ABC PROJEKTOWANIA   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Nauka projektowania przy wykorzystaniu różnych programów, doskonalenie technik i tricków związanych z projektowaniem modeli kartonowych. Zrób To Sam - czyli samodzielne projektowanie dodatkowych elementów. Rozwijanie siatek brył. Zmiana kolorystyki, powiększanie i zmniejszanie.

Uwaga! W tym dziale nie wpisujemy postów: "kartonowych", relacji z budowy (dopuszczalne relacje z procesu projektowania). Informacje o programach wpisujemy wyłącznie w zakresie bezpośrednio związanym z konstruowaniem modeli kartonowych.




 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
13-01-04 14:39  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do Jacka

na tyle ile wiem to mozna zrobic to tak:

skanujemy w formacie tif lub jpg potem wrzucamy na Photospoha i tam zmieniamy tryb na CMYK czyli rozdzielamy na 4 kolory (RGB to tylko 3) a potem bawimy sie kanalami i tam pozostawiamy tylko kolor czarny ... wiem ze to co pisze moze wydawac sie kosmiczne ale moze ktos lepiej ujmie to w slowa

pozdrawiam

-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
13-01-04 14:55  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
stillman   

poprawiając nieznacznie kolegę Pawła.
W modelu kolorów CMYK jest tak, że każdy kolor ma "czarną" składową. upraszczając zagadnienie: każdy kolor składa się z nałożonych na siebie warstw cyjanu, magenty, zółci i czerni. tak więc stosując manewr zaproponowany przez Pawła otrzymasz ubogą wersję czarnobiałego obrazka. Czyli summa sumarum niewiele zyskasz na wyniku a jedynie stracisz czas.

żeby uzyskać efekt o którym mówisz wystarczy Corel i skan w odpowiedniej rozdzielczośći. No i oczywiście kilka godzin pracy.

.........................................................................................................
"...i nadejdzie moment taki, że strach ogromny odczujesz,
i już nigdy od tego strachu się nie uwolnisz..."

 
13-01-04 17:03  Re: [przerysowywanie modeli-komputerowe] potrzebne wsparcie ...
Jacek J 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


 - 1

Witam

Kiedys probowalem osiagnac taki efekt na ksero. Tzn. kserowalem jak najjasniej. poprawialem czarnym cienkopisem linie siatki, nastepnie ponownie kserowalem z jasnoscia na max.

A jakimi funkcjami w Corelu ? Moze przynajmniej zrobilby czesci "widoczne"

Dzieki
Pozdrawiam Jacek

 
13-08-07 17:32  Re: Komputerowe przerysowywanie modeli - potrzebne wsparcie ...
małyGlód 

 

Uuuuu jestem zainteresowany watkiem...

Obecnie mam na warsztacie krazownik Nurnberg z MM 10-11/93 - ci ktorzy model mieli kiedys w reku wiedza jakie kwiatki mozna tam spotkac; od "pomazanych" kolorow do braku czesci.

Jer-ry dobrze prawi z ta skala. Ja na swoich arkuszach zrobilem podzialke przed skanowaniem by miec jakies odniesienie przy skalowaniu juz w kompie - jest o niebo prosciej.

Arkusze wyladowaly w autoCADzie gdzie nastepuje proces obrysowywania. Czesci co do ktorych nie mam pewnosci rozbudowuje do 3D i skladam model w pamieci. Musze teraz zdobyc program by poszczegolne bryly/plaszczyzny porozwijac - w tej kwestii zwracam sie do bardziej doswiadczonych projektantow.

Jak juz bede mial obrys wszystkich elementow - lub elementow skladajacych sie na ktorakolwiek czesc modelu - wydruk i proba sklejenia surowki...jesli znajde bledy jest szansa poprawic konkretna czesc.

Etap koncowy to eksport do Corela lub Photoshopa celem nalozenia odpowiednich kolorkow.

Wazne by przy projektowaniu elementow ( glownie paski oklejajace wregi, pomosty itp.) dodawac badz ujmowac odpowiednia wartosc w zaleznosci od grubosci papieru na jakim bedziemy drukowac nasz model (jesli chodzi o karton na ktorym drukuje sie wycinanki to wartosc ta wynosi ok 0,2 mm ) - te wiedze zdobylem od p.Pawla Mistewicza, ktoremu w tym miejscu serdecznie dziekuje.

Czekam oczywiscie na wyklad Czeska o projektowaniu wszak sam jestem jeszcze bardzo zielony w tej kwestii.

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
24-08-07 20:03  Re: [Pytanie] Komputerowe przerysowywanie modeli - potrzebne wsparcie ...
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Pozwole sobie podac link do watku w ktorym opisuje moje doswiadczenia z drukarka laserowa:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=129871&t=129871&filtr=0

Dodatkowo pozwole sobie nie zgodzic sie z zarzutem "nie trzymania wymiarow przez drukarki laserowe" - akurat ta ktora posiadam drukuje idealnie wymiarowo, o wiele lepiej niz plujka ktorej uzywalem wczesniej. Skany drukowane na plujce musialem pwiekszac w pionie i zmiejszac w poziomie, skany z lasera sa wymiarowo doskonale

Wszysko jednak zalezy od zestawu skaner + drukarka, nie od samej drukarki

Aby prawidlowo skalibrowac zestaw skaner + drukarka nalezy:

1) zeskanowac arkusz papieru milimetrowego (do kupienia w kazdym sklepie papierniczym, w ostatecznosci sami mozemy na czystej kartce narysowac od linijki skale wzduz szerokosci i wysokosci. Nie polecam skanowac kartek w kratke, bowiem kratki zazwyczaj nie sa idealnie wymiarowane i nie moga sluzyc jako odnosnik. Zdecydowanie najlepszy jest papier milimetrowy)

2) wydrukowac zeskanowany wzorzec

3) zmierzyc roznice miedzy oryginalem a kopia

przyklad: oryginalny papier milimetrowy - dluzszy bok 29 cm, krotszy 20cm . kopia - odpowiednio: 29,4 cm i 19,6 cm

4) nalezy podzielic oryginalna wartosc przez wartsc uzyskana z pomiarow kopii
29 / 29,4 = 0,98639 (itd). zaokraglamy do 4 miejsc po przecinku (wiekszosc programow graficznych pozwala skalowac wlasnie z taka dokladnoscia) -otrzymujemy 0,9864
20 / 19,6 = 1.02040 - po zaokragleniu 1,0204

5) i o takie wartosci nalezy przeskalowac SKAN przed wydrukiem - czyli podczas ustawiania parametrow drukowania nalezy wpisac: skalowanie w osi x (szerokosc) 1,0204, w osi Y (wysokosc) 0,9864

6) wydrukowac ponownie przeskalowany skan i sprawdzic rozmiary kopii by upewnic sie ze kalibracji dokonalismy prawidlowo

Mam nadzieje, ze te wywody okaza sie pomocne

Pozdrawiam

--

---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

Post zmieniony (24-08-07 21:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024