Zaloguj się Zarejestruj się
08-12-12 23:42
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 64
Posty - 1 307
W Rupieciarni - 8
Projekt 50 Lat MM
08-12-12 23:42
[R/G] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Witam
Poniżej zdjęcia z budowy małego drewnianego dźwigu do nawęglania parowozów.
Model jest zaprojektowany w skali 1:25 i może być wykorzystany zarówno do kolei normalnotorowej jak i wąskotorówek.

Model jest bardzo prosty w budowie, ale efektowny.
Tak to będzie wyglądać w kolorze:

Do dźwigu będę po kolei dokładał następne elementy tj.:zasiek węglowy, skrzynia na piasek i mała ręczna pompa do wody.
Myślę jeszcze nad dodaniem kanału oczystkowego (podobnego do znajdującego się w Pleszewie na stacji).
Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (12-11-13 18:44)
09-12-12 10:17
Na forum od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
09-12-12 10:17
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
Już mi się podoba. A jak wygląda obiekt rzeczywisty? Możesz dać linki do zdjęć?
09-12-12 10:53
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 64
Posty - 1 307
W Rupieciarni - 8
Projekt 50 Lat MM
09-12-12 10:53
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Mario projektując ten model korzystałem z tego rysunku:

Znalazłem go na jakimś forum kolejowym (nie mam linku) .
Widziałem gdzieś galerie dużego stanowiska do nawęglania w 1:25 w kartonie, więc postanowiłem zrobić coś mniejszego, tym bardziej że mamy sporo wąskotorówek na rynku, a i parowóz normalnotorowy fajnie będzie wyglądał przy czymś takim.
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>
09-12-12 11:13
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
09-12-12 11:13
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
Na razie widzę podest do wieszania skazańca, tylko o zapadni nie pomyślałeś :-)
12-12-12 11:55
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 64
Posty - 1 307
W Rupieciarni - 8
Projekt 50 Lat MM
12-12-12 11:55
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Budowy ciąg dalszy.
Skleiłem szkielet dźwigu i zacząłem montować wszystko w całość.

Akra ma rację - na razie faktycznie wychodzi szubienica ;-)
Adam
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>
12-12-12 15:06
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
12-12-12 15:06
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
Wykrakałem :-)
12-11-13 18:44
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 64
Posty - 1 307
W Rupieciarni - 8
Projekt 50 Lat MM
12-11-13 18:44
Odp: [R] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Witam
Prawie rok minął od zaczęcia budowy dźwigu, więc czas najwyższy skończyć projekt.
Poniżej zdjęcia gotowego dźwigu wraz ze skrzynią na piasek. Do modelu dodana będzie jeszcze mała beczka i wiadro.
W modelu dodałem (pierwszy raz) małe ślady eksploatacji i wypełnianie bitmapą a nie jednym kolorem.
Zapraszam do galerii i komentowania.


--

Post zmieniony (12-11-13 18:54)
12-11-13 18:52
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
12-11-13 18:52
Odp: [R/G] Dźwig do nawęglania 1:25 projekt własny
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,piekny modelik,myślę ,że po jednym dniu załadunku cała góra będzie zawęglona ,czarna, ale to zostawmy wykonawcą,pozdrawiam Marek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować