ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-04-18 13:57  Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam

Jakiś czas temu modernizowałem pokład Hiei z Małego Modelarza. Postanowiłem to samo zrobić z Batorym. Jednak przemalowanie klepek na Hiei nie podobało mi się (tam wymieniałem tylko kolor). Pomyślałem, dlaczego nie ułożyć pokładu od zera i użyć prawdziwych tekstur desek? Chwila z wujkiem Google i miałem 28 gotowych klepek. Złożyłem to w całość na zeskanowanym fragmencie modelu. Trochę nietypowe deskowanie (co 6-ta) choć zdjęcia oryginału pokazują jeszcze nieco inny schemat, trudny do odwzorowania. Ale nie o tym.
Wrzucam poniżej jeden z pokładów (skan 600DPI). Na ekranie bardzo mi się podoba. Jednak przy wydruku, totalna klapa. Moja drukarka HP OfficeJet 6700 całkowicie sobie nie radzi. Pionowe czarne linie mocno zlewają się przyciemniając całość. O fakturze desek nie wspomnę.



Nie mam dostępu do jakiegoś porządnego kolorowego lasera. Pytanie tylko czy to coś zmieni? Szerokość desek ustaliłem początkowo na 15cm co w skali 1:300 daje 0,5mm. Na wydruku totalna sieczka, wszystko się zlewało. Dlatego poszerzyłem deski do 0,72mm (czyli ciut mniej niż w oryginalnym opracowaniu, gdzie szerokość wynosi około 0,9mm). Niestety nadal nie jestem zadowolony. Te 2400x1200DPI drukarki to wydaje mi się lipa i chwyt marketingowy (wiem, że DPI druku to nie to samo co DPI skanu). Co prawda nie testowałem na papierze foto tylko zwykły ksero.

Moje pytanie do bardziej doświadczonych.
Czy tak zaprojektowany pokład da się sensownie wydrukować? Czy przy tej skali i szerokości desek wystarczy jedynie ustalić różny kolor klepek i to w zupełności wystarczy? A zabawa w fakturę to sztuka dla sztuki?

--
pzdr
Kemot

 
18-04-18 21:01  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak wydrukowac ten plik żeby był w skala? 1:1 skala rzeczywista?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
20-04-18 08:47  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jeśli masz poczciwego Worda, to wrzuć go na stronę.
Sam pokład powinien mieć długość około 13,68 mm

Dla mojej drukarki musiałem ustawić rozmiar całego obrazka (2x kilkasz na niego i po prawej w pasku zmieniasz wymiary)
14,6 cm
7,96 cm

Ewentualnie skorzystaj z tego PDF. To kartka A4, więc przy druku trzeba koniecznie WYŁĄCZYĆ skalowanie do marginesów drukarki

Pokład PDF [11MB]


Mogą wyjść jakieś drobne rozbieżności, bo każda drukarka / sterownik nieco inaczej interpretują wymiary. Niemniej jednak w tym przypadku niewielka różnica w wymiarach nie ma znaczenia. Chodzi o to czy uda się coś zobaczyć z tej tekstury.

--

Post zmieniony (20-04-18 08:57)

 
22-04-18 08:44  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
noker 



 - 4

Zapewne twoja drukarka robi ci krecią robotę. Druknąłem to na próbę na laserówce Dell 3115 z najlepszymi ustawieniami (pdf po przetworzeniu miał prawie 100MB) i wygląda całkiem znośnie. Jak chcesz to po południu wkleję gdzieś zdjęcie wydruku.

--
Pozdrawiam Rafał
<< Nidy Nikogo O Nic nie Proś, Sami Przyjdą, Sami Dadzą >>

 
23-04-18 10:35  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Bardzo możliwe, w końcu to raczej domowy sprzęt do druku.
Jeśli możesz to proszę o zdjęcie fragmentu pokładu.

Plik duży bo w PDF nie było ustawionej żadnej kompresji.

--
pzdr
Kemot

 
24-04-18 11:06  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
noker 



 - 4

http://tiny.pl/g2jzg

--
Pozdrawiam Rafał
<< Nidy Nikogo O Nic nie Proś, Sami Przyjdą, Sami Dadzą >>

 
25-04-18 12:14  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dzięki, faktycznie wygląda bardzo dobrze.
Nie pozostaje nic, jak przygotować pozostałe pokłady i drukować na czymś innym niż moja domowa HP.

--
pzdr
Kemot

 
28-04-18 21:58  Odp: Uszczegółowienie desek pokładu a kwestia druku
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

HP laserjet CP1025 tez dobrze wyszlo

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024