Ale zobaczymy.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU
14-05-26 22:01
14-05-26 22:01
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Ciekawa jednostka i wykonanie rewelacyjne jak dotąd :-) Podglądam z zainteresowaniem.
16-05-26 20:49
16-05-26 20:49
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2016
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
Posty - 1 325
Klub
TPM - Trójmiejski Piknik Modelarski
hmmmm Beltalowda, już kupiłeś moje serce. : ]
Zwodowane: Shima, HMS Fiji, pampersHMS Suffolk, pampersUSS Somers
Stocznia: USS NewMexico, RN Trento
Zbiorniki: M6oA2, BWP Borsuk
18-05-26 10:09
18-05-26 10:09
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2015
Posty - 879
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Karas, czemu się nie zameldowałeś osobiście? Przestraszyłeś się czegoś czy co? ;-)
20-05-26 14:28
20-05-26 14:28
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Hejka,

W poszukiwaniu materiałów natknąłem się na okręt Hayatomo który miał identyczny kadłub jak Shiryia ale był o tyle ciekawszy że w części dziobowej miał deskowany pokład i podpory na tenty których Shiryia nie miała. I co najwazniejsze miał wojenny kamuflaż jak na zdjęciu i modelu w skali 1:700 poniżej:




Dlatego biorąc to pod uwagę postanowiłem na tym etapie zmienić okręt jaki buduję na Hayatomo. Będzie on zdecydowanie ciekawszy niż Shiryia.
Także zmieniam tytuł relacji.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 20-05-26 14:33.
25-05-26 15:20
25-05-26 15:20
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Hayatomo, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Cześć,

Kadłub oklejony


Nie wyszło najgorzej jak na 15 letni kadłub. Może nie idealnie wg sztuki ale mi efekt odpowiada.
Teraz na fragmenty które zaznaczyłem na niebiesko nakleje białe paski z papieru 60g. Przejście z płaskiego dna w burty nie będzie tak ostro zakończone jak to sugerują niebieskie miejsca w okolicy dziobu i rufy.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 25-05-26 15:27.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować