ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-09-07 20:41  [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

W związku z nadchodzącymi jesienno-zimowymi długimi wieczorami chciałbym Wam zaproponować wspólne warsztaty Corelowskie. Ostatnio zauważyłem, że wielu z Was chciałoby zapoznać się z możliwościami potężnego narzędzia e-graficznego jakim jest CorelDraw. Jednakże opracowanie jakiegoś mądrego kursu Corela jest niezmiernie trudne i czasochłonne. Zainteresowanych ogólnym kursem odsyłam do KURSU Pani Moniki . Biorąc to pod uwagę postanowiłem zaproponować Wam następujące rozwiązanie. Wspólnie wybierzemy sobie jakiś obiekt, który weźmiemy na warsztat. Poniżej znajduje się mała ankieta, w której jest kilka modeli. Ze względu na to, że nie jestem miłośnikiem awiacji, nie znajdziecie w spisie żadnego samolotu. Myślę, że mi to wybaczycie. Są to modele,które chciałbym opracować po nowemu, tak zupełnie dla siebie (ostatnio przerysowałem w Corelu działo samobieżne SU-100 z MM dla mojego Kolegi i bardzo mu się to spodobało). Jednak można by się pokusić o to, aby przerysowanie i ewentualną waloryzację pokazać na szerszym forum. Proszę zainteresowanych o typowanie modelu, który by ich najbardziej interesował. Umawiamy się, że głosowanie potrwa gdzieś do połowy października, a potem zabiorę się za wybrany przez większość model. Zapraszam do głosowania.

Nasze warsztaty wyglądałyby następująco. Co kilka dni pokazywałbym co i w jaki sposób rysowałem, a Wy do tego mielibyście możliwość zadawania pytań. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Każdy z Was we własnym zakresie przerysuje sobie to co będę pokazywał. Ja, oczywiście ze względu na prawa autorskie, nie będę mógł przesłać wyników mojej pracy, ale może nasze wypociny zobaczy autor i pozwoli na opublikowanie ?? To się jeszcze okaże. W międzyczasie postaram się budować surówkę z naszych wytworów, aby na bieżąco oceniać co i jak wychodzi. Oczywiście mile widziane wszelkie uwagi na temat możliwych waloryzacji. Fachowców proszę o obserwacje merytorycznej treści projektu wytykania błędów. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania czy propozycje proszę wpiszcie je poniżej. Ważne, aby warsztaty były pomocne dla jak największej liczby modelarzy.

Przy okazji przerysowywania będziemy mogli spokojnie omówić różne narzędzia Corelowskie. Ze względu na ogólną dostępność Corela (teraz kolo 200 zł za X3 do użytku domowego) będę pracował na wersji 9.0 PL, więc każdy będzie miał możliwość zrealizowania wszystkiego o czym będzie mowa.

Oto lista modeli, które chciałbym "popełnić".
- Ciągnik D-350 MAZUR ( MM 10/1976 ) - oddanych głosów - 14
- Kuter pilotowy KP-400 "Pilot 20" ( MM 2-3/1978 ) - oddanych głosów - 11
- Eskortowiec "Tobruk" ( MM 2-3/1982 ) - oddanych głosów - 1
- Działo samobieżne SU-76 M ( MM 5/1983 ) - oddanych głosów - 0
- Czołg Renault R-35 ( MM 9/1984 ) - oddanych głosów - 13

==============================
Aktualizacja ankiety na: 05-10-07 21:45
==============================

Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Post zmieniony (07-10-07 11:02)

 
09-09-07 21:09  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Hook6   

 

Pierwsze koty za płoty - Kuter pilotowy KP-400 "Pilot 20" ( MM 2-3/1978 ) - oddanych głosów - 1
:-)

--

 
09-09-07 21:51  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
krzycho   

To ja będę drugi - Czołg Renault R-35 ( MM 9/1984 ) - oddanych głosów - 1

Pzdr

 
09-09-07 23:35  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super pomysł :-)
Oddaję głos na Mazura, którego zresztą sklejałem za młodu :-)

--

 
10-09-07 00:28  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja też oddaję glos na Mazura

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
10-09-07 09:33  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Gdaś 

 

witam
mój głos to też Mazur tylko przydała by się jakaś armatka z tyłu

--
uszanowanko gdaś

 
10-09-07 10:19  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Gdaś. Jeżeli wybór padnie na Mazura to powiększe go do skali 1:25 i wtedy to już będzie co pod niego podczepić :) W MM była to niestety skala 1:33 więc faktycznie przy dzisiejszej skali modeli kolowo-gąsienicowych byłby kłopot, ale po powiększeniu i walorce myślę, że nie powinno być z tym większego problemu :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
10-09-07 11:06  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam!!
Ja swój głos oddaję na Kuter pilotowy KP-400 "Pilot 20" (MM 2-3/1978)
Pozdrawiam:)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
10-09-07 11:45  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
Gdaś 

 

a jaka by pasowała , może bym poszukał jakies materiały

-ps. a czy czytałes moje pytanko temacie z jepg na tif-

uszanowanko gdaś

Post zmieniony (10-09-07 11:47)

 
10-09-07 13:13  Re: [Pytanie] Jesienno-zimowe warsztaty Corelowskie.
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Witam

Astra28 - Gratuluję zarówno pomysłu jak i samozaparcia w propagowaniu "coreloprojektowania" :o)
Dzięki za ciekawy link - do tej pory, w podobnych sytuacjach, bazowałem głównie na dwupłytowym kursie dodanym swego czasie bodaj do CHIPa.
Potwierdzam Twoje zdanie o pracochłonności przygotowywania podobnych "lekcji" ... :o(

Jeśli pozwolisz, zaglosuję jednak za kutrem pilotowym.

Pozdrawiam - PD

MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB


Post zmieniony (10-09-07 13:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024