Zaloguj się Zarejestruj się
08-05-26 12:13
08-05-26 12:13
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
z czymś mi się to poszycie kojarzy...hmmm
jakieś takie America-ńske :D
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
08-05-26 12:47
08-05-26 12:47
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Nie rozumiem o co chodzi. Mam wyraźne zdjęcie podziału blach kadłuba okrętu klasy Erimo na całej jego długości.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 13:00.
08-05-26 14:49
08-05-26 14:49
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
chodzi o wycinanie w cegiełkę - strasznie problematyczne sklejanie.
Jeżeli będzie cienki papier (max 170 g/m2) to się może uda.
Zobacz moją relację z Ameriki - 1sza wersja kadłuba, to będziesz wiedział o co chodzi
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 14:55.
08-05-26 15:39
08-05-26 15:39
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Spoko, dzięki :-) Ale nie robie tego pierwszy raz ;-) Będzie dobrze :-) Poszycie to 80g a blachy które nakleję na niebieskie elementy to 60g. Dlatego idealne wyprowadzenie kadłuba to klucz.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-05-26 15:41.
09-05-26 08:57
09-05-26 08:57
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Hej,

Jest to jedno ze zdjęć na którym ładnie widać pionowy podział blach i długość samych blach. Na jego podstawie i innego zdjęcia od dziobu mniej więcej wyliczyłem jak długie one były i jak były kładzione.


I tak, w części podwodnej to będzie moje widzimisie. I ogólnie będą o połowe krótsze niż to co widoczne na zdjęciu bo mi sie nie wydrukowały wszystkie warstwy i zauważyłem to dopiero po przyklejeniu. Ogarnę to później.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 09-05-26 09:27.
09-05-26 10:24
09-05-26 10:24
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
:-)
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-26 17:05.
09-05-26 11:34
09-05-26 11:34
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 151
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Tak trzymać !
To mi się podoba ! Lubię takie śledztwa historyczne i szukanie źródeł.
09-05-26 20:43
09-05-26 20:43
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
Posty - 724
Jeśli chodzi o mój punkt widzenia dotyczący modelarstwa kartonowego to nie interesuje mnie idealne odwzorowanie czegokolwiek w kartonie więc niestety albo stety nie ma co po tym modelu oczekiwać wielkich fajerwerków. Oczywiście postaram się go zrobić jak najlepiej.

Ale napewno model będzie pełny uproszczeń, czasami też coś przeskaluję żeby uatrakcyjnić model lub żeby ułatwić mi jego budowę. A czasami zrobie coś celowo błędnie jeśli uznam że z wykonaniem czegoś wedle "sztuki" zajmie mi dużo więcej czasu i nakładów pracy. I mi to pasuje bo robię go dla siebie i tylko ja go będę miał na półce. Ważne żeby mi sprawiał frajdę i żebym ja akceptował te uproszczenia.

Oczywiście jeśli będę miał z czymś problem to na pewno poproszę o burzę mózgów lub dyskusję ale zrobię to zanim dana część znajdzie się na okręcie.
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
SHIRYIA | ZUIHO | SHINSHU MARU



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-05-26 17:04.
09-05-26 22:54
09-05-26 22:54
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2003
Galerie - 1
Posty - 223
Czy o tę pracę chodzi? [www.facebook.com]

Myślę, że nie tylko ja byłbym zainteresowany, jak takie poszycie powinno prawidłowo wyglądać. I jak odczytywać "shell expansion plan".
11-05-26 09:10
11-05-26 09:10
Re: [R] Japoński zbiornikowiec Shiryia, 1:200 (projekt własny)
Na forum
Od 2022
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Posty - 1 249
@Arek
SHell expansion jest robiony zwykle tak, że wręgi zą "rozpłaszczane" jak sznurek
można odczytywać bezpośrednio szerokość płyt wzdłuż wręgów, antomiast ich obrys
juz przenosząc punkty styków na kadłub 3D i z niego zdejmując kontur
pozdro
WOJTEK
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
...ja każdy model potrafię zchrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Bussard , Alkett , America i coś tam jeszcze :)
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej , Cerkiew
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować