Zaloguj się Zarejestruj się
21-10-08 19:29
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
21-10-08 19:29
[R/G] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
Witam
Pomiędzy mozolnym doklejaniem małych części przy parowozie Pm2 postanowiłem zrobić sobie wagonik a padło na Wagony węglarko-platforma 4-osiowa serii Eamos, typ 401Z/1, 401Zb, 401Zc

Model oczywiście powstaje w skali 1:25 i z kartonu :)

Cytując ze strony PKP cargo " Do przewozu ładunków masowych o dużej masie usypowej takich jak ruda, kruszywo, piasek, ładunków skupionych; dłużycy oraz pojazdów mechanicznych o masie do 36t. "

"Wagony wyposażone są w zdejmowalne ściany boczne i czołowe (sześć segmentów bocznych i dwa czołowe). Po zdjęciu ścian bocznych i czołowych wagony mogą służyć do przewozu dłużycy, zaś po zdjęciu słupków do przewozu pojazdów. Na czołownicach wagon ma wsporniki umożliwiające przejazd pojazdów z wagonu na wagon. Wagony mają hamulce zespolone oraz ręczne, uruchamiane z boku wagonu z poziomu toru. Drewniana podłoga wagonów przystosowana jest do przewozu pojazdów mechanicznych o masie do 36 t. "

Rysunek ramy - część dokumentacji


Aktualnie zaprojektowana jest już platforma





trwają prace nad platformą z słupkami



a jak będzie zainteresowanie to dorobię burty :)



A tak to wygląda już do klejenia próbnego
Cżęsci boczne ramy

Podłoga platformy

pozostałe cześci ramy




Dla szybszego sklejenia platformy częśc części wyciąłem sobie laserkiem

a dla lepszego efektu podłogę postanowiłem zrobić z deseczek ( w modelu także będzie można taką zrobić - tylko będzie więcej cięcia )


Jeśli będziecie zainteresowani powstawaniem tego modelu będę zamieszczał więcej zdjęć z kolejnych procesów projektowania i budowy surówki

--

Post zmieniony (02-12-17 23:04)
21-10-08 20:13
Na forum od 2007
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 756
21-10-08 20:13
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
Posty - 756
Będziemy zainteresowani i to bardzo
21-10-08 20:37
Na forum od 2008
Posty - 9
21-10-08 20:37
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2008
Posty - 9
Witam! Gratuluję pomysłu. Czy przewiduje Pan budowę wózków jezdnych w postaci rzedstawionej w planach czy może planuje Pan pokusić się także o zaprojektowanie wózków typu 2XT stosowanych obecnie m. in. w tendrach parowozów Ol-49 ? Pozdrowienia.
21-10-08 20:50
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
21-10-08 20:50
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
wozki 1xta
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
21-10-08 21:00
Na forum od 2004
Galerie - 1
Posty - 80
21-10-08 21:00
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2004
Galerie - 1
Posty - 80
Maverick33 napisał:

> Jeśli będziecie zainteresowani powstawaniem tego modelu będę zamieszczał więcej zdjęć z kolejnych procesów projektowania i budowy surówki

Pytanie retoryczne :) Jasne, że tak :) A pytanie z innej deski - wydawca już jest ? :)
21-10-08 21:19
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
21-10-08 21:19
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
Najpierw model musi być sklejalny :)
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
22-10-08 14:31
Na forum od 2007
Galerie - 24
Posty - 367
22-10-08 14:31
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2007
Galerie - 24
Posty - 367
"Jeśli będziecie zainteresowani..." - żartowniś! :o)
Chętnie zobaczyłbym też wersję z burtami.

Powodzenia!
PD
23-10-08 22:45
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
23-10-08 22:45
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
Prace przy wagonie idą pełną para
Sklejona została rama - brakuje pare wzmocnień
Doklejone zostały deski na góre ramy







Aktualnie kończe doklejać wzmocnienia i zabieram się za układ hamulcowy
projekt na bieżąco poprawiam także nie myśle o czystym klejeniu a do tego czasami musze oderwać jakąś część - poprawić i dokleić poprawiona.

W pierwszej wersji model będzie gotowy jako platforma i platforma ze słubkami.
Burty zrobie później ale myśle że jak dojdzie do wydania to będzie można zrobić sobie jedną z 3 wersji.

I tu prośba - jeśli ktoś posiada zdjęcia takiego wagonu z widocznymi dobrze napisami to proszę o udostępnienie na adres conan26@wp.pl
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
26-10-08 22:58
Na forum od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
26-10-08 22:58
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 7
Galerie - 11
Posty - 981
WItam
Skończyłem rame wagonu

Zrobiłem wsporniki umożliwiające przejaz pojazdów z wagonu na wagon, zderzaki i uchwyty pod zderzakami

dorobiłem też mocowania w które wchodzą słupki czy mocowania burt.

aktualnie pracuje nad układem hamulcowym
(chwilke to potrwa bo mam mały młyn w pracy - jak to na koniec roku )
W wolnym czasie zaczynam robić rysunki.
Chcę aby wagon nie był trudny w budowie i można było zbudować 3 wersje.
Maverick33

Zapraszam do galerii [www.adwproject.opole.pl] - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%
27-10-08 09:10
Na forum od 2004
Relacje w toku - 2
Posty - 492
27-10-08 09:10
Odp: [relacja] Projekt własny - Wagon typ 401z 1:25
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 2
Posty - 492
No bardzo ładnie Ci to wychodzi. Też czekam z niecierpliwościa aż będzie można ten wagon dostać ;)

Co do zdjeć jak jeszcze potrzebujesz to mam gdzieś kilka obfotografowanych z boku (nie miałem okazji lazić wokół tych wagonów), wiec jak chesz na wzór opisów to mogę Ci je dać.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować