Zaloguj się Zarejestruj się
27-06-13 19:18
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 19:18
[G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Witam,
Po katastrofie "lotniczej" i koniecznym remoncie "ptaszysko' gotowe do lotów.
Konwersja na kamuflaż - egz. użytkowany w latach 1920 - 1921 w Krakowskiej Szkole Pilotów.
Model budowany od podstaw w oparciu o wydanie Orlika. W miarę własnych umiejętności zwaloryzowany, dokonano przeróbek i poprawiono niezgodności (np. niewłaściwa lokalizacja kokpitów pilot/obserwator).
Pełna konstrukcja płatów, usterzenia oraz pokrycie płótnem i fornirem.

Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (21-10-18 10:49)
27-06-13 19:21
Na forum od 2011
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16
Posty - 1 285
27-06-13 19:21
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16
Posty - 1 285
Super model bezdyskusyjnie wymiata.
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. [www.facebook.com]
27-06-13 19:24
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 19:24
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
A gdzież ten Albatros między drzewa wleciał, rozbije się. :-) Nie ma co dużo pisać - PIĘKNY. Co prawda do Przeciszowa masz daleko ale może ...

--

Post zmieniony (27-06-13 21:14)
MARIUSZ Moderator
27-06-13 20:02
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 20:02
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Coś pięknego!
Gratulacje!
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
27-06-13 20:43
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 20:43
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 20:48
Na forum od 2012
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
Posty - 839
W Rupieciarni - 1
27-06-13 20:48
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Tak, czyli nadeszło nieuchronne tzn. galeria a na dodatek trza by coś napisać jeszcze przydało by się sensownie. Spróbuję w tę Mańkę. Wybrałeś sobie jednego z piękniejszych szmaciaków z pierwszych lat wojskowego lotnictwa, ponadto że model już w wyjściowej formie jest wymagający urealniłeś go bardzo mocno. Co prawda kilka razy podczas tych zabiegów wycinanka twierdziła że Ona się tak nie bawi to Ty twardo stawiałeś na swoim. Wyszło super, mam cichą nadzieję że w nastepnej relacji posuniesz się odrobinę dalej i Fredzioschaffen :) w filmie pokazującym galerię końcową po krótkim rozbiegu po zatoce Gdańskiej majestatycznie wzniesie się w powietrze by po chwili zniknąć za półwyspem Helskim.
Czego sobie i Tobie z całego serca Ryszardzie życzę.

Z szacunkiem

Paweł O.
27-06-13 20:59
Na forum od 2013
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 19
Posty - 1 270
W Rupieciarni - 1
27-06-13 20:59
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 19
Posty - 1 270
W Rupieciarni - 1
Jest wszystko to co powinno być w niesamowicie pozytywnie prezentującym się modelu. Osobiście uważam, że jest nawet więcej. Bardo mi się podoba płótno w Twoim wykonaniu. Gratuluję realizacji bardzo solidnej roboty.

Pozdrawiam,

Łukasz
27-06-13 21:02
Na forum od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2
Posty - 2 063
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 21:02
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2013
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2
Posty - 2 063
Projekt 50 Lat MM
wcisnęło w podłoge , nie ma mnie poszedłem się napić z wrażenia.
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)
27-06-13 21:17
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 21:17
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
Witam. Aż mi Żubra nosem wywaliło z wrażenia :)) A poważnie to tradycyjnie już model wykonałeś SUPER. Tak na 200 %. No i tych dwóch ,,wącholi" :) Gratuluję umiejętnosci, wytrwałości i oczywiście wykonania. Coś pięknego.
27-06-13 21:22
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
27-06-13 21:22
Odp: [G] Albatros B.I -1:33 (Orlik 12/2006)
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Miło czytać co napisaliście. Dziękuję.
Mówisz Jarek Przeciszów ? Kto wie, może w przyszłym roku. Tak sobie myślę, że po Alb.B I i kolejnym ( FF.33E) , którego właśnie rozpocząłem, trochę udoskonalę technikę, wyeliminuję pewne błędy/niedoróbki (np. pokrycie tylko z jedwabiu) i jak sądzę będę mógł się zmierzyć z Gothą G.IV (lub Ilja Muromiec ?). Na tak dużym chyba dolecę do Przeciszowa. Drzewa stąd, że z jednej strony bloki a z drugiej właśnie sosny (7 p.).
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować