Zaloguj się Zarejestruj się
15-09-09 18:49
[Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
Berni
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21
Posty - 223
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Witam.
Chciałbym przedstawić Wam niedawno zakończony model. Jest to tzw. surówka zaprojektowana przez Fittera. Sklejało się ją łatwo i przyjemnie, nieliczne błędy zostały zgłoszone do poprawki. Trzeba teraz tylko na to czy i kiedy ukaże się w druku. Wszystkie różnice w druku to wynik tego, że autor projektu podsyłał mi części "na raty" i były one drukowane na kilku różnych drukarkach. Kabinka się zmatowiła po tym jak potraktowałem ją Sidoluxem, chyba już taka zostanie.
No, ale koniec piep... przepraszam, rozprawiania, czas na fotki :lol: :mrgreen: :oops:





Miłego oglądania.
Pozdrawiam.


Post zmieniony (15-09-09 21:05)
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...
15-09-09 20:00
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu s
Przemek K.
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2
Posty - 284
Projekt 50 Lat MM
Modelki sympatyczny ale coś mi nie pasuje, na spodzie poszycie się ładnie zgrywa ale na 1 fotce widać ze linie podziału blachy się nie pokrywają z czego to wynikło??

I w jakim wydawnictwie należy szukać tego modeliku??
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!
15-09-09 20:17
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu s
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Pytanie do fittera: Czy wlotu powietrza do silnika nie można by zaprojektować inaczej? W modelu wydaje się być bardzo uproszczony, w oryginale jest tam więcej okrągłości.
[richard-seaman.com]
pozdrawiam
Piotr

16-09-09 16:08
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
Berni
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 21
Posty - 223
W Rupieciarni - 1
Projekt 50 Lat MM
Model na razie nie jest dostępny w sprzedaży w Polsce, można go nabyć na ECardmodels.com oczywiście z $.
Jeśli chodzi Ci kolego Przemku o przesuniecie lini podziału blach na wysokości tylnej ramy oszklenia kabiny to owe przesuniecie występuje również w prawdziwym samolocie.
Pozdrawiam.
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...
16-09-09 17:51
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
fitter
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Piotrze - owszem można by postarać się o większe obłości, jak również o odcięcie klap, lotek, sterów itp. Wyszedłem jednak z założenia, że na świecie są również początkujący modelarze (o których jakby się zapomina...), którzy muszą też coś sklejać i na czymś się uczyć - i to do nich kierowany jest ten model.
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------
16-09-09 17:58
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
Piotr D.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 30
Posty - 1 914
W Rupieciarni - 6
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Masz rację, ale z drugiej strony trochę szkoda. Migi 17 z MMa i Hobby Modelu też niestety były tak uproszczone. Przemyśl to jeszcze, by to chyba kwestia podziału pierwszego segmentu na 2-3 mniejsze. Sylwetka samolotu na pewno by na tym zyskała.
pozdrawiam
Piotr

16-09-09 18:22
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
BeBe
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 2 238
Projekt 50 Lat MM
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Ale model to wyraźnie nie był wzorowany na tym schemacie ;-)

[www.geocities.com.]
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
16-09-09 19:18
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
fitter
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Nieprzebyte są obszary sieci - do tego nie dotarłem Leszku. Wzorowałem się na profilu z tego wątku (druga strona). Resztę sobie dopowiedziałem i dlatego różnice ;-)
Z drugiej strony które źródła sieciowe są w 100% wiarygodne?
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------
16-09-09 21:29
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
BeBe
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
Posty - 2 238
Projekt 50 Lat MM
Klub
WAK - Wrocławska Anarchia Kartonowa
Na Twoim rysunku ładniejszy jest ten "kremowy" (taki szampański) ;-)
Ale widzę po profilu, ze to dokładnie to samo malowanie.
Więc przynajmniej dla siebie możesz poprawić ;-D

EDIT - opcja szukaj i znalazłem jeszcze jedną galerię ;-)))

[www.konradus.com]

Oj te wakacyjne galerie, umykają gdzieś w czeluści forum.


Post zmieniony (16-09-09 21:33)
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
17-09-09 17:30
Odp: [Galeria] Chiński Sengjang J-5 w wietnamskim malowaniu...czyli MiG-17 w pięciu smakach.
fitter
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 30
Posty - 1 353
Projekt 50 Lat MM
Klub
SPM - Szczeciński Paprykarz Modelarski
Jak zauważyłeś dla mnie już za późno ;-)
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować