ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-09-07 19:54  Model, jaka ilość face ?
Marcin_BM 

 

Dyskusja o Ise mnie trochę zainspirowała i od razu nasunęło się pytanie. Mianowicie w jakiejś grze widziałem dość dobry model 3D który po przerobieniu może udało by mi się rozwinąć, zastanawia mnie czy około 20-30 tys. face na główne bryły wystarczy czy model powinien być bardziej dokładny ? Zaznaczam że za bardzo się nie nastawiam na taki projekt bo w to wysokie progi, ale tak z ciekawości pytam ile face powinno być w podobnym okręcie ...

 
07-09-07 16:42  Re: Model, jaka ilość face ?
Dorsz Odyniec 

 

Jeśli mogę 3 grosze.
1. W grach nie ma DOBRYCH modeli 3d, modele do gier zawsze są kompromisem między wyglądem a jakością - wynika to z faktu, iż karta graficzna musi ich wyświetlać wiele w danym momencie.
2. 20-30 tys poly - to właśnie dzisiejszy standard dla gier komputerowych (np. Silent Hunter 4) - jak na pancernik to jest nic.

3. Rozwinąć da się i model, który ma 6 mln poly. Pod warunkiem, że był tworzony z tą myślą.

4. Moim zdaniem, dziś na taki pancernik na wysokim poziomie opracowania, dałbym około 2 -2,5 mln poly (po SubD). Około 1-1,5 bez SubD.

5. Najlepiej robić w NURBS i nie musieć się zastanawiać nad ilością poly (:-) Zawsze jest dokładnie i ładnie i się łatwo rozwija.

AHOJ!

--

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (07-09-07 16:44)

 
10-09-07 12:01  Re: Model, jaka ilość face ?
goral_44 

 

Nadal chyba nie umiem oszczedzać poly robiąc modele w 3d. Ten model ma dokałdnie 4 miliony poly i za żadne skarby nie dało się go pomniejszyć bez utraty jakości. Wg mnie pancernik osiaga 6-7 milionów poly, by choć trochę był podobny do oryginału. Pozdrawiam. Waldek

 
16-09-07 15:24  Odp: Model, jaka ilość face ?
Marcin_BM 

 

Czyli będzie trza dziobać od początku. A co waszym zdaniem lepsze do projektowania modeli max czy rhino ?

 
17-09-07 11:28  Odp: Model, jaka ilość face ?
Dorsz Odyniec 

 

Pytanie jest proste w polskich warunkach ekonomicznych, co jest lepsze, coś co kosztuje 4 tys PLN (dla studentów około 950 pln z możliwością pracy komercyjnej), czy coś za 2400 euro (NETTO !!!) (bez możliwości wymiarowania) i bez pluginów rozkładających 3d na 2d w tej cenie ? Sam musisz sobie odpowiedzieć.

--

Góral - zawsze to niesamowita przyjemność patrzeć na Twoje modele, oh, TAK!

Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

Post zmieniony (17-09-07 11:40)

 
30-11-07 02:30  Odp: Model, jaka ilość face ?
dominus 

 

Modele z BOB są robione w rihno , tak mniemam.
http://s58.photobucket.com/albums/g260/restranger/

 
30-11-07 12:32  Odp: Model, jaka ilość face ?
Dorsz Odyniec 

 

Na to wygląda. Oto dowód: link, ale jako, że modele te są robione (z tego co widać) na potrzeby silnika gry komputerowej, to przed eksportem - zamieniane są na dosyć luźną siatkę poly ten obrazek na przykład - to jest już siatka poly, a nie nurbs. Spowodowane jest to tym, że silniki pracujące w czasie rzeczywistym, więc np. silnik gry komputerowej - nie obsługują geometrii nurbs.
A swoją drogą dzięki za link, jest na co popatrzeć.

--
Autoryzowany Instruktor Rhinoceros w Polsce

 
02-12-07 02:58  Odp: Model, jaka ilość face ?
dominus 

 

W marzeniach :

"Mogli by te modele w Rihno komuś udostępnić/zlecić żeby przerobił je na papierowe.
to byłby niezły gadżet model w skali 1:33 dodany do gry , z pełnym odwzorowaniem kabiny "

Link

Post zmieniony (02-12-07 03:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024