Zaloguj się Zarejestruj się
06-08-11 02:12
[Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
air_22
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Witam.

Chciałem dziś zaprezentować model zaprojektowany przez naszego kolego z forum Krystiana a sklejony testowo przeze mnie.
Jest to prototyp polskiego samolotu PWS-3. Więcej o samolocie można poczytać tu

Co do samego projektu, jest bardzo dobrze opracowany, wszytsko pasuje jak należy. Bryła kadłuba jest dość specyficzna i miałem spore obawy co do sklejalności, ale jak się poźniej okazało niepotrzebnie.
Zanim przejdziemy do galerii w której nie wszytko widać, kilka zdjęć z budowy modelu
Na poczatek wnetrze kabiny pilota wraz z łożem silnika (elementy te są do sklejenia w wersji papierowej i są także szablony z drutu)


Następnie zająłem się kadłubem oraz ogonem


Silnik



Potem skrzydełka, skrzydło, zastrzały, oszklenie w obu kabinach oraz podwozie:



Są też dwustu litrowe beczki na paliwo lotnicze :p



Galeria:)





Na koniec poprosiłem jednego z sławnych pilotów, żeby zobaczył czy się dobrze lata



P.S.
Powiedział, że się lata bardzo dobrze ;)
06-08-11 07:51
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
tyg
Na forum
Od 2003
Posty - 214
Super temat! Model prezentuje się świetnie, gratuluję!
Pozdrawiam
tyg
06-08-11 08:03
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
OSTOJA
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11
Posty - 8 456
Projekt 50 Lat MM
Całkiem fajnie wygląda i nawet to zbyt "nowoczesne" śmigiełko nie razi. Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
06-08-11 08:07
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
piotter
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Sympatico Pokrako. ;)
Śmigło to samoróbka ?
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
06-08-11 08:19
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Wreszcie ktoś zaczął projektować modele porządnych samolotów;-)
Gdzie i kiedy będzie wydany?
pozdrawiam
Piotr

06-08-11 10:18
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
air_22
Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 619
Projekt 50 Lat MM
Śmigiełko to oczywiście samoróbka. Ostoja mi przysłał od swoich RWD, trochę kształtem się różnią od oryginału, ale wielkość się zgadza:)

Ja mam nadzieję, że będzie wydany, szkoda by było takiego projektu
06-08-11 11:56
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Rafael
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6
Posty - 5 093
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Zacne, zacne... ;)
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)
06-08-11 20:45
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Lech
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 914
Moje gratulacje! Samolot z ulubionej wytwórni!
Lech
06-08-11 20:50
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Lech
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 914
Jeszcze jedna uwaga: model ma konstrukcję jak rzeczywisty samolot (chodzi o "belkową" konstrukcję kadłuba, sposób montowania foteli, silnika etc). Zgadzam się: "zacny samolocik".
Lech
06-08-11 22:10
Odp: [Relacja/Galeria] PWS-3 1:33 (fotorelacja z budowy surówki)
Stealth
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24
Posty - 1 407
Projekt 50 Lat MM
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować