Zaloguj się Zarejestruj się
12-10-11 22:12
12-10-11 22:12
[G] halny [mm 1985]
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 1 872
W Rupieciarni - 5
Projekt 50 Lat MM
Sklejony w 2009, był raz na wystawie w Bielsku-Białej i od tej pory stoi sobie na szafie. :-) Nie pamiętam bym miał jakieś większe problemy podczas budowy. Jeden z moich pierwszych sklejonych "obiektów pływających" :-)









Post zmieniony (16-01-17 09:51)
13-10-11 09:11
13-10-11 09:11
Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Posty - 7 099
Projekt 50 Lat MM
1. Powiedziałbym, że to jednak nie jest ORP...
2. "Jakucie" zawsze genialnie się sklejały
13-10-11 09:50
13-10-11 09:50
Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 2
Posty - 1 055
W Rupieciarni - 1
Aż trudno wprost zrozumieć dlaczego na Chocimskiej nikt do tej pory nie pomyślał o wznowieniu tego modelu.....Wykreslić tylko raz jeszcze, możliwości poligraficzne teraz są nieograniczone. A model jest tak doskonale opracowany,że nie odstaje poziomem od współczesnych wydawnictw. Halny był cywilem... Z modeli, które opracował Pan Sławomir Jakuć praktycznie Halny i podwodniak K-21 nie doczekały się wznowień. Piorun zaś był ponownie opracowany i wydany w 2002 roku. A ja wolę jednak tego "Jakuciowego"... Model z ekspozycji bardzo ładny, tylko ten kiepskiej jakości karton wyłazi na wierzch.
13-10-11 10:44
13-10-11 10:44
Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 1
Posty - 1 926
Projekt 50 Lat MM
A może by tak nie mącić z tym PRO, ORP.
Zaglądają tu młodzi ludzie którzy oprócz oglądania obrazków czerpią też wiedzę z tego co tu się pisze i dobrze żeby potrafili tak na poczatek odróżnić okręt wojenny od jednostki cywilnej.
A wracając do tematu.
Statek piękny. Model okazały i bardzo zdetalizowany.
Opracowanie faktycznie jest świetne a stwierdzić to można porównując model z fotami oryginału.
13-10-11 13:51
13-10-11 13:51
Odp: [G] ORP "Halny" [MM 1985]
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 1 872
W Rupieciarni - 5
Projekt 50 Lat MM
Napisałem ORP sklejając wyrazy Okręt Ratownictwa Polskiego, no ale rzeczywiście, to statek, więc w sumie SRP ;-) przepraszam i dziękuję za poprawę.
Osobnik kolejowo - morski
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny."
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie."
Wiejska dusza zamknięta w mieście
14-10-11 08:22
14-10-11 08:22
Odp: [G] Halny [MM 1985]
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7
Posty - 1 981
Projekt 50 Lat MM
Też go kiedyś robiłam. Też zachwycałam się detalizacją. Też ręcami i nogami popieram sugestię, aby go przerysować i wydać ponownie.
Bardzo fajny stateczek Ci wyszedł.
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika
14-10-11 10:42
14-10-11 10:42
Odp: [G] Halny [MM 1985]
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 8
Posty - 5 065
Projekt 50 Lat MM
Witam,model sam w sobie piękny i można by było go wznowić ,lub drukować na nowym kartonie,pozdrawiam marek
14-10-11 10:54
14-10-11 10:54
Odp: [G] Halny [MM 1985]
Na forum
Od 2011
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4
Posty - 1 872
W Rupieciarni - 5
Projekt 50 Lat MM
Dziękuję za dobre słowo. :-)
Osobnik kolejowo - morski
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny."
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie."
Wiejska dusza zamknięta w mieście
14-10-11 13:28
14-10-11 13:28
Odp: [G] Halny [MM 1985]
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Posty - 279
Gratuluję wspaniałej jednostki. Do kompletu brakuje Cyklona. Jestem za wznowieniem tego statku z zachowaniem linii komputerowej, poprawnie naniesionych barw względem linii (zdażały się numery z dużymi przesunięciami kolorów). Może nawet wydać o 1/2 większego Halnego?
Pozdrawiam - SpecModel
15-10-11 04:36
15-10-11 04:36
Odp: [G] Halny [MM 1985]
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 2
Posty - 1 194
Ahoj!
Patryk - przyjmij wyrazy wielkiego szacunku. Skleić taki model z kartonu, na jakim był wydrukowany Halny - to prawdziwy majstersztyk.
Jak najbardziej jestem za nowym komputerowym opracowaniem Halnego. Myślę, że jak nie MM to inni wpadną na ten sam genialny pomysł ;)
Szkoda że Cyklon z PRO-MODEL jest w skali 1:100. :( Ładnie by się jednostki ratownicze prezentowały razem na półce.
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować