ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-12-07 20:55  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
bandi   

Witam,
Ścągnołem i nie zapisuje rozwiniętych brył mam wykupioną wersję 3.2 więc pytanie:
za nową wersję muszę na nowo zapłacić ?

--

 
28-12-07 23:16  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
KubaZ   

> A kiedy wersja pod Linuksa :)

Na razie pozostaje Wine :)

> jeśli któs jest zupełnie zielony - lektura instrukcji nic mu nie da.....czasami ludzie nie mają pojęcia - co to znaczy tutorial w ogóle...

W zasadzie się zgadzam - sam sięgam do instrukcji gdy wszystko inne zawiedzie. Dlatego w Siatkach tutoriale to przykłady wykorzystania programu do konkretnych zadań ilustrowane dużą ilością zrzutów ekranowych...

> Ścągnołem i nie zapisuje rozwiniętych brył mam wykupioną wersję 3.2 więc pytanie: za nową wersję muszę na nowo zapłacić ?

Obowiązuje stale ta sama zasada - cena upgrade do kolejnej wersji to różnica pomiędzy ceną tej wersji a ceną poprzedniej. W tym przypadku 40 zł.

Pozdrawiam,

Kuba

--

 
29-12-07 16:31  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Dorsz Odyniec 

 

Moje 3 grosze.. (całkowicie moje zdanie)

1. przesada z tym Linuksem - miało być tak pięknie, tyle lat minęło, a ciągle to jest system dla hobbystów i ludzi ze smykałką informatyczną. Ciągle nie dla amatorów - amatorzy - wcześniej, czy później dostaną na twarz konsolę... i wymiękną...
Cena Windows także dziś nie jest już tak porażająca, jak w momencie startu wojny pingwin - okna.
Szybciej domagałbym się wersji pod Mac OS X+ - to prawie linux też przecież, a coraz bardziej w Polsce popularny i to zarówno na platformie PC, jak i Mac.
A rekompilacja kodu po Lin każdego programu to także praca, zupełnie nieuzasadniona w rachunku ekonomicznym w tym przypadku. Jak już wspomniano - jest WINE.

Wszystkie najważniejsze GPL programy, oryginalnie z Linuxa, nawiekszą swą popularność.. zyskują pod Windows....

2. Każdy dziś program, który się ukazuje, szczególnie specjalistyczny, uderza bardziej w materiały wideo, niż w instrukcję obsługi. To praktyka, która jest z nami już od mniej więcej 2 lat. I ja to np. popieram. Ale to żadna nowość, a wręcz wymóg. obojętnie, czy program jest profesjonalny, czy nie.

3. Nie znam dokładnej polityki cenowej producenta Siatek, ale wersja 4 wnosi tyle nowych rzeczy, że chyba warto, w jakiejkolwiek formie, kupić nową, jeśli ktoś zajmuje się projektowaniem bez użycia Rhino.

Pozdrawiam

--
Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

 
29-12-07 20:40  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Wojciech Cięciwa   

Nie, nie przesada z tym linuksem, znam całe masy ludzi i firm w których jest kilka(set) komputerów i jeden jedyny z mswin (nieszczęsny płatnik).

WINE - to proteza, która czasem działa, a czasem nie.
Zresztą programy natywne znacznie lepiej współpracują z systemem, niż takie właśnie "sztukowane".
Co do popularności oprogramowania GPL pod mswin, to świadczy to raczej o mizernej jakości oprogramowania natywnego..

Ale rozumiem, że niema co liczyć na "Siatki" pod linuksa w najbliższym czasie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
30-12-07 14:23  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Dorsz Odyniec 

 

Sas, nie zgodzę się, pozwolisz, z Twoim zdaniem.

1. Znam wiele firm z wieloma stanowiskami,... Stary linuxowy argument..
Słowo - ja nie znam żadnej, a zapewniam Cię, że znam wiele firm, o wielu maszynach...
Tutaj więc, punkt widzenia zależy zapewne od punktu siedzenia. Nie przeczę, że nie obracam się w środowisku serwerowym i bazodanowym, tam z pewnością Linux rządzi, ale też zawsze rządził i nikt tego nie neguje. Ale tam nie pracują amatorzy.
2. Oprogramowanie GPL zyskuje popularność, bo jest mizeria jakościowa pod Windows..... zdecydowanie się nie zgadzam.
Owszem jest wiele świństwa i śmietnik pod Windows, ale jak ktoś chce, może sobie wybrać oprogramowanie, które działa, jest dobre, stabilne i spełni wszystkie wymagania, a nawet więcej. I ma wybór - i to jaki.
Popularność - GPL zyskało pod platformę Win, bo w końcu masy zaczęły tego softu używać, a programy te nie są złe, wręcz stają się coraz lepsze, czasami genialne, czytać ktoś więcej tego używa poza miłośnikami Linucha. Sami twórcy takiego Firefoxa, czy Thunderbirda przyznają, że dziś ich "klienci", czyli użytkownicy, to głównie Windowsi... Z tej strony też pada najwięcej raportów o błędach i propozycji rozwoju tego softu. Nie wspomnę nawet o Openoffice, bo tu sytuacja w zasadzie w ogóle wydaję się być ostatnio stricte PC/Win...
Masy to ciągle Windows, czy Ci się to podoba, czy nie
Najbardziej drogie i najbardziej specjalistyczne softy są ciągle tylko pod Windows, obojętnie od dziedziny przemysłu, tego nie zmienisz Sas. Nawet jeśli istnieją ich odpowiedni pod Linuxa, a czasem się to zdarza, producent często w wersji pod Lin nie oferuję pomocy technicznej, a to w większości przypadków bywa kluczowym argumentem o zakupie lub nie oprogramowania. (szczególnie tego droższego)
To tyle, chyba mocny offtopic się zrobił, przepraszam.

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (30-12-07 14:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024