Zaloguj się Zarejestruj się
26-06-08 18:22
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
26-06-08 18:22
[Relacja] ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
Witam wszystkich!!!
Po długiej nieobecności na forum i jeszcze dłuższej przerwie w sklejaniu chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do śledzenia mojej relacji.
Model będzie w całości malowany i uzupełniony o wycięte bulaje i inne *******ki.Na obecną chwilę wszystkie wręgi powędrowały na tekturę.Waham się czy nie wypełnić szkieletu pianką montażową a następnie poszpachlować.
Relacja będzie prowadzona równolegle na Kartonnetwork.
Już wkrótce pierwsze zdjęcia z budowy.Zapraszam do oglądania i komentowania.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kleja cosik cały czos...a raczyj sie ucza kleic...
Pozdro...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
26-06-08 20:43
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
26-06-08 20:43
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
Jak narazie jestem na etapie wycinania szkieletu.Trochę części jeszcze zostało.Jak tylko powycinam i poskładam do kupy to zamieszczę fotkę.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kleja cosik cały czos...a raczyj sie ucza kleic...
Pozdro...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
27-06-08 17:28
Na forum od 2008
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 7
Posty - 367
Projekt 50 Lat MM
27-06-08 17:28
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Będę Ci wiernie kibicował. I jak coś będzie się nie tak kleiło jak trzeba, to pisz, bo też mam zamiar zabrać się za ten model.
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?
27-06-08 17:42
Na forum od 2007
Posty - 56
27-06-08 17:42
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2007
Posty - 56
Szkoda, że nie mam Kartonnetwort w TV ;-/
Pozdrawiam
29-06-08 18:31
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
29-06-08 18:31
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
No i elementy szkieletu powycinane.Teraz w wolnej chwili pozostaje tylko wszystko posklejać do kupy i dalej się bawić.Jak tylko skleję szkielet wstawię jakieś foto.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kleja cosik cały czos...a raczyj sie ucza kleic...
Pozdro...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
StuGu Moderator
29-06-08 18:45
Na forum od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
29-06-08 18:45
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
StuGu
Moderator

Na forum
Od 2002
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Posty - 4 898
Klub
GEKO - Górnośląska Elita Kartonowych Oszołomów
Adi - to już czytaliśmy:-) Wstaw po prostu fotki jak będziesz gotowy, a nie siej zamieszania:-)))
StuGu
06-07-08 14:29
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
06-07-08 14:29
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
Tak jak wcześniej obiecałem wklejam zdjęcia szkieletu tyle że juz wypiankowanego i wstępnie wyszlifowanego.Niestety stało się to czego najbardziej obawiałem się podczas piankowania szkieletu.Po obcięciu nadmiaru pianki zauważyłem delikatne zwichrowanie szkieletu .W związku z tym kieruje pytanie do braci forumowej.Czy istnieje jakakolwiek metoda naprostowania tego skrzywienie???Nadmieniam że nigdy wcześniej nie miałem styczności z piankowaniem modelu.

1.


2.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kleja cosik cały czos...a raczyj sie ucza kleic...
Pozdro...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
06-07-08 18:15
Na forum od 2008
Relacje w toku - 1
Posty - 148
06-07-08 18:15
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2008
Relacje w toku - 1
Posty - 148
Jak delikatne jest zwichrowanie? Jeżeli pokład powinien być płaski to połóż to pokładem do blatu i ponacinaj w odpowiednich miejscach. Usuń nadmiar pianki naprostuj i zaspawaj na nowo. Pamiętaj tylko aby pokład był ciągle dociśnięty do blatu. Po wyschnięciu powinno być ok.


Post zmieniony (06-07-08 18:21)
w budowie: HIEI
07-07-08 08:15
Na forum od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
07-07-08 08:15
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2003
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
Posty - 74
Zwichrowanie naprawdę jest minimalne na szczęście.Dotyczy to tylko początku dziobu i końca rufy.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kleja cosik cały czos...a raczyj sie ucza kleic...
Pozdro...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
07-07-08 08:34
Na forum od 2006
Galerie - 1
Posty - 571
07-07-08 08:34
Odp: [relacja]ORP Burza MM 96r.
Na forum
Od 2006
Galerie - 1
Posty - 571
Patrząc na fotki nie jest ono takie minimalne...
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować