Zaloguj się Zarejestruj się
01-05-10 19:28
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
01-05-10 19:28
[Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Witam
Postanowiłem zaprojektować sobie samolot. Ponieważ do tej pory zajmowałem się wyłącznie pojazdami, to konstrukcja latadła nie mogła zbytnio odbiegać od szeroko rozumianego czołgu ( z pominięciem skrzydeł i paru innych dodatków ). Fokker spełnia te wymagania, bo jest kanciasty. Ale poza tym po prostu mi się podoba. Zbudowałem wersję cywilną uźywaną przez PLL Lot od 1929 roku. Samoloty wyprodukowane przez ZM Plage & Laśkiewicz były w trakcie eksploatacji modernizowane łącznie z wymianą oryginalnych silników Wright Whirlwind na mocniejsze P&W Wasp Junior. Na zdjęciach surówki bądą Wrighty, ale z metalowymi śmigłami ( oczywiście z papieru ).
Surówka nie jest najstaranniej sklejona a poza tym widoczne są błędy np. styk wiatrochronu i płata. No cóż, model jest ciągle w fazie rozwoju, ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę: nie trzeba sklejać gąsienic :-)
Dość gadania, czas na obrazki

, ,

, , , ,

, , , ,

trochę detali

, , , ,

i silniczek

, , ,

Uff, naklikałem się trochę. Pooglądajcie sobie, a ja idę do lodówki po pivko.

Pozdrawiam,

Tomek

[%sig%]

Post zmieniony (01-05-10 19:37)
01-05-10 20:07
Na forum od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
01-05-10 20:07
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
Suuuuper!
Nie przypuszczałem że ktoś się zainteresuje modelem tego samolotu, czas najwyższy na jego nowe opracowanie.
Model oczywiście nie jest zaprojektowany do szuflady.
Kiedy tylko będzie można go nabyć to to uczynię, tylko jedna prośba. Proszę projekt przekazać wydawcy który współpracuje z porządną drukarnią i nie robi takiej kaszany jak np. Answer.
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI , LANCISTI
01-05-10 21:23
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
Posty - 377
Projekt 50 Lat MM
01-05-10 21:23
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
Posty - 377
Projekt 50 Lat MM
Super, będzie przedwojenny LOT do kolekcji (tzn. do Modelikowej Electry).


Post zmieniony (01-05-10 21:24)
Syn ciężkostrawny.
01-05-10 22:10
Na forum od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
01-05-10 22:10
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
Czy jest-będzie wnętrze i jaka skala ?
01-05-10 22:21
Na forum od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
01-05-10 22:21
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2003
Galerie - 11
Posty - 307
W Rupieciarni - 1
Wnętrze, rzecz jasna, jest : kabiny pilotów i pasażerska oraz oczywiście bagażnik :-)
Skala 1:33

Tomek
01-05-10 23:04
Na forum od 2006
Relacje z galerią - 2
Galerie - 28
Posty - 1 072
Projekt 50 Lat MM
01-05-10 23:04
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2006
Relacje z galerią - 2
Galerie - 28
Posty - 1 072
Projekt 50 Lat MM
Klub
Super temat! Oby się ukazał i oby drukarnia nie zawaliła sprawy.
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem
01-05-10 23:08
Na forum od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
01-05-10 23:08
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2005
Galerie - 2
Posty - 3 575
Projekt 50 Lat MM
No to jeszcze jedno pytanie, a co z wersją wojskową ? Jest szansa ?
02-05-10 06:23
Na forum od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18
Posty - 1 533
Projekt 50 Lat MM
02-05-10 06:23
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
fajny temat!! to w komplecie poproszę jeszcze przeróbkę na wersję wojskową :)
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM
MARIUSZ Moderator
02-05-10 08:22
Na forum od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
02-05-10 08:22
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Moim zdaniem wydawcy powinni się bić o możliwość wydrukowania takiego modelu.
Obie wersje ( cywilna i wojskowa ) mają sznsę stać się hitem modelarskim!
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
02-05-10 09:42
Na forum od 2006
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22
Posty - 1 416
Projekt 50 Lat MM
02-05-10 09:42
Odp: [Galeria] Fokker F VII b-3m
Na forum
Od 2006
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22
Posty - 1 416
Projekt 50 Lat MM
Tede , ode mnie dostajesz tytuł Super Gekona i bez komentarza .

Pozdrawiam .

Jańcio .


HEY HEY !
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować