Zaloguj się Zarejestruj się
08-04-13 23:58
[R] [G][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
kolighyt
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 477
W Rupieciarni - 41
Projekt 50 Lat MM
Witam.
To będzie podróż sentymentalna. Postanowiłem sobie skleić jeden z moich pierwszych opracowanych na komputerze modeli (drugi). Było to w okolicach 2004 gdy byłem jeszcze licealistą i stawiałem pierwsze kroki w corelu. Żeby się nie powielać sklejam model Nieuporta przeskalowany do 1:50 i przemalowany w barwy Polskiego Oddziału Awiacyjnego z Odessy z czasów, gdy jednostka ta stacjonowała w Jassach. Relacja ta będzie na pewno trochę pomocna tym, którzy odważą się to opracowanie kiedyś skleić.






--

Post zmieniony (19-05-13 22:30)
09-04-13 15:35
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 143
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Ponieważ przymierzam się do budowy Nieuporta BEBE w malowaniu (po przeróbce) włąsnie Oddziału Awiacyjnego i zmianie podwozia na narty ( czyli taki sam jak Twój), mam
pytanie - który byś polecił : z Kartonowej Kolekcji (Answer), czy może z ABC GPM.
Pozdrawiam
09-04-13 15:58
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
marek1
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,ładny ,czyściutki ,pozdrawiam Marek
09-04-13 18:34
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
kolighyt
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 477
W Rupieciarni - 41
Projekt 50 Lat MM
Ryszard: Żadnego z tych opracowań nie sklejałem więc nie mogę nic polecić. Obejrzałem sobie skany opracowania p. Mistewicza i wygląda to bardzo dobrze. Sklejałem jak na razie tylko własne opracowanie, ale dla ciebie jest chyba zbyt uproszczone i odbiegające od oryginału. Jakby co, to moje opracowanie (w skali 1:33) możesz pobrać tu: [www.papermodelers.com], po sklejeniu w barwach "prawie francuskich" wygląda tak: [www.konradus.com].
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo
09-04-13 21:08
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 143
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Dzięki za informacje. Wybrałem KK Answer z dwóch powodów: autor (Mistewicz) i cena. Ja i tak przerabiam je po swojemu. O naszym AO jest znacznie mniej informacji i tak sobie planuję właśnie poczynić Nieuporta i M-S L.
11-04-13 20:34
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
caped
Na forum
Od 2006
Galerie - 5
Posty - 192
Projekt 50 Lat MM
Witam,
Ryszard, dlaczego łączysz Kartonową Kolekcje z Answerem? Przecież KK to Wydawnictwo "Profile", autorski projekt Pawła Mistewicza...
pozdrawiam!
11-04-13 20:56
Odp: [R][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 143
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Tak masz oczywiście rację, pomyliłem się.Kartonowa Kolekcja związana jest z nazwiskiem - P.Mistewicz.
19-05-13 22:29
Odp: [R][G][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
kolighyt
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 477
W Rupieciarni - 41
Projekt 50 Lat MM
Dodałem linki i model skończony:)


W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo
19-05-13 22:37
Odp: [R][G][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
Ryszard
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 143
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Pięknie wykonane "maleństwo". Gratulacje !
20-05-13 08:31
Odp: [R][G][free] Nieuport 16c1 1:50 - projekt własny
OSTOJA
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Piękny dwupłacik, szkoda, że nie moja skala no i przydałyby się szachownice. :-)))
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować