Zaloguj się |Zarejestruj się
10-08-10 14:06
[G] Błyskawica-powrót po latach.
Borowy

Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 439
Projekt 50 Lat MM
Witam. Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum kilka słów o sobie. Mieszkam w Wagrowcu, mam 46 lat i jestem leśnikiem. Modelarstwem zajmowałem się w ubiegłym wieku, w czasach podstawówki. Ostatni model skleiłem w ... 1979 ! roku. Potem jakoś nie było czasu.Pomagając znajomemu w remoncie domu , znalazłem w piwnicy cztery kartonówki : MM Błyskawicę, MM Breguet XIX B2, Fly Model Blohm-Voss BV 138 i HMV torpedowiec/kontrtorpedowiec B98. Niestety ten ostatni i Breguet uszkodzone przez wilgoć. Po tym odkryciu coś we mnie zaskoczyło i zacząłem przeglądać różne fora modelarskie. No i w marcu ruszyła budowa Błyskawicy (na Blohm-Voss BV 138 jakoś nie miałem chęci i miejsca w domu). Model ten potraktowałem jako ,,ćwiczebny". Pierwszy raz wykonywałem retusz, relingi, drabinki i inną delikatną waloryzację. W czasie budowy zrobiłem kilka/ kilkanaście jak to piszą niektórzy, baboli i nie wszystko wyszło mi tak jak bym chciał. Ale mam nadzieję że z każdym nastepnym modelem palce będą coraz sprawniejsze i będzie coraz lepiej. Życzę miłego ogladania.








--

Post zmieniony (10-08-10 14:15)
10-08-10 14:45
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
syriusz

Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 3
Galerie - 9
Posty - 823
Projekt 50 Lat MM
Widzę, że dbasz o szczegóły Borowy. Bardzo dokładnie, równo wykonałeś relingi i inne elementy z drutu oraz bulaje. Mnie się podoba. Jest czysto. Do pełnego efektu brakuje wykonania poszycia okrętu.
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - [www.syriusz.tkdami.net]

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki
10-08-10 14:50
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Jasiek
Na forum
Od 2009
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 3
Posty - 2 004
Mnie się podoba. Model zrobiłeś na przyzwoitym poziomie. Pontony i działka p.lot wyglądają super. Reling też prezentuje się nieźle. Życzę kolejnego udanego modelu!
Pozdrawiam!
10-08-10 15:59
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Art

Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 27
Posty - 1 708
Projekt 50 Lat MM
Borowy, piękny Twój powrót.
Mnie zachwyciła dbałość o czystość kartonu i to, że nic Ci się tam nie wichruje. Druty też ok.
Oczywiście do potrenowania parę powtarzalnych chwytów (m in. retusz – przed, nie po łączeniu; samo łączenie na styk na BCG po zeszlifowaniu pod skosem krawędzi, nacięcia i wycięcia kartonu od wewnątrz przy skalaniu pudełek).
Generalnie – fajnie.
Powodzenia z następnym projektem.
10-08-10 22:34
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Kat
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
Bardzo ładnie i czysto sklejony model. Gdybyś nie napisał że to Twój pierwszy po tak długiej przerwie to nikt by się pewnie tego nie domyślił :) Widać że czerpiesz garściami z informacji i patentów na forach modelarskich, i bardzo dobrze, tak trzymać!

Pozdrawiam
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: [maciek-kat.cba.pl]
10-08-10 23:12
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
air_22

Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9
Posty - 616
Projekt 50 Lat MM
11-08-10 14:25
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
ROBO
Na forum
Od 2007
Posty - 1 121
Projekt 50 Lat MM
.....szkoda,ze dna nie ma ale tak i tak mi sie podoba :)


- gratuluje Błyskotki i powodzenia przy nastepnym modelu :]
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo
11-08-10 20:01
Odp: [G] Błyskawica-powrót po latach.
Borowy

Na forum
Od 2010
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3
Posty - 5 439
Projekt 50 Lat MM
Dziękuję wszystkim za opinie. Cieszę się że są pozytywne, chociaż zdaję sobie sprawę z niedoskonałości modelu w porównaniu do większości forumowiczów. Oglądając niektóre relacje szczęka leży na podłodze, tak jak wczoraj gdy przeglądałem relację z budowy Bismarcka przez Arta (na 100 % tworzy go przy pomocy jakiś czarów bo bez nich to jest niemozliwe !). Napewno przy następnym okręcie wykorzystam uwagi zawarte w postach oraz nowinki wyczytane na forum i postaram sie o jeszcze lepsze wykonanie. Model robiłem bez dna po pierwsze z tego wzgledu, że półka na któerj będzie stał (w biurze) ma tylko 17 cm wysokości, a po drugie chcę zrobić do niego ,,sztuczne morze" (sprawdzić się jak mi to wyjdzie). Pozdrawiam.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować