GIEŁDA KARTONOWA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Wymiana modeli. Poszukiwane modele. Literatura i dokumentacja. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży i kupna.

Dla usprawienia korzystania z giełdy prosimy o umieszczanie następujących kodów w temacie wątku: [K] - kupię, [S] - sprzedam, [W] - wymienię, [O] - oddam, [P] - poszukuję lub ich kombinacji, np. "[S/W]xxxxxxxx" w tytule watku o sprzedaży i/lub wymianie modeli.


Uwaga! Ogłoszenia są usuwane po 30 dniach od chwili wpisania. W tym dziale wpisywanie postów WYMAGA logowania (od 20.08.2006).

Uwaga! Zabronione jest informowanie o własnych aukcjach w sieci, wstawianie linków (odnośników) do nich, a także powiadamianie o cudzych aukcjach w tematach wątków (chodzi również o pierwszy wpis w wątku). Odnośniki mające na celu pomoc w znalezieniu poszukiwanego modelu lub monografii są dozwolone.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-05-22 23:41  Gogle powiększające kto polceci ?
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Od kilku lat mój wzrok pogarsza się z racji wieku. Standardowo wysiada bliże.
Używałem do tej pory mich okularów plus duża lupa podświetlana.
Jednak brakuje mi komfortu pracy, ponieważ lupa mimo swojej dużej średnicy nie pozwala na ostre widzenie na oboje oczu jednocześnie.
Troszeczkę psuje to percepcję głębi 3D.
Postanowiłem zastosować lupę/gogle nagłowne.
Jeśli macie z takimi goglami doświadczenie to bardzo bym prosił o wskazówki, a najlepiej to polecić jakiś konkretny model.
Czy jakieś dla kosmetyczek, czy jubilerów. Najlepiej w zakresie cenowym nie wyrywającym z butów. No, 200-300 zeta max
Nie wiem jak do tego tematu podejść.
Jakie powiększenie zastosować.
Myślę aby lupa ogniskowała w odległości jakieś 20 do 25 cm od twarzy.
Pomóżcie proszę.

 
17-05-22 00:26  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

ja uzywam takich https://allegro.pl/oferta/lupa-jubilerska-naglowna-podswietlana-67-7234578948

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
17-05-22 07:21  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
Ciejkowski   

Cześć używam tych samych okularów co podaje kolega w linku z allegro. Takie same kupisz na aliexpress. Masz zestaw wymiennych soczewek o różnym stopniu powiększenia, więc możesz sobie dopasowac do Twoich potrzeb. Zdecydowałem się na ten typ okularów by jeszcze móc coś pokleić pomimo wszystej sztucznej soczewki w oku, dodatkow używam ich też do pracy (spawanie światłowodów). Uważam że warto spróbować. Pozdrawiam Karol

--
Ciejkowski

 
17-05-22 07:44  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
yak   

Ja z kolei używam tychhttps://allegro.pl/oferta/okulary-precyzyjne-lupa-naglowna-led-pro-81001-h-8478557566
Zalety tak jak w poprzednich wpisach. Z wad to trzeba mieć miejsce na odkładanie na bok bo system odsuwania do góry jest ułomny. Podnosisz "przyłbicę" a ta spada jak zaczarowana. Dlatego odkładam po każdym użyciu i już przywykłem.

 
17-05-22 11:52  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dziękuję za odzew.
Chciałbym jeszcze wyciągnąć więcej informacji.
Kluczowa to: konieczna odległość obrabianego przedmiotu od okularu.
Jeśli to będzie w zakresie 20 do 30 cm to biorę :)

 
17-05-22 20:18  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
Jarek 

 

Każdy ma inny wzrok.
Mam te same które podał kolega yak. Można sobie ustawić powiększenie zmieniając szkła. Kupiłem i używam

--

 
17-05-22 23:20  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rozważałeś lupę zegarmistrzowską? Wkładasz do oka, zaciskasz mięśniami, dopiero wyboru kilka opcji powiększenia, ja stosuję X4. Dzięki temu można drugim okiem łapać kierunek, a po zamknięciu, operować na zbliżeniu. Trzeba jednak się nauczyć trzymania na oku. Nie każdemu to odpowiada. Ale cena jest śmieszna. Kilka złotych za sztukę...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-05-22 23:21  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

https://fotostrada.pl/akcesoria/lupa-balloon-8920g-20mm/6x-zegarmistrzowska?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=7698228749&gclid=CjwKCAjwj42UBhAAEiwACIhADjB5mz1SlYy9Fw1LB2A9uPCTiezIt6VNkscAWKNtTC-7lslQlz-YZBoCil8QAvD_BwE

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-05-22 11:54  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Lupa lupą ale spróbuj klejenia wyłącznie przy świetle dziennym i z długimi przerwami.
Szkoda oczu, których żadna lupa nie zastąpi !

 
20-05-22 12:55  Odp: Gogle powiększające kto polceci ?
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Z własnego doświadczenia wariant nie tani ale bardzo skuteczny, wizyta u okulisty i dobranie okularów z odpowiednią korekcją, fakt nie jest to tanie rozwiązanie ale dla mnie okazało się idealne.

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024