Zaloguj się Zarejestruj się
12-11-12 19:59
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 19:59
[G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Model w malowaniu 11EL 1 PL /Warszawa-Okęcie/ z 1928 r.
Dodatkowo dorobiłem 2 bomby na zaczepach podskrzydłowych, wyrzutnik zaburtowy z bombą oświetlającą, bomby "myszki" w kasetowym wyrzutniku pionowym w kadłubie. Platy, pow. usterzenia, tylna część kadłuba pokryta płótnem, pow. pozostałe - imitacją blachy ryflowanej. Dokonałem paru przeróbek i poprawek - opis w relacji z budowy.

Breguet XIXB2 dołączył do Poteza XXVA2

Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (12-10-18 14:57)
12-11-12 20:07
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 20:07
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
Witam. Normalnie jak dla mnie to CUDEŃKO ! Pod każdym wzgledem świetny. Gratuluję pomysłów, umiejętności i wykonania tego świetnego modelu. Podziwiam.
Ps. I niech mi ktoś powie, że z g...a nie można bata ukręcić :)
--

Post zmieniony (12-11-12 20:10)
12-11-12 20:18
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 20:18
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, Borowy ,można,można ,, bardzo ładny model, czekam na więcej w Twoim wykonaniu,pewnie znajdą się naśladowcy,pozdrawiam Marek
12-11-12 20:23
Na forum od 2011
Posty - 1 408
W Rupieciarni - 47
12-11-12 20:23
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2011
Posty - 1 408
W Rupieciarni - 47
Ha Ha
Wiedziałem ,że pokażesz mi zdjęcia Poteza i breugeta razem to moje ulubione dwupłaty z tamtych lat - ja je mam ale w standardzie.

Już widać ,że opanowałeś swoją technologię podklejania i malowania perfekcyjnie

Jednak pokrywy aparatu foto są z blachy falistej ? Jak to jest w dokumentacji ?

Jakimi farbami malowałeś poteza i breugeta?

Post zmieniony (12-11-12 20:32)
12-11-12 20:38
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 20:38
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 100
Projekt 50 Lat MM
Borowy: ten numer MM to wcale nie było g... to był naprawdę znakomicie opracowany model!

Ryszard: Skleiłem ten model zaraz po jego ukazaniu się i strasznie mi się podobał (miałem piękny model pięknego samolotu) ale to, co Ty z nim zrobiłeś (np. karabiny maszynowy tylnego strzelca) to zwykła, godna najwyższego potępienia PERWERSJA. Tfu!
A tak na serio, to jestem absolutnie zachwycony Twoim modelem. Brak mi słów...

Post zmieniony (12-11-12 20:41)
12-11-12 20:46
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 20:46
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Bardzo mi się podoba, ma w sobie to "coś". Na czym teraz będziesz tępił nożyczki.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
12-11-12 21:28
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
12-11-12 21:28
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Dzięki za miłe słowa - to dopinguje i motywuje.
modellot 1 - tak, pokrywy luków aparatów foto i wyrzutników bombowych były z blachy ryflowanej /nadal niewiadoma - czy demontowane przed czy otwierane w locie przez obserwatora/. Malowanie - zwykłe farbki akrylowe. Do perfekcji to jeszcze b.daleko. O tym może mówić autor poprzedniego wpisu. Nie ulega wątpliwości, że takie przeróbki a co za tym idzie użycie szpachlówki + malowanie pozwala b.urealnić model, że nie wspomnę o zniwelowaniu ewentualnych niedokładności wykonania wynikających bądż to z walki z materiałem / w tym wypadku "pancerny" karton staruszka M/M/ lub braku pewnych umiejętności, że tak powiem techniczno-manualnych.
Akra - tak, masz 100% rację - zarówno Potez jak Breguet z M/M w opracowaniu A.Karpińskiego nie zestarzały się i /oczywiście prócz mat. na jakim zostały wydane/ śmiało mogą konkurować z tymi nowszymi opracowaniami np. WAK-owskimi.

Post zmieniony (12-10-18 11:03)
13-11-12 01:06
Na forum od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Posty - 466
13-11-12 01:06
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Posty - 466
Rewelacja,chyba też go sobie skleję :) jedno pytanko, szachownica na sterze kierunku (prawa strona) ma być inna niż reszta?
13-11-12 07:45
Na forum od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
13-11-12 07:45
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2012
Relacje z galerią - 2
Galerie - 17
Posty - 402
Projekt 50 Lat MM
Witam. Jak dla mnie bomba! Bardzo podoba mi się ten model (szczególnie kabina strzelca i jej okolice oraz podwozie). Gratulacje!
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."
13-11-12 08:55
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
13-11-12 08:55
Odp: [G] Breguet XIXB2 M/M 4/87
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Lepic - namawiam do budowy, samolot wart tego, to piękna maszyna Jeżeli się zdecydujesz podeślę plany. Odnośnie malowania - poprawiłem tak by egz. z tymi oznaczeniami /jakie są na nim w M/M/ tzn: godło eskadry /11 EL/, nr.ewid. /60.61/ i taktyczny /N 08 = 1 PL Warszawa/Okęcie/ pasował do malowania oryginału. I tak:
- pomalowany został na ciemniejszy kolor khaki
- domalowałem białe logo PZL po obu stronach statecznika pionowego
- nr 60.61 tylko po lewej burcie kadłuba /kolor biały lub czerwony nie czarny, ja wybrałem biały/
- szachownice tak jak na zdjęciach, zmieniłem tylko na pow. górnej górnego płata: pola czerwone lewego i prawego skrzydła są po lewej górnej stronie /tak jak na zdj./
Zmieniłem obrys zaokrąglonej, górnej części steru kierunku i dodałem szprych w kołach - /12 a nie 8 / - wzorując się na planach, zmieniłem też obrys łopat śmigieł /na podst. zdj. oryginału/.
Oglądając Twoją relację z budowy He-111 pewny jestem, że Breguet XIX w Twoim wykonaniu to dopiero będzie cacko !
Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować