Zaloguj się Zarejestruj się
21-08-06 22:13
[Galeria] Aviatik-Berg D I 1:50
Stealth
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24
Posty - 1 407
Projekt 50 Lat MM
Witam. Po przymusowej, bez mała trzymiesięcznej przerwie, przyszła pora na dokończenie kilku rzeczy, których budowę rozpocząłem parę miesięcy wcześniej. Na pierwszy ogień poszedł Aviatik-Berg D I w skali 1:50 z Kartonowej Encyklopedii Lotnictwa. Model przedstawia samolot, na którym latał Frank Linke-Crawford. To mój pierwszy model z zestawem naciągów i szprychowymi kołami.




--
[%sig%]
21-08-06 22:15
Re: [Foto] Aviatik-Berg D I 1:50
szebi
Na forum
Od 2005
Relacje z galerią - 12
Galerie - 12
Posty - 899
W Rupieciarni - 2
Jednak 1:50 mają swój urok :) Małe jest piękne i rzeczywiście tak jest ! Fajnie Ci wyszedł ten dwupłacik !
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578
21-08-06 23:12
Re: [Foto] Aviatik-Berg D I 1:50
MARIUSZ
Moderator

Na forum
Od 2001
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 22
Galerie - 9
Posty - 7 897
W Rupieciarni - 4
Projekt 50 Lat MM
Klub
ŁSM - Łódzka Siesta Modelarska
Piękny!
Zadam tendencyjne pytanie - jak robiłeś naciągi?
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.
22-08-06 00:04
Re: [Foto] Aviatik-Berg D I 1:50
Stealth
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24
Posty - 1 407
Projekt 50 Lat MM
Mariusz: Naciągi są wykonane z żyłki wędkarskiej 0,01 mm, pomalowanej następnie Pactrą Aluminium. Na skrzydłach klejone "na styk": drobna kropelka Hermolu w jednym punkcie zaczepienia, czekamy aż lekko zgęstnieje, przykładamy koniec żyłki, czekamy aż złapie, żeby można było lekko naciągnąć... i przyklejamy drugi koniec. W kadłubie i usterzeniu wykonane otwory igłą do strzykawek 0,45 mm, więc montowało się łatwiej. Metoda może nieco prymitywna, ale chyba skuteczna i poszło szybciej, niż się spodziewałem...
22-08-06 10:49
Re: [Foto] Aviatik-Berg D I 1:50
Stealth
Na forum
Od 2005
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24
Posty - 1 407
Projekt 50 Lat MM
12-10-11 22:23
Odp: [Galeria] Aviatik-Berg D I 1:50
kolighyt
Na forum
Od 2010
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11
Posty - 477
W Rupieciarni - 41
Projekt 50 Lat MM
Wg mnie jest to hamulec. Zaczepiało to to o trawę i samolot zwalniał. A linkami się to podciągało lub dociskało.
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować