Zaloguj się Zarejestruj się
11-04-12 18:25
11-04-12 18:25
[R] ORP ORZEL 1:200 od Hala.
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam

Jakis czas temu rozpoczolem prace nad tym modelem.
Kazdy go zapewne zna.



Pierwszy raz korzystam z tego hostu zdjec wiec ew. prosze o wyrozumialosc.

Nie mam zdjec wycietego szkieletu.
Z gory uprzedzam ze szkielet w czesci "wysokiej" nijak sie ma do pokladu. Jest za waski.
Swoj szkielet wypelnilem balsa jako podposzyciem. Dodatkowo w okolicy stepki na 3/4 dlugosci po obu stronach dokleilem nakretki w celu obciazenia przyszlego modelu (teraz jest to niewidoczne, ukrylo sie pod balsa).






Tu juz po doklejeniu pokladu:






Tak to na obecnym etapie wyglada.
Mam teraz pytanie.
Projektant radzi oklejac model elementami poszycia dennego od elementu 9 w strone dziobu i rufy na przemian. Zauwazylem jednak po przymiarce ze na 100% bedzie problem z elementami poszycia w okolicy dziobowych wyrzutni torped. Czy nie lepiej bedzie nakleic element pierwszy dziobowy oraz pierwszy rufowy i "pociagnac" linie wodna?
Moze ktos juz poczynil ten model i bedzie mi w stanie podpowiedziec.

Poprawilem linki. Wreszcie doszedlem. Wiec jak? Robil Kto tego Orla?
Podpowie mi cos?
Bo jutro chce oklejanie rozpoczac.


Pozdrawiam
Robert




Post zmieniony (18-04-12 07:36)
11-04-12 18:44
11-04-12 18:44
Odp: [R] ORP ORZEL 1:200 od Hala.
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
Posty - 1 347
Projekt 50 Lat MM
Witaj
Jak na razie musisz popracować nad zdjęciami, nic nie widać. A potem to już rady polecą :-)
Powodzenia z Orłem .
Pzdr
14-04-12 20:53
14-04-12 20:53
Odp: [R] ORP ORZEL 1:200 od Hala.
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam
Ponawiam pytanie o oklejenie tego Orla. Miniaturki zdjec wreszcie dobrze podlinkowalem. Jutro chce zaczac oklejanie wiec moze Kto uprzejmy sie znajdzie i "doniesie" jak nadgrysc ten model.
Pozdrawiam
Robert

--

Post zmieniony (14-04-12 21:06)
15-04-12 18:31
15-04-12 18:31
Odp: [R] ORP ORZEL 1:200 od Hala.
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 1
Galerie - 13
Posty - 247
Projekt 50 Lat MM
Witaj , właśnie wracam z Szczecina i mam go sklejonego , ale nie pamiętam jak oklejałem poszycie . W nie dalekiej przyszłości mam go do przedstawienia na forum , czeka w kolejce , prawdopodobnie początek był od dziobu i rufy , na przemian , życzę powodzenia , MAREK .
P.S. wytnij wszystkie części , przymierz i odpowiednio uformuj i do przodu .



Post zmieniony (15-04-12 18:41)
15-04-12 19:18
15-04-12 19:18
Odp: [R] ORP ORZEL 1:200 od Hala.
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,nie pamiętam ,zaczynałem chyba od środka jak zaleca autor , chyba odwróciłem jedną oklejkę , bo z odstępem otworów coś tam było nie tak ,pozdrawiam marek

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować