Zaloguj się Zarejestruj się
06-02-07 20:42
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
06-02-07 20:42
[Galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam
Dzisiaj pare zdjec wiatraczka z MM. Bardzo dobrze sie go sklejalo. Polecam. Ladnie sie prezentuje.






Pozdrawiam
Robert
06-02-07 20:53
Na forum od 2006
Posty - 103
06-02-07 20:53
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2006
Posty - 103
Fajny wiatrolot podoba mi się może sam się kiedyś skuszę na niego.
06-02-07 21:01
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
06-02-07 21:01
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam
Polecam ta wersje. U mnie ruchome sa wirniki i bylo ruchome dzialko w pionie i poziomie ale po kilku przeprowadzkach i naprawach musialem je unieruchomic.
Pozdrawiam
Robert
06-02-07 21:17
Na forum od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
06-02-07 21:17
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2006
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 30
Posty - 2 321
W Rupieciarni - 16
Projekt 50 Lat MM
A z którego roku ten MM i kto jest autorem? Ładny model, czasem te stare MM-y potrafią być ładne;]
Na drugim zdjęciu pod tą rurą strasznie rzuca się w oczy takie zielone cuś; to ma tak być? Poza tym bardzo fajny model;] pozdr
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.
06-02-07 21:32
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
06-02-07 21:32
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam
To zielone cos to nie wyretuszofana, oryginalna wrega. Taki byl caly kolor wycinanki tylko generalnie reszta jakos sciemniala a ta wrega nie...Sam nie wiem czemu to sie tak zrobilo ale teraz retuszowac tego i przyciemniac to nawet nie mam zamiaru...MM 9/94 - Pawel Mistewicz
Pozdrawiam
Robert
06-02-07 22:02
Na forum od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
06-02-07 22:02
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
To jest chyba to nowsze wydanie z MM. Stare miało odcień zielonego takie jak u Ciebie na wrędze za silnikiem... więc chyba autor zapomniał jej przemalować w trakcie przerysowywania modelu :)
A sam model bardzo ładnie Ci wyszedł. Przydało by się jeszcze jedno wznowienie tego śmigłowca, np w barwach piechoty morskiej :)

Pozdrawiam
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: [maciek-kat.cba.pl]
06-02-07 22:11
Na forum od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
06-02-07 22:11
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
Posty - 57
Witam
No nie...jest zeby bylo smieszniej dokladnie tak jak napisalem czyli reszta sciemniala /cale poszycie/ a ta jedna wrega nie /mnie to teraz tez bardzo zdziwilo/. Mam drugi egzemplaz nie sklejony i nawet specjalnie zerknolem jak napisales o tej wredze bo normalnie tego nie widac a przynajmniej nie az tak jak to teraz wyszlo na zdjeciu. I wycinanka ma faktycznie tak jasny kolor w oryginale. Model bardzo dawno sklejalem czyli jakies 10 lat temu i jest to napewno wlasnie to wydanie bo ja juz ma DUZO wiosenek.
Pozdrawiam
Robert
06-02-07 22:41
Na forum od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
06-02-07 22:41
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2004
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16
Posty - 1 936
Projekt 50 Lat MM
A to dziwne, bo ja moją Cobre też sklejałem już ładnych parę lat temu, cały czas stoi na monitorze a kolory są ciągle takie same. A z tą wręga to może być tak dlatego że była na cienkim papierze, i pewnie inaczej reaguje na światło :)

Pozdrawiam
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: [maciek-kat.cba.pl]
07-02-07 22:42
Na forum od 2007
Posty - 258
07-02-07 22:42
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Posty - 258
Model "Cobry" z 1994 roku przez przypadek (czytaj z winy drukarni) istniał w dwóch wariantach kolorystycznych. Część nakładu została wydrukowana z błędnym kolorem - jaskrawym zielonym zamiast oliwkowozielonego. Błąd zauważono w trakcie druku i naprawiono. Jednak nie zdecydowano się na wyrzucenie błędnie wydrukowanych arkuszy co sprawiło, że w sprzedaży były dostępne dwie wersje barwne modelu. Sklejona "Cobra" Bishoprda to akurat poprawna wersja kolorystyczna. Jeśli chodzi o wręgę G (tę jaskrawo zieloną) to jej kolor jest błędny i był wydrukowany we wszystkich egzemplarzach nakładu.
07-02-07 22:50
Na forum od 2007
Posty - 258
07-02-07 22:50
Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Na forum
Od 2007
Posty - 258
Odnośnie wznowienia modelu "Cobry" w 2001 roku chciałbym zauważyć, że model nie był przerysowywany. Do druku wykorzystano wzorcowe kalki z 1994 r. Zmieniono jedynie kolor co wynikało z innej niż parę lat wcześniej technologii druku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować