Zaloguj się Zarejestruj się
30-06-08 22:05
30-06-08 22:05
[R] ORP Piorun { z katastrofą..}
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Witam

Za model Pioruna z MM-a zabrałem się zauroczony smukłymi niszczycielami.
Pretekstem do jego budowy była chęć "przetrenowania" na kartonie BCG - te wszystkie kanciaste nadbudówki i jakieś maleńkie "cosie" na pokładzie powinny się świetnie do tego nadawać.
W związku z tym sam kadłub skleiłem posługując się Hermolem ;). W końcu ten klej lubię najbardziej i najlepiej się z nim czuję.
Kadłub zrobiony, eksperymentowałem sobie powoli na nadbudówkach, knując jak i z czego zrobię relingi i maszty i nagle...
TRRACH !

Katastrofa! Piękny "szczupak" z komody prosto na dziób ...



Powiem tak :
Ten model to może żadna rewelacja, ale szkoda mi pracy i serca jakie w niego włożyłem.
Mimo krowich żeber i zbyt wyraźnych spoin chcę go wyremontować. Zniszczenia nie są ( chyba..) aż takie duże.
Może macie jakieś sprawdzone pomysły na takie wypadki ?
Chętnie posłucham sensownej rady.

I jeszcze efekty moich zmagań z BCG.
Nadbudówki nie są skończone i nie wszędzie jest retusz.


Po pierwszych trudnościach jestem zaskoczony tym jak łatwe i czyste jest posługiwanie się tym klejem. Dla mnie efekty są więcej niż zachęcające.

Miała to być relacja nieco krótsza niż normalnie, bo chciałem pokazać coś więcej niż okładkę i wycięte wręgi. Relacja więc będzie bo ten model skończę - choć nie wiem kiedy.

Dzisiejszy wypadek trochę mnie zdołował, ale w końcu niszczyciele są piękne...
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
01-07-08 17:43
01-07-08 17:43
Odp: [R] ORP Piorun { z katastrofą..}
Na forum
Od 2007
Posty - 267
Na Twoim miejscu porzucałbym mięsem i ..............kupił drugi model - biorąc pod uwagę wkład pracy przy remoncie tak uszkodzonego kadłuba przy raczej wątpliwych efektach......jeszcze jak dobrze zrobisz resztę, to lepiej wydać to kilkanaście złotych niż później patrzyć na TEN remontowany dziób.
01-07-08 19:41
01-07-08 19:41
Odp: [R] ORP Piorun { z katastrofą..}
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 22
Posty - 1 763
W Rupieciarni - 4
Dziś przeglądałem drugą wycinankę z Piorunem i coś w tym jest. Tym bardziej, że dziś zaznaczyłbym bulaje i może ryfle.
Muszę to jeszcze przemyśleć...
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować