Zaloguj się Zarejestruj się
14-02-10 23:21
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
14-02-10 23:21
[Galeria] japońska etażerka czyli mitsubishi 1mt1n [1:50]
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Witam

Prototyp modelu japońskiego samolotu torpedowego z roku 1922.
Ciekawa sylwetka i całkiem przyjemna budowa poza momentem wykonywania naciągów. Sporo tu tego, a i ten potrójny płat nie pomaga.
Na dodatek użyłem nylonowej nici, która to nitka co prawda nie ma włosków, ale za to paskudnie się ją klei Cyjanopanem...

Mogło wyjść lepiej.

Za to samolocik jest całkiem okazały i rwie oczy swoją meblową sylwetką :).

Model w skali 1:50, zaprojektowany został przez kolegę o nicku Krzychu74.
Dostępny będzie tradycyjnie na Ecardmodels.
Więcej na temat samego samolotu i budowy jego modelu można przeczytać tu





Post zmieniony (14-02-10 23:36)
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
14-02-10 23:27
Na forum od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
14-02-10 23:27
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Fajna bzykuszka;-)
A jest szansa, że pojawi się wydana w papierze w skali 1:33?
pozdrawiam
Piotr

15-02-10 00:14
Na forum od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
Posty - 891
15-02-10 00:14
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2003
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
Posty - 891
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Piękna robota, zarówno projektanta, jak i sklejającego testowo. Wiecej takich dziwolągów!
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan
15-02-10 01:19
Na forum od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
15-02-10 01:19
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
A czy mógłby kolega opisać słowami co kolega czuł wykonując olinowanie płata? Czy tez może w słowniku ludzi cywilizowanych nie ma odpowiednich słów? ;-)

Pozdrawiam
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: [maciek-kat.cba.pl]
15-02-10 08:02
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23
Posty - 1 822
Projekt 50 Lat MM
15-02-10 08:02
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23
Posty - 1 822
Projekt 50 Lat MM
Witam
Kolega Krzychu75 przyzwyczaił Nas już do pokazywania swoich ciekawych projektów i zaskakiwania nowymi, wcale nie tak prostymi projektami. Jako że skala 1:50 to Jego ulubiona, więc nie ma co wybrzydzać że nie w innej skali.
Sam projekt bardzo ciekawy i cieszy że to już kolejna konstrukcja japońska a prezentowany model to kwiatuszek dla fanów japońskich letadeł.
Piotter wykonawstwo super, podoba mi się zwłaszcza wyprofilowanie górnego płata, naciągi też są super.
Choć ta skala nie jest przeze mnie preferowana, ten model napewno znajdzie sie w mojej kolekcji.
15-02-10 20:01
Na forum od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Posty - 930
15-02-10 20:01
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Posty - 930
Piękny model - i projekt i wykonanie, gratuluję !
Lata dwudzieste i trzydzieste w japońskim budownictwie lotniczym to okres mało znany - a szkoda, bo wiele się wtedy działo. Dzięki więc za takie tematy :)
pozdrawiam,
randar
16-02-10 08:25
Na forum od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
16-02-10 08:25
Odp: [Galeria] Japońska etażerka czyli Mitsubishi 1MT1N [1:50]
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
WItam

Muszę przyznać że strasznie mi się podobają takie dziwadła z tego okresu rozwoju lotnictwa. Krzysiek ma dar do znajdowania onych rodzynków więc pewnie nie jednego jeszcze zobaczymy.

Z tego co wiem nie będzie wersji 1:33. Chyba ze samoróbka :).

Co do sklejania to przyznaję, że sam nie wiedziałem jak bardzo wesołe będzie robienie naciągów w takim trójpłacie.
Zasób słów cywilizowanych w trakcie pracy wyczerpał mi się zaskakująco szybko.
Zasób słów nieznanych kulturalnym ludziom też okazał się być nieco ubogi w oddawaniu mojego stanu ducha:).
Sam sobie byłem trochę winien, użyłem bowiem nylonowej nici.
Taka nitka prawie nie ma włosków, ma ładny połysk za to jest sztywna i paskudnie klei się ją Cyjanopanem.
Hermolem zresztą też...

Przy okazji udowodniłem empirycznie że pośpiech jest bardzo złym motywatorem przy wykonywaniu skomplikowanych naciągów.
Dowody widoczne są widoczne na zdjęciach.

Pozdrawiam - piotter.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować