ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-09-07 17:14  [Siatki] Siatki 4.0
KubaZ   

Witam,

Miło mi poinformować, że pod adresem

http://www.gremirmodels.com/Downloads/Siatki/Siatki%204.0.5%20(1)%20&%20Tutorials.zip

znajduje się wersja instalacyjna programu Siatki 4.0.

Wiele zmieniło się w stosunku do poprzedniej (Siatki 3.2) wersji programu. Podstawowe różnice to:

1. Przyjęta została zasada, że podczas wprowadzania parametrów definiowanych brył wszelkie zmiany muszą być widoczne na bieżąco na widoku bryły – stąd podgląd podczas definiowania brył standardowych oraz zmiana sposobu działania kreatorów – wszelkie operacje są zawsze dostępne z głównego okna kreatora, w którym widoczna jest definiowana bryła.

2. Zmiana działania kreatorów usprawniła pracę z nimi – modyfikacja jednego z parametrów jest prostsza i szybsza gdyż nie trzeba przechodzić kilku kolejnych kroków aby dotrzeć do miejsca gdzie można go zmienić.

3. Dodany został nowy kreator – kreator brył złożonych, który umożliwia:
- definiowanie brył wielosegmentowych – rozpiętych na wielu wręgach
- generowanie nieznanych przekrojów pośrednich – leżących pomiędzy dwiema znanymi wręgami. Definiowanie odbywa się na podstawie znajomości kilku punktów należących do nieznanego przekroju i jego położenia względem tych znanych wręg.

4. Zwiększyły się możliwości edytora graficznego. Oprócz dodania nowych funkcji poważnie rozszerzone zostały możliwości edycji wcześniej zdefiniowanej krzywej (wczytanej z pliku tekstowego lub dxf). Możliwe jest przeciąganie punktów w nowe miejsca, wstawianie nowych lub usuwanie istniejących punktów oraz zmienianie rodzaju i numeru punktu charakterystycznego.

5. Poprawiona została obsługa plików dxf:
- dodana została możliwość importowania spline’ów, co umożliwia współpracę z Corel Draw 12.
- zmieniony został format eksportowania rozwinięć do plików dxf tak, aby były akceptowane przez jak największą ilość programów dostępnych na rynku.
- w ustawieniach programu umożliwiono wybór jednostek, w jakich obiekty mają zostać zaimportowane z plików dxf i w jakich mają zostać do nich wyeksportowane.

6. Pola edycyjne otrzymały zintegrowany z nimi kalkulator – po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na takim polu otwierany jest kalkulator, do którego przenoszona jest wartość z pola edycyjnego. Po jej modyfikacji (prostym wprowadzeniu lub przeliczeniu) i zaakceptowaniu następuje zamknięcie kalkulatora i przeniesienie wartości z jego wyświetlacza do pola edycyjnego.

7. W związku z w/w zmianami i chęcią uelastycznienia programu zmieniony został sposób jego konfigurowania – zamiast okna z zakładkami zastosowano konfigurację w formie rozwijalnego drzewa.

8. Podręczniki zostały zintegrowane z programem. Pojawiają się w menu rozwijanym pod odpowiednim przyciskiem.

9. Zmieniony został wygląd zewnętrzny programu. Zrezygnowano z jego własnych przycisków i pasków tytułowych aby dostosować go do najnowszych wersji Windows™.

10. Usunięte zostały zauważone usterki.

Zakres zmian jest na tyle duży, że trudno wszystkie wymienić w krótkiej wiadomości.

Zachęcam do pobrania programu i przetestowania jego możliwości.

Pozdrawiam,

Kuba
------------------------------------------------------------

Zamieszczony wyżej link do programu został uaktualniony. Najnowsza wersja programu to 4.0.5.

Usunąłem zasygnalizowane problemy (skalowanie plików DXF, sposób konwertowania tekstów w wersjach angielskiej i rosyjskiej oraz błąd podczas rozwijania torusa owalnego - zbyt mała jego długość) a także dodałem możliwość zapisywania całych brył w kreatorach brył jednosegmentowych i wielosegmentowych.



Post zmieniony (06-11-07 11:40)

 
11-09-07 11:48  Re: [Siatki] Siatki 4.0
Hook6   

 

:-)
Zebyś nie myślał, że ta inforamcja nie wzbudza radości.

--

 
11-09-07 12:30  Re: [Siatki] Siatki 4.0
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Wyobraźcie sobie, że lepszej informacji nie mogłem dostać - dzisiaj w pierwszym dniu roboty po urlopie! Wróciłem do domku i proszę - BINGO
Już jestem szczęśliwym posiadaczem - mam nadzieję, że ku radości wielu modelarzy ;-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-09-07 17:00  Re: [Siatki] Siatki 4.0
Dorsz Odyniec 

 

Serdecznie gratuluję nowej wersji !!!

--
Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

 
11-09-07 20:47  Re: [Siatki] Siatki 4.0
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Fajny programik.
ściągnąłem go i bawię się nim i poznaje o co w nim chodzi ;)

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
06-11-07 12:03  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
KubaZ   

Nowa - poprawiona i nieco rozszerzona wersja programu jest do pobrania za pomocą uaktualnionego linku w pierwszym poście tego wątku.

Pozdrawiam,

Kuba

--

 
27-11-07 14:39  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Wojciech Cięciwa   

A kiedy wersja pod Linuksa :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
03-12-07 18:09  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Czeslavus   

Dopiero zaczynam bawić się z projektowaniem. Gdyby ktoś (ktokolwiek) był tak miły i przygotował by dla mnie jakiś "turtorial" czyli co i jak, co mogę wykorzystać przy projektowaniu, i jak ma wyglądać samo projektowanie....

 
03-12-07 18:12  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jak pobierzesz Kolego Siatki to masz tam elegancki tutorial dotyczący projektowania kadłuba samolotu i okrętu. To pownno wyjaśnić Ci kilka podstawowych spraw - wystarczy poczytać.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
04-12-07 18:24  Odp: [Siatki] Siatki 4.0
Dorsz Odyniec 

 

fitter - jeśli któs jest zupełnie zielony - lektura instrukcji nic mu nie da.....czasami ludzie nie mają pojęcia - co to znaczy tutorial w ogóle...
A ja zapraszam do innego programu. Tam przynajmniej zupełnie początkujących nikt nie będzie odsyłał do instrukcji, której jak wiadomo - i tak nikt nie czyta - po to są forum.

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (04-12-07 18:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024