ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-02-06 22:52  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> Dlatego napisałem - "nie zazdroszczę roboty"!
Wiem... Ale dlaczego proponując to narzędzie, chcesz Kubę do nerwicy doprowadzic? ;-))))

> ( Jeśli Masz 7-mą szopę to co do "G" sie nie mylę - jest tam i "wiadro" i gradient.)
Obecnie używam CS i wciskanie "G" daje jedynie (z obydwu narzędzi) wybranie gradientu... chyba, że zaklikam mychą na wiaderko-wtedy na "G" mam wiadro... Z chęcią sprawdzę jutro w firmie u kumpla w komputerze, czy w 7 jest tak samo, bo nie pamiętam już... (a Adobe potrafi na siłe "uszczęśliwać" ;-] )

Pozdrawiam również :->

--
Sebastian GG: 8445811

 
15-02-06 22:54  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Kuba - a nie masz przypadkiem AutoCAD'a? Bo jeśli masz to wklejasz do niego jako raster, dany rysunek, a potem spline'm obrysowujesz kontur elementu, i ewentualnie dokładasz linie (np. deskownie). Metoda taka (czyli po prostu przerysowywanie komputerowe) daje np. możliwość korekty symetrii itp., a przede wszystkim druk na prawdę cienkich linii. Ja na ten przykład tak właśnie przerysowywałem części do budowanego teraz Ju-87, i mogłem poprawić wiele błędów wynikających z ręcznego rysowania. Niestety AutoCAD jest dość drogi, ale można użyć tańszego ProgeCAD'a - jest też jego wersja LT (darmowa), ale niestety nie da sie w niej wstawić rastra, ale plik z już wstawionym rastrem można do woli obrabiać. Jeszcze co do zalet, to można precyzyjnie określić skalę w jakiej ma być wydrukowany model.

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (15-02-06 23:30)

 
15-02-06 22:59  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
Marek Szymański   

Ja bym toto zrobił inaczej. Pokład to stosunkowo prosty element, ale zastosowanie różdżek czy wiader ma pewne wady. Po tych narzędziach trzeba poprawiać.
Mój sposób, a właściwie dwa.
1. Pracujesz w PSie, ale narzędziami do ścieżek i koniecznie na nowej warstwie. Po prostu obrysowujesz ścieżką interesujące cię elementy. Potem już tylko "obrysuj ścieżkę" i gotowe. Możesz również zastosować różdżki i usunąc niepotrzebny kolor, a później to co zostanie (linie) zaznaczyć i zamienić na ścieżki z automatu. Wada: konieczne będzie skorygowanie ścieżek i usunięcie milionów węzłów, które wygeneruje szop. Poprawki ścieżek możesz zrobić już w Corelu. Z shopa eksportujesz ścieżki do illustratora, a potem taką ścieżkę importujesz do Corela.
2. Od razu w Corelu również możesz uzyskac takie same, a biorąc pod uwagę doskonałą pracę z krzywymi w tym sofcie, nawet lepsze efekty. W szopie przygotuj sobie skan pokłdów w 300 dpi i KONIECZNIE w tiff (Draw źle interpretuje pliki jpg przeskalowując je po imporcie, a to znaczy, że nie będzie trzymał wymiarów skanu w jpg). Z tiffem tego problemu nie ma. Po zaimportowani tiffa do drawa po prostu rysujesz w nim to co ci potrzebne, a potem wywalasz tiffa.

 
15-02-06 23:02  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
Keith   

"Bastyan";
nie obwiniaj - to nie był mój pomysł !!!
Podr !

 
15-02-06 23:23  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Lub (dla Photoszopa)
Obrazek -> dopasuj -> Usuń kolor -> ok
Następnie:
Obrazek ->Dopasuj -> Mieszanie kanałów (zaznacz wcześniej kwadracik "Monochromatycznie") -> I suwaczkami szukasz odpowiedniej opcji :)
Czas wykonania zadania ok. 1 minuta :))

--
Kings of Chaos

 
16-02-06 10:44  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ja bym to zrobił przez usunięcie kolorów tak jak u PanzerMausa, ale potem po prostu się pobawił w Levels (nie wiem jak to po polsku jest opisane), podkręcając kontrast, aż tło się zrobi białe.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
16-02-06 11:54  Re: [Pytanie]Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

He! Dzięki panowie. Dużo pomysłów bardzo... Już mam czwartek zaplanowany :-).Wyprobuje napewno wszystkie, a przynajmniej część z nich bo są naprawdę ciekawe. Fajnie jak sie widzi taki odzew :-D.
Jak narazie przetestowałem pomysł Bastyana, bo byl najładniej opisany (obrazki, obrazki..:-D) . I taaaakiego bananana mam na twarzy.


Kolorek troche szalony ale innego niestety nie miałem :-).

Dzięki!

--

Tygrys i Halny

Post zmieniony (16-02-06 12:49)

 
12-08-07 16:58  Re: Komputerowe obrabianie skanów.Usuwanie kolorów.
Krzysiek D. 

 

To się może przydać. Ja tak zrobiłem z pokładem do Leutze i jest git :D

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024