Zaloguj się Zarejestruj się
10-09-12 21:49
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
10-09-12 21:49
[G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Witam,
Model Poteza wydany został w malowaniu 5 PL /Warszawa-Okęcie/43 EW /N 14, nr.42-115/ czyli dot. to okresu 1933-1935 kiedy stosowano całościowy kamuflaż koloru khaki. Zamierzając wykonać model z pozostawioną w kolorze blachy przednią częścią kadłuba wyszukałem inne oznaczenia Poteza - samolot jest w barwach 41 EW 4 PL.
Oznaczenia/napisy na modelu:
- płaty dolne: T10 - oznaczenie identyfikacyjne /rozpoznawcze/ gdzie T /kod jdn.lotn./ to 4 PL /Toruń/, a 10 to kolejny nr. samolotu w danej jdn.
- kadłub: 42-245 - oznaczenie rejestracyjne /nr.wojskowy/ gdzie 42 jest oznaczeniem liczbowym danego typu /Potez/ a 245 to kolejny nr.egz. danego typu w wojskowym rejestrze statków powietrznych
Godło eskadry - znak /figura/ geometryczna - 41 EW
6 - nr. porządkowy w eskadrze /tzw. nr.eskadrowy/
- statecznik pionowy: PWS : znak wytwórni, wczesne logo Podlaskiej Wytwórni Samolotów,
Potez XXVA2 - nazwa konstrukcji i kolejny nr. /Henri Potez/ a A2 - kod przeznaczenia: samolot wywiadowczy 2- miejscowy /Avion de Corps d Armee/
42- 245: oznaczenia rejestracyjne
Dane ciężarowe /masowe/ w kg:
WC - 1958 waga całkowita
WW - 1430 waga własna
CP - 288 ciężar paliwa, olejów
Cu - ciężar użyteczny /pilot, amunicja, bomby itp./
Występowały jeszcze napisy eksploatacyjne ale nie znalazłem zdjęć z ich rozmieszczeniem.

Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (13-10-18 11:13)
11-09-12 08:06
Na forum od 2006
Relacje w toku - 8
Galerie - 1
Posty - 748
W Rupieciarni - 4
11-09-12 08:06
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 8
Galerie - 1
Posty - 748
W Rupieciarni - 4
Bardzo fajna "sztuka"-gratuluję modelu! Te stare Małe Modelarze mają coś w sobie:)
11-09-12 08:27
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 08:27
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam widzę ,że też jedziesz na MM to jest dość dobry materiał aby wykonać model ,trzeba go co prawda malować, skanować ale efekt się opłacił ,bardzo klimatyczny,ja zapewne pokusiłbym się jeszcze o brudzenie okolic silnika ,gratulacje również za flotę ,pozdrawiam marek
11-09-12 08:35
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 08:35
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Nic tylko pogratulować. Kolekcja międzywojennych samolotów w polskich barwach rozrasta się. Tak trzymać. Powodzenia.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
11-09-12 10:16
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 10:16
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Wielkie dzięki za miłe słowa. M/M nie skanuję /brak takowego/. W planach skompletowanie aeroplanów /dotychczas wydanych/ w polskich barwach okresu międzywojennego bo to wszak piękne "ptaki" były ! Robię pokrycia materiałowe, potem malowanie więc można przerobić wydane nie w polskich barwach / np.Camel z M/M czy S.E.5a z WAK-u/. Aktualnie w montażu Breguet XIX /M/M 4/87/ i może się odważę na relację?

Post zmieniony (13-10-18 11:01)
11-09-12 11:35
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 11:35
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Ryszard napisał:
Aktualnie w motażu Breguet XIX /M/M 4/87/ i może się odważę na relację?

Tu nie ma co się krygować tylko "jechać" jak przystało z relacją, tym bardziej, że lotników niewielu, forum zostało opanowane przez marynarzy i czołgistów. :-)))
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
11-09-12 11:37
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 11:37
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Czyli wykonujesz modele od podstaw,jakiego materiału używasz do pokrycia skrzydeł kadłuba ,jakimi farbami malujesz a jakiej dokumentacji korzystasz,?uchyl rombka tajemnicy,technologii,może od razu relację może skróconą na początek,pozdrawiam marek
11-09-12 11:48
Na forum od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 11:48
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 27
Relacje z galerią - 1
Galerie - 34
Posty - 11 153
W Rupieciarni - 20
Projekt 50 Lat MM
Witam,
Relację z Bregueta XIX zapoczątkuję /OSTOJA mnie przekonał/ za parę dni jak wykończę płaty i postaram się w miarę dokładnie co i jak opisać.
Pozdrawiam
PS - dzisiaj zamieszczę galerię całkiem przerobionego Camela z M/M z opisem błędnych przykładów "polskiego" malowania.
11-09-12 16:10
Na forum od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 16:10
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 438
Projekt 50 Lat MM
Witam. Gratuluję świetnego wykonania modelu i już dość pokaźnej kolekcji w polskich barwach okresu międzywojennego. Także oczekuję odpowiedzi na pytania zadane przez marka1 i na relację z budowy Breguet XIX .
11-09-12 21:41
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 21:41
Odp: [G] Potez XXVA2 M/M 7/1984
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
Bardzo ładny model!
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować