Zaloguj się Zarejestruj się
27-10-13 08:46
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
marcin2248
Na forum
Od 2010
Galerie - 11
Posty - 284
W Rupieciarni - 2
Marku, jak będziesz malował model to osłonę zrób z balonika gumowego. Otworek do dmuchania powietrza idealnie powinien pasować do lufy (jak nie to go dopasuj), a dalszą część można ładnie ułożyć i dokleić do wieży. Po pomalowaniu wygląda jak prawdziwa. Spróbuj. Pozdrawiam
Marcin
27-10-13 10:08
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
OSTOJA
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Pewnie Marcin ma rację, jak nie balonik to mały palec z rękawiczki lateksowej. Wieża pięknie ukształtowana.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
27-10-13 11:10
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
Halogen
Na forum
Od 2012
Galerie - 1
Posty - 2 513
Zaczęło się od balonika gumowego poprzez mały palec lateksowej rękawiczki, klimacik się powoli robi i to chyba już powoli zbliżamy się do użycia modelarsko panie ten tego no jakby to napisać i nie urazić tej no no wiadomo o co chodzi : )Przecież taki materiał sparcieje z czasem, a z folii aluminiowej to nie można takiej osłony brezentowej zrobić przypadkiem ?

Post zmieniony (27-10-13 12:56)
27-10-13 11:36
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
Quba
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
Posty - 158
Kiedyś słyszałem, że imitację brezentu można wykonać z materiału, z jakiego szyte są chusteczki do nosa. Nie wiem jaki to da efekt, bo nie miałem okazji wypróbować tej metody.
Pozdrawiam
Quba
27-10-13 12:10
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 145
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Może zrobisz Marku z woreczka od herbaty ekspresowej ?
27-10-13 12:55
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
Halogen
Na forum
Od 2012
Galerie - 1
Posty - 2 513
Proszem bardzo jak to wygląda co prawda w modelu plastikowym w skali 1 : 35 innego czołgu bo T-72, ale idea chyba jest słuszna - w kartonowym modelu osłona kartonowa może posłużyć jako podposzycie do oklejenia odpowiednio uformowanej folii aluminiowej imitującej brezent [www.pwm.org.pl]
28-10-13 22:19
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
benek
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13
Posty - 502
Projekt 50 Lat MM
Ja w moim teciaku zrobiłem z chusteczki higienicznej możesz efekt zobaczyć w mojej galerii :)
29-10-13 20:29
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
mrówka
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3
Posty - 1 073
W Rupieciarni - 20
Marku,Ty rąbnij żonie kawałek delikatnego płótna.W sam raz ze starej poszewki na poduszki.To jest to,co najbardziej będzie przypominało brezent.
////////////////////////////////////////////////
[www.facebook.com]
Zapraszam na moją stronkę.
30-10-13 23:53
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
Krystian
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31
Posty - 1 226
W Rupieciarni - 7
Projekt 50 Lat MM
Skoro giełda pomysłów to ja robię pokrowce z warstwy chusteczki higienicznej, którą kładę na koszulce od dokumentów. Dalej biorę lakier bezbarwny akrylowy i nanoszę go dotykając chustki miejsce obok miejsca co nie pozwala jej porozrywać ale łagodnie nadaje pomarszczoną fakturę. Jak wyschnie maluję lub przyklejam do modelu. Suszenie można przyśpieszyć suszarką ;-)
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM
02-11-13 18:22
Odp: [R] Czołg T- 55 A GPM
marek1
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
witam,dziękuję wszystkim za rady , dzisiaj ciąg dalszy drobiazgów , chyba nie bedzie wyjścia trzeba się brać za uklad jezdny, te wszystkie kóła ,kółeczka..,No i trza zakupić nakrętki laserowe , wybijane słabo wyglądają jako imitacja nakrętek,pozdrawiam Marek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować