Zaloguj się Zarejestruj się
10-09-12 18:59
Na forum od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
10-09-12 18:59
[G] Grumman F2F1 GPM, 1:200
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
Witam wszystkich ;)
galeria trochę zaległa, samolot ten powstał w czasie ferii zimowych. Wydawnictwo GPM, fragment modelu USS Lexington, dlatego skala typowo okrętowa. Kleiło się bardzo przyjemnie, problemem było prawidłowe przyklejenie podwozia, które "kłóciło" się ze skrzydłami i ich wnękami(czarne pole). Inny problem stanowiły niewielkie części.



Model wykonany w standardzie, zwróciłem trochę uwagi na prawidłowe wyprofilowanie skrzydeł, ich końcówek, krawędzi spływu. Wygiąłem także śmigło. Przy niektórych elementach rozwarstwiłem karton, szczególnie drobnych. Kleiłem BCG, retuszowałem zwykłą plakatówką.

Pozdrawiam

Ps: Mam jeszcze gdzieś kilka zdjęć z budowy, jak będą chętni i znajdę trochę czasu to wrzucę. W tle niektórych zdjęć widać oklejkę od "Orła" z MMa, skończonego kilka dni temu, galeria niebawem.
Komentujcie

--

Post zmieniony (11-09-12 14:05)
MARIUSZ Moderator
10-09-12 19:05
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
10-09-12 19:05
Odp: [G] Grumman F2F1
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Fajny maluszek ;-)
Skala okrętowa - ale jaka?
Pytam jako laik okrętowy, ale miłośnik samolotów.
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
10-09-12 19:33
Na forum od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
10-09-12 19:33
Odp: [G] Grumman F2F1
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
1:200.
Takich maluszków, różnego typu, jest do wykonania 72 sztuki. ;) Na pokładzie 54, w hangarze 18. Zresztą, była niedawno galeria Lexingtona z całym pokładem zapchanym samolotami, wg mnie wyglądało to bardzo ciekawie, choć roboty mnóstwo o.O .
Kilka samolocików już mam, klejonych w różnych latach, wiec mogę popatrzeć jakie postępy zrobiłem. Teraz wystarczy zbudować lotniskowiec ;)

Pozdrawiam
10-09-12 20:01
Na forum od 2003
Galerie - 9
Posty - 2 789
W Rupieciarni - 2
10-09-12 20:01
Odp: [G] Grumman F2F1
Na forum
Od 2003
Galerie - 9
Posty - 2 789
W Rupieciarni - 2
Teraz trzeba iść dalej ... czyli ta sama skala, ale waloryzowany.
Pozdrawiam.
Andrzej K.
MARIUSZ Moderator
11-09-12 08:38
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 08:38
Odp: [G] Grumman F2F1
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
A mogę poprosić o uzupełnienie w tytule wątku : nazwa producenta, skala (?)
Bedzie wyczerpująco...
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
11-09-12 08:53
Na forum od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 08:53
Odp: [G] Grumman F2F1
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam, bardzo ładnie i czysto wykonany pimpek,pozdrawiam marek
11-09-12 14:41
Na forum od 2008
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
Posty - 761
W Rupieciarni - 31
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 14:41
Odp: [G] Grumman F2F1 GPM, 1:200
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
Posty - 761
W Rupieciarni - 31
Projekt 50 Lat MM
Witam

świetny maluszek, ale gdzie zdjęcie ze skalą modelarską ? skąd człowiek ma wiedzieć jakie to małe jak nie ma grosza zapytuje ?;)

Pozdrawiam
Jacek
11-09-12 16:40
Na forum od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
11-09-12 16:40
Odp: [G] Grumman F2F1 GPM, 1:200
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
Posty - 558
Witam
Krakus-z tym lotniskowcem to żartowałem, nie mam w planach go teraz zaczynać, bo jest strasznie skomplikowany i pracochłonny. Poza tym z moim tempem pracy budowa trwałaby co najmniej kilka lat. Teraz będę lepił MiGa 15, będzie prawdopodobnie relacja łączona z ReVanem_1991 ;)
Mariusz-temat wątku uzupełniłem.
Jkorjat- modelu niestety nie mam przy sobie(mam nadzieję ze powędrował w dobre ręce ;) )
Co do skali modelarskiej, mam stare zdjęcia jeszcze z budowy, tam jest grosik.
Zdjęcia były robione na macie z podziałką z calami.


I taka mała ciekawostka, z tym samym modelem, wykonanym kilka lat temu. :D Zdjęcia robione jeszcze w zimie.

Jak widać samolocik sporo przeszedł. :( Umiejętności były jeszcze nie te co teraz, klej inny, brak retuszu, a o tym jak wyciąć niektóre części po prostu nie miałem pojęcia. Miałem wtedy około 12-13-14 lat. Nie pamiętam dokładnie.

Pozdrawiam
11-09-12 22:25
Na forum od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
11-09-12 22:25
Odp: [G] Grumman F2F1 GPM, 1:200
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7
Posty - 1 227
Projekt 50 Lat MM
Za skalę świetnie robił fragment poszycia do ORP Orzeł w tle :)
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama
12-09-12 06:22
Na forum od 2006
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22
Posty - 1 416
Projekt 50 Lat MM
12-09-12 06:22
Odp: [G] Grumman F2F1 GPM, 1:200
Na forum
Od 2006
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22
Posty - 1 416
Projekt 50 Lat MM
Eeeeee tam ! Brak silników , wnętrza i oczywiście oszklenia kabiny ;-))))

Sympatyczne maluszki !


Pozdrawiam .


Jańcio


HEY HEY !
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować