Zaloguj się Zarejestruj się
23-10-11 14:14
[Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Witam wszystkich.
Dziś chciałem zaprezentować model Gawrona.
Co do samego opracowania to myślę, że jest dobrze znane i o tych kfiatkach różnych nie trzeba pisać, aczkolwiek nie zgodzę się z tym co spotkałem na forum, że trzeba wzmacniać jakoś konstrukcje płatów czy samego kadłuba. Wszystko jest dość lekkie więc moje obawy zostały rozwiane :)
Najbardziej jestem zadowolony z kół samolotu. Robiłem je na mini-wiertarce, pierwszy raz. Antenki zdobione z wykałaczek a z drutu poklejonego SG zrobiłem "schodki" dla pilota i pasażera. Dwa z trzech zastrzałów pod statecznikiem poziomym zrobiłem z drutu. Przeglądając zdjęcia w necie to były raczej jakieś linki...
No to co, może jakieś zdjęcia. Mam nadzieję, że się Wam spodoba:)






Pozdrawiam
23-10-11 14:20
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Bardzo ładny model Ci wyszedł, szkoda tylko, że bez lufy;-)
Kabinka kupna czy tłoczona?
pozdrawiam
Piotr

23-10-11 14:22
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Yyyyy jakiej lufy? :)
Kabinka to płaskie elementy z ofertówek :)
23-10-11 15:06
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
OSTOJA
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
"Przeglądając zdjęcia w necie to były raczej jakieś linki..."

Nie linki tylko taśmy stalowe o przekroju soczewkowym. Modelik ekstra Ci wyszedł sam bym chciał mieć takiego Gawrona.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
23-10-11 15:21
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Normalnej lufy, takiej do strzelania;-) Przy każdym cywilnym samolocie odczuwam niedosyt spowodowany jej brakiem;-)
pozdrawiam
Piotr

23-10-11 15:32
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Kuba B
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 359
Chciałbym aby kiedyś na równi z nudnymi już meserszmitami i spitfajerami setek wersji traktowane były modele bez luf i/lub śmigła.
23-10-11 16:37
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Kuba, mnie spitfajery i meserszmity nigdy jakoś specjalnie nie fascynowały, za to uwielbiam samoloty z różnymi dziwnymi konfiguracjami luf, które są pomijane przez wydawnictwa. A moje narzekanie na brak lufy jest z przymrużeniem oka, jak by się ktoś nie zorientował...
pozdrawiam
Piotr

23-10-11 16:59
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
cfemar
Na forum
Od 2010
Posty - 163
Model piękny:-)
Mam tylko jedno ale do projektanta modelu. Czy Gawrony miały montowane różne silniki a co za tym idzie rożne ich obudowy? Pytam bo na Suwalskim lotnisku na którym latam jest Gawron i ma zdecydowanie inny kształt obudowy silnika. Obudowa jest krótsza i nie ma takiego zwężenia w kierunku śmigła jak w w/p modelu. Gawron stacjonujący w Białymstoku zresztą też.
Pozdrawiam.
23-10-11 17:33
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
Windus
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 1 370
W Rupieciarni - 2
Projekt 50 Lat MM
O proszę jaki ładny modelik, mam sentyment do starych opracowań firmy GPM. Pisząc, że kółka robiłeś na mini-wiertarce masz na myśli dremela? Ogółem model bardzo czysto sklejony oby tak dalej.
23-10-11 18:44
Odp: [Galeria] PZL-101 Gawron 1:33 GPM
air_22
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować