Zaloguj się Zarejestruj się
14-06-09 14:53
Na forum od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
14-06-09 14:53
[Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
Witam!

Nareszcie, po długim długim czasie ukończyłem model polskiej lokomotywy elektrycznej EL.204, w skali 1:45, z wydawnictwa Quest. Lokomotywa prowadziła pociągi w Warszawskim Węźle Kolejowym, w latach 1937-1944. Lokomotyw serii EL.200 było cztery, trzy zostały zniszczone jeszcze we wrześniu 1939 roku, a ostatnia, EL.204 pracowała do 1944 roku. Po wojnie, uszkodzony elektrowóz nie został naprawiony i przeznaczono go na złom.
Model był dla mnie trochę kłopotliwy i na jego wykonanie zużyłem dwie wycinanki : -) Pierwszą zniszczyło impregnowanie lakierem akrylowym - arkusze się pofałdowały i zamiast po wyschnięciu wyprostować się jak zwykle, tak im już zostało. Przy drugiej nie obyło się bez kłopotów - planowałem wykonać model w standardzie, ale tak się zdarzyło, że z tubki "wystrzelił" mi cyjanoakryl, niestety plamiąc dotkliwie sklejone już pudło elektrowozu. Postanowiłem więc całość pomalować, co tylko wyszło na dobre, bo oryginalna kolorystyka z wycinanki jest co najmniej dziwna.
Jeśli chodzi o dopasowanie części, to wszystko pasowało. Problematyczny jest jednak dach zaprojektowany jako jeden wielki element. Konia z rzędem temu, kto taką wielką płachtę przyklei dobrze na raz i to na styk z pudłem lokomotywy. Według mnie kompletnie skopane są sprzęgi - wszystkie, hamulcowy, parowy i śrubowy. Zrobiłem je według zdjęć.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągniętego efektu. Polecam model, zwłaszcza, że jest taniutki jak na dzisiejsze ceny.

Zdjęcia mają niezbyt dobre tło, ale na dworze ostatnio albo wieje, albo pada i na fotki w plenerze trzeba będzie trochę poczekać. Jak je zrobię, to uaktualnię galerię.





Pozdrawiam
Mariusz "Mario" Ławicki
14-06-09 15:00
Na forum od 2005
Relacje w toku - 2
Galerie - 7
Posty - 566
Projekt 50 Lat MM
14-06-09 15:00
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 2
Galerie - 7
Posty - 566
Projekt 50 Lat MM
Od wydania modelu upłyneło juz sporo czasu ,ale prezentuje sie bardzo atrakcyjnie. Gratuluję .
Pt-47
14-06-09 15:26
Na forum od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
14-06-09 15:26
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 26
Posty - 3 391
W Rupieciarni - 28
Projekt 50 Lat MM
Muszę przyznać że wyszło bardzo fajne elektropudełko.
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI , LANCISTI
14-06-09 16:30
Na forum od 2008
Relacje z galerią - 1
Galerie - 161
Posty - 708
Projekt 50 Lat MM
14-06-09 16:30
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2008
Relacje z galerią - 1
Galerie - 161
Posty - 708
Projekt 50 Lat MM
Piękny model,ładnie wykonany ,miłe zaskoczenie.
Po obejrzeniu -okładka wycinanki nie zachęca do klejenia a tu Taka niespodzianka.
Gratulacje !
15-06-09 13:45
Na forum od 2009
Posty - 17
15-06-09 13:45
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2009
Posty - 17
Przepiekny - wyglada jak prawdziwy :) super robota. No jeszcze ten nasyp i słup elektryczny.
gratulacje - pozdrawiam :)
15-06-09 18:27
Na forum od 2008
Posty - 15
15-06-09 18:27
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2008
Posty - 15
Witam

Lokomotywa wyszła ślicznie.
Mam tylko pytanie: model był malowany pędzlem czy aerografem??

Pozdrawiam!
Gdyby Bóg postawił na napęd na przód ludzie chodziliby na rękach!!
B M W
16-06-09 09:01
Na forum od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
16-06-09 09:01
Odp: [Galeria] Polska lokomotywa elektryczna EL.200 (EL.204) 1:45
Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
Posty - 989
W Rupieciarni - 2
Dziękuję bardzo za miłe komentarze.

Kacper - dach był malowany pędzlem, a że wyszło to nie bardzo, to reszta aerografem. Na całość poszedł jeszcze lakier bezbarwny matowy w sprayu.

Pozdrawiam
Mariusz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować