GIEŁDA KARTONOWA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Wymiana modeli. Poszukiwane modele. Literatura i dokumentacja. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży i kupna.

Dla usprawienia korzystania z giełdy prosimy o umieszczanie następujących kodów w temacie wątku: [K] - kupię, [S] - sprzedam, [W] - wymienię, [O] - oddam, [P] - poszukuję lub ich kombinacji, np. "[S/W]xxxxxxxx" w tytule watku o sprzedaży i/lub wymianie modeli.


Uwaga! Ogłoszenia są usuwane po 30 dniach od chwili wpisania. W tym dziale wpisywanie postów WYMAGA logowania (od 20.08.2006).

Uwaga! Zabronione jest informowanie o własnych aukcjach w sieci, wstawianie linków (odnośników) do nich, a także powiadamianie o cudzych aukcjach w tematach wątków (chodzi również o pierwszy wpis w wątku). Odnośniki mające na celu pomoc w znalezieniu poszukiwanego modelu lub monografii są dozwolone.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
19-04-19 09:06  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziś, jutro i pojutrze trzy książki, na które - mam nadzieję - nie znajdą się chętni :-)
Są to książki Ballarda o odkrytych przez niego wrakach. W dzisiejszej książce jest wyjątek od tej reguły w postaci przedstawienia w niej także „Normandie” i jej losu.
Książka jest duża: 30 x 28.5 cm, 250 stron, nie ma żadnej bez ilustracji, także wnętrz statków.
A propos ilustracji: wiele lat temu Ballard natknął się na obrazy pewnego dżentelmena, malującego statki tak realistycznie – zarówno jeśli chodzi o sam rysunek jak i barwy – że zaproponował mu rysowanie leżących na dnie wraków (odnalezionych przez Ballarda), w oparciu o wielką ilość podwodnych zdjęć. Znane wspaniałe rysunki wraku „Titanica” jak i „Bismarcka” są jego autorstwa.
W przedstawianej dziś książce jest sporo przepięknych obrazów tego artysty – warto powiększyć miniaturki np. z „Lusitanią”! - i to w dużym formacie – także obrazy wraków. Jakość druku jest znakomita, bo papier jest kredowy (co odbija się na wadze książki, która dodatkowo ma twarde okładki...). Stan książki idealny.

Pewnie niektórych z Was ciekawi, dlaczego od pewnego wyzbywam się tylu wartościowych książek?

No cóż, każdą z nich – nawet te grubaśne Friedmana o amerykańskich okrętach – przeczytałem niejeden raz, a każdą zamieszczoną w nich ilustrację znam na pamięć. Ile razy można oglądać w kółko to samo? Ponieważ od dawna nawet nie zaglądałem do tych książek uznałem, iż najwyższy czas, żeby nacieszyli się nimi inni miłośnicy marynistyki.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
CENA 130 ZŁ – ale książka jest warta każdego z tych 13.000 groszy!

--

 
19-04-19 14:54  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
GrzechuO   

To ja się skuszę na tę książkę :-)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
19-04-19 21:17  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Szczerze GRATULUJĘ, a jednocześnie mi trochę smutno

 
20-04-19 17:34  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

THE DISCOVERY OF BISMARCK
Oto druga z książek Ballarda. Bazując na zamieszczonych tam wspaniałych rysunkach wraku, zbudowałem jego kartonowy model 1:400.
29 x 22 cm (duża!), 223 strony, kredowy papier, twarda okładka. Na przedostatnim zdjęciu rysunek pokazujący fazy tonięcia okrętu – widać, dlaczego na wraku nie ma wież artylerii głównej.
, , , , , , , , , , , , , , , , ,
cena 110 zł

Kolejna i ostatnia książka Ballarda, o odnalezieniu Titanica ukaże się tu w poświąteczny wtorek około południa. KSIĄŻKA JEST PO POLSKU!

--

 
20-04-19 18:35  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
greg   

Biorę !

 
20-04-19 20:12  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

greg - odłożone!

 
23-04-19 11:00  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

OFERTA, STAN NA 23/4
(Stopniowo kasuję zdjęcia książek, które już zostały kupione)

FAST ATTACK CRAFT
(Szybkie okręty atakujące)
23.5 x 17.5 cm, 260 stron, opisy i zdjęcia oraz często rysunki małych okrętów bojowych z całego świata. Z polskich przedstawiono typy: Wisła, Oksywie, Obłuże i Gdańsk.
, , ,
CENA 10 ZŁ

CRUISERS. AN ILLUSTRATED HISTORY 1880-1980
30.5 X 22 CM, 189 stron
, , , , , , , ,
CENA 30 ZŁ

DESTROYERS
30.5 X 23 CM, 221 stron, mało tekstu, za to mnóstwo fotografii
, , , , , , , , , ,
CENA 30 ZŁ

BATTLESHIPS
30 x 21.5 cm, 190 stron, wielka ilość zdjęć (ani jednej strony bez fotografii, najczęściej jest ich kilka)
, , , , , , , , , , ,
CENA 40 ZŁ

UNDERSEA WARFARE
(Broń podwodna). Od pierwszych projektów o.p. do okrętów noszących pociski balistyczne.
28.5 x 22 cm, 188 stron. Podobnie jak poprzednia książka, przesiąknięta wręcz masa zdjęć i rysunków.
Bez obwoluty, i dlatego nie zrobiłem zdjęcia solidnej twardej granatowej okładki, mającej tytuł jedynie na grzbiecie.
, , , , , , , , , , , ,
CENA 30 ZŁ

OKRĘTY ŚWIATA. OD „SVEA DO „DROTTING VICTORIA”
29,5 x 21cm, 37 stron rysunków i mnóstwa zdjęć szwedzkich ciężkich okrętów

CENA 10 ZŁ

THE GERMAN NAVY IN WORLD WAR TWO
25 x 25 cm, twarda okładka, 218 stron. Znakomite, bogato ilustrowane kompendium wiedzy o Kriegsmarine w latach 1935-1945 (nie tylko okręty, także organizacja, mundury, oznaki i inne).
, , , , , , , , , , , , ,
CENA 50 ZŁ

BALLARD – ODNALEZIENIE TITANICA
29.5 x 22.5 cm, 231 stron na kredowym papierze. Po polsku.
, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
CENA 100 ZŁ

PRZYPOMINAM, ŻE W KAŻDYM PRZYPADKU WYSYŁKA NA MÓJ KOSZT (EKONOMICZNY POLECONY LUB PACZKA, JEŚLI PONAD 2 KILOGRAMY)

W czwartek koło południa pokażę tu ostatnie już książki, a potem zacznę pakować przesyłki dla kolegów, dla których odłożone książki stoją u mnie w zgrabnych stosikach ;-)
Niektórzy z nich jeszcze nie podali mi mejlem swojego adresu (np. „siedem”) - proszę to bezzwłocznie zrobić!!!

--

 
23-04-19 21:31  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
greg   

Poproszę.

 
23-04-19 22:30  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
greg   

Książkę o Titanicu oczywiście ;)

 
24-04-19 08:00  Odp: Przewietrzanie zbioru książek
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

greg - odłożone!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 15Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024